1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera
 4. >
 5. Z troski o planetę. Nowa butelka filtrująca Dafi

Z troski o planetę. Nowa butelka filtrująca Dafi

Butelka filtrująca SOLID od marki Dafi to pierwszy tego typu produkt wykonany z wytrzymałego Tritanu wyprodukowany w Polsce. (Fot. materiały prasowe)
To najprostszy krok w kierunku dbania o środowisko - tani, dostępny dla każdego i zmieniający codzienne wybory. Butelki filtrujące wielokrotnego użytku są oczywistym wyborem każdego świadomego konsumenta. Polska marka Dafi prezentuje ich nową odsłonę - butelkę filtrującą Solid.

Woda stanowi 60-70 proc. masy dorosłego człowieka, dlatego każdy, bez względu na rodzaj aktywności fizycznej lub jej brak, powinien dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Zanim jednak sięgniemy po kolejną jednorazową butelkę wody warto zastanowić się nad ilością produkowanych odpadów. Badania dowodzą, że przeciętny Europejczyk produkuje około 500 kg śmieci rocznie, a ta ilość ciągle rośnie. Dlatego tak ważne jest wyrabianie proekologicznych nawyków i edukacja w tym temacie. Nie pozbędziemy się nagle wszystkich opakowań, ale możemy spróbować mądrze nimi zarządzać.

Dlatego warto sięgnąć po butelki filtrujące DAFI, które w znacznym stopniu ograniczą konsumpcję jednorazówek. Butelki te zawierają filtr węglowy, który usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawiają jednak niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Dodatkowo lekko podwyższają pH wody, co przekłada się na jej jakość.

Butelka filtrująca Solid

Producent polskiej marki Dafi, bazując na swoim doświadczeniu stworzył nowość – butelkę filtrującą SOLID. Jest to pierwszy tego typu produkt wykonany z wytrzymałego Tritanu® wyprodukowany w Polsce. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa jest ona lekka i bezpieczna dla zdrowia. Ponadto nie pochłania zapachów i można myć ją w zmywarce.

(Fot. materiały prasowe)

Dzięki optymalnej pojemności 0,7 l butelka jest poręczna i ergonomiczna, więc doskonale sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach. Jest też dostępna w mniejszej, bardziej poręcznej dla dzieci pojemności 0,5 l. Co więcej, jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i S. Została dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów.

Zalety butelki filtrującej Solid:

 • szczelne zamknięcie, chroniące przed zabrudzeniem ustnika;
 • przycisk szybkiego otwierania – OneTouch;
 • szeroki otwór do łatwego napełniania;
 • hipoalergiczny, silikonowy ustnik umożliwiający picie bez przechylania;
 • wygodny uchwyt do przenoszenia;
 • rurka z filtrem węglowym, który zapewnia miesiąc smacznej wody.

Jej cena to 74,90 zł i można ją nabyć m.in. na oficjalnej stronie Dafi.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze