1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Odbiory mieszkań – na co zwrócić uwagę?

Odbiory mieszkań – na co zwrócić uwagę?

(Fot. materiały partnera)
Odbiory mieszkań to nieodłączny element związany z zakupem mieszkań i domów z rynku pierwotnego. Profesjonalnie wykonany odbiór mieszkania powinien uwzględniać znajomość norm budowlanych, prawa budowlanego oraz wnikliwą analizę dokumentacji otrzymanej od dewelopera. Zaleca się, aby fachowy odbiór domu, jak i mieszkania, był wykonany przez wykwalifikowanego inżyniera. Tylko w ten sposób inwestor jest wstanie zyskać pewność co do jakości zakupu.

Co obejmuje odbiór mieszkania?

Odbiorem mieszkania powinien zająć się personel posiadający uprawnienia budowlane oraz doświadczenie, dzięki czemu inwestor uniknie stresu. Odbiory mieszkań powinny uwzględnić wiele szczegółów. Dokładnie wykonany odbiór techniczny mieszkania umożliwi wykrycie wszystkich wad i usterek, które można zgłosić deweloperowi. Pozwoli to z pewnością zaoszczędzić czas i pieniądze. W trakcie odbioru mieszkania lub domu przez profesjonalistów sprawdzane są: tynki i wylewki, okna i parapety, balkony, metraż, drzwi, przynależności, instalacje, elewacja, dach, schody i wiele innych. Każdy z tych punktów sprawdzany jest pod kątem jakości wykonania oraz norm, jakie musi spełnić. W wielu przypadkach kontrolowane są także najistotniejsze parametry, jakie powinny spełniać poszczególne elementy. Odbiory mieszkań Kraków to komfort dla nabywcy, o który warto zadbać.

Odbiór techniczny mieszkania dla wymagających

Odbiory mieszkań to wysokiej jakości usługa, która może obejmować także odbiór z termowizją lub odbiór domu. W protokole odbioru w czasie sprawdzania zostaną zawarte szczegółowe informacje dotyczące lokalu. Jest to podstawą do roszczenia ewentualnych usterek wobec dewelopera. Najczęściej pojawiające się problemy dotyczą: drzwi wejściowych, stolarki okiennej, szczelności okien, zawilgocenia i nierównych powierzchni. Dlatego w czasie odbiorów mieszkań niezbędne jest wsparcie profesjonalnego zespołu, który zwróci uwagę na każdy szczegół. Do odbiorów technicznych warto wybrać sprawdzony i polecany zespół profesjonalistów, którzy posiadają niezbędne umiejętności oraz doświadczenie. Natomiast w swojej pracy wykorzystują fachowy sprzęt, który umożliwia wykonanie ważnych pomiarów. Znajomość przepisów budowlanych oraz najważniejszych norm dla mieszkania czy domu w czasie odbioru technicznego jest bardzo ważna. Wymagania techniczne dla budynków są dość wysokie, dlatego konieczne jest porównanie ich z normami budowlanymi oraz sprawdzenie pod kątem zachowania zasad sztuki budowlanej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze