1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Co robić jesienią? Wybierz się do teatru

(Fot. iStock)
Początek jesieni to czas, w którym na dworze zaczyna się robić coraz chłodniej. Trudniej nam wyjść z domu wieczorem, by oddać się aktywnościom na zewnątrz. To czas, gdy festiwale już nie przyciągają. Co więc robić jesienią? Jeśli dysponujesz wolnym wieczorem lub popołudniem, możesz wybrać się na spektakl teatralny.

Sztuki kojarzą ci się z nudnymi książkami ze szkoły? Zapomnij o nich i oddaj się ciekawemu doświadczeniu! Teatr nabierze dla ciebie zupełnie nowego wymiaru. Jakie spektakle dramatyczne polecamy? Zerknij na poniższy przegląd najlepszych tragedii.

„Byk”

W Teatrze Studio w Warszawie zagoszczą aktorzy odgrywający spektakl wyjątkowy i ciekawy – „Byk”. To drugie dzieło Szczepana Twardocha. Jest to monodramat, którego główny bohater – Robert Mamok – porozumiewa się z widzami w dwóch językach: polskim i śląskim. Na scenie możesz zobaczyć jego zmagania z własną tożsamością. Skupia się na etniczności oraz klasowości. Przeżywa kryzys i towarzyszą mu niezwykle trudne emocje i przemyślenia. Odwiedź warszawski Teatr Studio i zobacz, jak bohater poradzi sobie z gniewem, rozpaczą i poczuciem winy.

„Dzień Świra”

Bliżej ci do Teatru Ateneum w Warszawie? Musisz koniecznie zobaczyć „Dzień Świra”! To spektakl, w którym głównym bohaterem jest Adaś Miauczyński. Może się z nim utożsamić praktycznie każdy. Sprawdź, czy Ty także znajdziesz w sobie podobieństwa do niego! Głównym mottem dzieła są słynne słowa, które mówią o tym, że cudze nieszczęście cieszy nas najbardziej. Piotr Ratajczak tworzy zupełnie nową odsłonę tej jakże lubianej sztuki. Na scenie zoaczysz m.in. Adama Cywkę, Ewę Telegę, Jakuba Sasaka i Magdalenę Schejbal.

„Klątwa”

Kolejny warszawski teatr oferujący ciekawe doświadczenia w jesienne wieczory to Teatr Powszechny. „Klątwa” to sztuka teatralna, na którą są wpuszczane tylko pełnoletnie osoby. Jest to satyra, która z różnych powodów – religijnych czy obyczajowych – może być uznawana za kontrowersyjną. Opowiada o tym, jak państwo połączone jest z Kościołem niemal „świętym węzłem małżeńskim”. Władze Kościoła próbują rządzić świeckim państwem. Czy opór coś zmieni? Sprawdź sam i zobacz na scenie m.in. Karolinę Adamczyk, Klarę Bielawkę, Barbarę Wysocką i Jacka Belera.

Bilety na spektakl „Klątwa” do kupienia na eBilet.pl.

„Bliżej”

Teatr 6 piętro w Warszawie zaprasza na spektakl Eugeniusza Korina pt. „Bliżej”. To sztuka przeznaczona tylko dla dorosłych widzów. Pełna emocji, przewrotna i do bólu szczera opowieść o relacji między dwojgiem ludzi – mężczyzną i kobietą. Dwie pary porywają widza w pełen emocji labirynt. Na zmianę zakochują się, odkochują, kochają… szukają bliskości. Na scenie możesz zobaczyć Polę Gonciarz, Mateusza Damięckiego, Aleksandrę Popławską i Michała Żebrowskiego.

„Kwartet”

Powracając do warszawskiego Teatru Ateneum, zapraszamy na spektakl „Kwartet”. To sztuka Ronalda Harwooda. Akcja toczy się w domu spokojnej starości. Bohaterowie to nie byle kto – artyści-weterani. Spotykają się tam aktorzy tytułowego Kwartetu. Siedemdziesięciolatkowie wspominają dawne czasy. Teraz zgryźliwi i złośliwi, niegdyś pełni werwy, zapału. Chcą odtworzyć dawne życie i Kwartet. Udowadniają, że prawdziwa sztuka jest wieczna. Na scenie wystąpią Marzena Trybała, Magdalena Zawadzka, Krzysztof Tyniec, Krzysztof Gosztyła i inni.

„Osiemnastka”

Spektakl pod intrygującym tytułem odgrywany jest w Teatrze Rampa w Warszawie. Trzy rodziny. Trzy osiemnastki, które spotkają się na jednej urodzinowej imprezie. Dom na skraju lasu… co może pójść nie tak? Podczas imprezy młodzież znika. Nikt nie wie, gdzie są. Ten spektakl to połączenie przerażenia, śmiechu i dryfowania między tym, co rzeczywiste, a tym co surrealistyczne. Co jest snem? Co jest prawdą? Przekonaj się sam!

„To wiem na pewno”

Teatr Ateneum Obfituje w świetne sztuki teatralne. Kolejną z nich jest spektakl Andrew Bovella „To wiem na pewno”. Czy aby na pewno? Pozory mogą mylić. Małżeństwo z czwórką dorosłych dzieci, zwykłe życie i codzienność. Coś jednak zaczyna szwankować. Bohaterowie borykają się z ogromnymi problemami: ucieczka od własnej rodziny, inna tożsamość płciowa, utrata pracy… Nawet osoba, która wszystko wie najlepiej, nie podoła temu wszystkiemu. Na scenie pojawią się m.in. Agata Kulesza, Waleria Gorobets, Jan Wieteska i Przemysław Bluszcz.

„Wiera Gran”

Teatr Kamienica w Warszawie zaprasza na ciekawy spektakl. „Wiera Gran” to historia wielkiej artystki. Piękny głos, niezwykły talent, liczne koncerty, pasja… i ogromny ból. Artystka była oskarżana i zaszczuwana. Podejrzewano ją o powiązania z Gestapo. Sztuka jest pełną wspomnień analizą psychologiczną Wiery Gran. Barbara Sass stworzyła niesamowitą sztukę, którą warto zobaczyć tej jesieni. Na scenie możesz zobaczyć Justynę Sieńczyłło i Pawła Burczyka.

„Twarzą w twarz”

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na sztukę „Twarzą w twarz”. Jakie uczucia towarzyszą człowiekowi w ekstremalnie trudnej sytuacji? Autor sztuki opowiada o ludziach, którzy są zupełnie odizolowani. Swoich bohaterów odcina od rodziny. W kraju jest stan wyjątkowy. Czy czas kwarantanny doprowadzi ludzi do szaleństwa? Jak zniosą tę próbę? Czy bohaterowie będą na tyle odważni, by stanąć ze sobą „Twarzą w twarz”? Twórca sztuki próbuje oswoić ludzi z lękami, izolacją i śmiercią. Czy mu się to udało? Kup bilet i sprawdź koniecznie! Spektakl ten jest przewidziany dla widzów pełnoletnich.

Na scenach przeróżnych polskich teatrów zagoszczą fascynujące sztuki. Tragedie to tylko jedne z nich. Warto wybrać się pewnego jesiennego wieczoru właśnie do teatru. To może być cudowny pomysł na randkę, albo na spędzenie czasu z samym sobą. Gwarantujemy, że sztuki na długo pozostaną w twojej pamięci. Skłonią cię do refleksji. Po obejrzeniu któregokolwiek z tych spektakli nie spojrzysz już na życie w ten sam sposób.

Bilety na najlepsze spektakle dramatyczne znajdziesz na eBilet.pl.

Niezależnie od pogody – teatr jest zawsze dobrym wyborem. Aktorzy zabiorą cię do innego świata. Porwą cię ich emocje, wczujesz się w ich role. Czy odnajdziesz cząstkę siebie w którymś z nich? Przekonaj się o tym. Pamiętaj jednak, że teatr wciąga. Gdy zobaczysz jedną sztukę, będziesz chciał wybrać się także na następną!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze