1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Ruch i sen na zdrowe życie. Weź udział w konkursie i wygraj smartwatch

Nowe technologie umożliwiają w bardzo prosty sposób skrupulatne monitorowanie siebie i swojego życia, w efekcie czego zapobieganie chorobom i poprawę zdrowia. (Fot. materiały partnera)
Coraz częściej czujesz, że brak ci sił? To znak od organizmu, że pora, by o siebie zadbać. Filarem tego powinny stać się dwie naturalne, a jednocześnie tak często zaniedbywane czynności – ruch i sen. Jak więc zmienić nawyki na lepsze?

Poprawia samopoczucie, polepsza wydolność oddechową, dotlenia i dodaje energii. Wie to każdy, kto uprawia jakiś sport, bądź po porostu prowadzi aktywny tryb życia. Aktywność fizyczna wyzwala w nas bowiem endorfiny, dzięki którym świat nabiera kolorów. I to one są dowodem na to, że w ruchu nie chodzi tylko o kondycję, ale także o głowę.

Sport to zdrowie fizyczne i psychiczne, potwierdzają to kolejne badania, a do ich słuszności nie trzeba już niemal nikogo przekonywać. Jest jednak coś, o co powinniśmy zadbać równolegle z postanowieniem codziennej dawki ruchu.

Zdrowy, spokojny sen

W kontekście dbania o zdrowie mówi się o nim rzadziej, a to właśnie sen, obok ruchu, warunkuje dobre samopoczucie i zdrowe życie. Tymczasem traktujemy go jako przymus, element doby, którego w codziennym pędzie najchętniej byśmy się pozbyli. Efektem tego już ponad połowa Polaków ma problemy ze snem, a około 10 proc. cierpi na bezsenność.

Sen jest fizjologicznym procesem regeneracji całego organizmu, narządów wewnętrznych, także mózgu. Jego zaburzenia wywołują szereg negatywnych konsekwencji, które mogą objawiać się między innymi: wahaniami nastrojów, przewlekłym poczuciem zmęczenia, trudnością w myśleniu logicznym, pogorszeniem pamięci, koncentracji i umiejętności radzenia sobie z sytuacjami stresogennymi oraz znacznym osłabieniem odporności. Zbyt krótki sen może też znacznie obniżać jakość życia, przeszkadzać w pracy, w rozwoju oraz w relacjach z międzyludzkich. Gdy więc czujesz przewlekłe zmęczenie i frustrację, mimo że codziennie o świcie wstajesz na trening, powodem tego może być po prostu… niewyspanie.

Sposobem na znalezienie złotego środka i nieocenionym wsparciem w zapewnieniu sobie dobrego samopoczucia mogą okazać się nowe technologie. Umożliwiają one w bardzo prosty sposób skrupulatne monitorowanie siebie i swojego organizmu, w efekcie czego zapobieganie chorobom i poprawę zdrowia. Takie urządzenie stworzyła marka Fitbit, która stawia sobie za cel zmianę podejścia swoich użytkowników do zdrowia i aktywności oraz pomoc w zrozumieniu ich organizmów.

Fitbit Versa 3 – motywacja do zdrowego życia na nadgarstku

Całodobowe monitorowanie tętna, informacje o aktywności fizycznej, śnie i samopoczuciu – to powody, dla których warto zainwestować w urządzenie pomiarowe. Śledzenie tych informacji wciąga i jak nic innego motywuje do zmian. Smartwatch Fitbit Versa 3 oferuje w tej kwestii wszystko, co niezbędne.

grafika

Versa 3 posiada m.in. wbudowany GPS, co pozwala kontrolować wszelkie parametry i aktywność fizyczną bez konieczności posiadania ze sobą telefonu. Podczas biegów, wędrówek i rowerowych przejażdżek informuje o tempie i pokonanym dystansie w czasie rzeczywistym, natomiast po ukończeniu aktywności generuje mapę intensywności treningu, w której znajdziemy między innymi informacje o strefach tętna na całej trasie. Ponadto Versa 3 śledzi naszą aktywność przez cały dzień. Możemy więc śledzić liczbę kroków, dystans i spalone kalorie. Dzięki zaawansowanej technologii PurePulse 2.0 urządzenie monitoruje tętno przez całą dobę, a funkcja Aktywne Minuty wykorzystuje tętno spoczynkowe do oceny wysiłku fizycznego i informuje o konieczności zwiększenia intensywności treningu. Wszystko to możemy sprawdzić w darmowej aplikacji Fitbit, dostępnej w języku polskim na urządzenia z systemami Android i iOS. Warto też podkreślić, że smartwatch po pełnym naładowaniu baterii może działać nieprzerwanie do 6 dni.

Urządzenie motywuje do ruchu, ale też inspiruje do zmiany niezdrowych nawyków związanych ze snem. Posiada bowiem niezwykle przydatne funkcje monitorowania snu, które pozwalają lepiej zrozumieć jego jakość oraz znaczenie dla naszego zdrowia. Versa 3 dokładnie ocenia i mierzy, ile czasu jesteśmy w fazie lekkiego i głębokiego snu, czy ile trwa faza REM. Funkcja Inteligentnego budzenia, na podstawie indywidualnych danych, budzi nas w najbardziej odpowiednim momencie snu, wypadającym w ciągu 30 minut od ustawionej pory budzenia. Wszystko po to, byśmy wstali w jak najlepszym nastroju. Z kolei funkcja wykrywania chrapania umożliwia sprawdzenie, czy w sypialni panuje hałas. Natomiast tryb uśpienia wycisza powiadomienia ze smartfona i wyłącza ekran zegarka w nocy po to, by nic nie zakłócało naszego wypoczynku.

Fitbit Premium – jeszcze większa troska o zdrowie

Dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie bardziej szczegółowo, marka przygotowała usługę Fitbit Premium, do której, przy zakupie Versa 3, dostajemy dostęp na 6 miesięcy. Usługa ta to pewnego rodzaju osobisty trener, który ma wgląd w aktualny stan naszego organizmu i sugeruje, co powinniśmy zrobić, by jeszcze lepiej o siebie zadbać. W jej ramach otrzymujemy więc bardziej zaawansowane analizy danych, spersonalizowane sugestie oraz Wynik codziennej gotowości.

(Fot. materiały partnera)

Fitbit Premium to też długoterminowe programy treningowe, które w ciągu kilku tygodni pomogą znacząco polepszyć kondycję i sprawność fizyczną oraz indywidualne treningi wideo o długości od 2 do około 45 minut. Znajdziemy tam też przepisy kulinarne, zawierające informacje o zawartości kalorii w posiłkach oraz proporcjach między poszczególnymi makroskładnikami. Możemy też tworzyć raporty zdrowotne, które później przydadzą się do udostępnienia lekarzowi. Całość uzupełniają ćwiczenia mindfulness, które pomogą się zrelaksować i zwalczyć stres.

Zdrowe życie to suma naszych codziennych działań. Pozwólmy nowym technologiom nas w nich wesprzeć.

Na dobry początek, mamy dla was konkurs „Zmień nawyki na zdrowsze”!

Do wygania smartwatch Fitbit Versa 3, z 6-miesiecznym dostępem do Fitbit Premium

Jak go wygrać?

  1. Wyślij odpowiedź na pytanie „W jaki sposób smartwatch może pomóc ci zmienić swoje codzienne nawyki na zdrowsze?” na adres mailowy konkurs@grupazwierciadlo.pl, w tytule maila wpisując nazwę „Fitbit konkurs”.
  1. Na odpowiedzi (maksymalnie w pięciu zdaniach) czekamy w terminie od 28.04.2022 do 13.05.2022.
  1. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin konkursu.
  1. Smartwatch Fitbit Versa 3 trafi do autora najciekawszej odpowiedzi.

Konkurs został rozstrzygnięty. Laureatką została Pani Monika P. Gratulujemy!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze