1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Nowa Škoda Fabia: tylko zobacz, jak dojrzałaś!

(Fot. materiały partnera)
Wybór nowego auta to poważna sprawa. Dziś do takiej decyzji ze względu na większe bezpieczeństwo i komfort dojrzewa coraz więcej Polek i Polaków. W przypadku dojrzałej decyzji warto postawić na model, który bardzo wydoroślał: nową Škodę Fabię.

Fabia to ulubienica polskiego rynku. Od już przeszło 20 lat kompaktowy hatchback Škody jest u nas jednym z najchętniej wybieranych nowych aut. Jego niesłabnąca popularność polega na nieustannym dojrzewaniu i dopasowywaniu się do nowych wymagań klientów i wyzwań stawianych przez świat. W polskich salonach debiutuje właśnie zupełnie nowa generacja Fabii, która jeszcze trafniej odpowiada na potrzeby zwiększonego bezpieczeństwa i komfortu, a przy tym kontaktu online i ochrony środowiska.

(Fot. materiały partnera)

Nowa odsłona hitu Škody dorosła dosłownie. Model ten zbudowano na platformie MQB A0, która umożliwiła zwiększenie rozmiarów zewnętrznych (do optymalnej w mieście długości 4,1 metra). Teraz przestrzeń ta jest jeszcze lepiej wykorzystana. Bagażnik urósł do całych 380 litrów, co do tej pory było wartością znaną z aut o rozmiar większych. Fabia po raz pierwszy może z nimi konkurować również pod względem ilości miejsca w kabinie.

Kompaktowa Škoda awansowała również pod względem wyposażenia. Można w niej liczyć na obecność takich wygód jak wielofunkcyjna, podgrzewana kierownica obszyta skórzaną tapicerką czy też podgrzewana szyba przednia, która zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo w zimowe poranki. Wszystkim na pokładzie podróż ułatwia czterostrefowa klimatyzacja CLIMATRONIC z nawiewami powietrza z tyłu konsoli środkowej oraz nowoczesne multimedia.

(Fot. materiały partnera)

Miejsce tradycyjnej deski rozdzielczej w nowej Fabii może wypełniać duży ekran o przekątnej 10,25 cala, a ten centralny, o przekątnej 9,2 cala, można sterować zarówno dotykowo, jak i głosowo oraz gestami. Dzięki stałemu połączeniu z Internetem z menu Skody możesz korzystać jak z własnego smartfona: sprawdzisz tu aktualności, pogodę, swój własny kalendarz Google oraz aktualne utrudnienia na drodze. Moduł eSIM daje również możliwość stałego dostępu do samochodu za pośrednictwem aplikacji w telefonie i portalu internetowego Škoda Connect.

Fabia awansowała pod względem jakości, co manifestuje już bardziej pewnym siebie, dopracowanym projektem nadwozia. Ma on wpływ nie tylko na postrzeganie modelu, lecz także na jego aerodynamikę. Projektanci Škody wykazali się daleko idącym perfekcjonizmem: zoptymalizowali kształt wszystkich detali (włącznie z obręczami kół) i wprowadzili ruchome żaluzje za wlotami powietrza. Efekt: zauważalnie wyższy komfort jazdy (cisza dzięki wyeliminowaniu szumów) oraz wymiernie niższe zużycie paliwa i emisja spalin.

(Fot. materiały partnera)

Škoda dojrzała wszak do jeszcze skuteczniejszej pracy nad ochroną środowiska. W nowej generacji modelu Fabia znajdziemy wyłącznie ekologiczne jednostki benzynowe o mocy od 80 do 150 KM. W połączeniu z nowoczesnym układem przeniesienia napędu gwarantują one zadowalającą dynamikę jazdy oraz oszczędność paliwa. Większy bak o pojemności 50 litrów pozwala dzięki temu przejechać na jednym tankowaniu nawet 900 km.

Warto postawić na samochody, które dorosły. Dojrzałość nie tylko jest oznaką sukcesu, ale i oznacza nowe możliwości.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze