1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Szkoła bez doła – pomóż dzieciom uwierzyć w siebie

(Fot. materiały partnera)
Już 26 września rusza bezpłatny cykl warsztatów dla najmłodszych, którzy zmagają się z niską samooceną i potrzebują pomocy w zbudowaniu poczucia własnej wartości. To szansa, by każde dziecko mogło spojrzeć w przyszłość z podniesioną głową. Przeczytajcie więcej o kampanii przygotowanej przez Akademię Przyszłości we współpracy z marką TK Maxx.

Początek września większości kojarzy się z jednym – nowym rokiem szkolnym. I o ile powroty do szkoły bywają przyjemne, bo dzieci ponownie mogą spotkać się z kolegami i koleżankami, rozwijać swoje umiejętności czy aktywnie spędzać czas na przerwach – to nie dla wszystkich jest to pozytywne doświadczenie. Dziecko nie chce iść do szkoły, wymyśla najróżniejsze wymówki, żeby tylko zostać w domu, a dorosły zazwyczaj zakłada, że to wszystko wina lenistwa. Jednak tak naprawdę powodów może być wiele: trudności w koncentracji na lekcji, brak wiary we własne możliwości, problemy z czytaniem i pisaniem czy trudne relacje z rówieśnikami. Dziecko zniechęcone brakiem sukcesów i przeświadczone, że pewne osiągnięcia są poza jego zasięgiem, powoli zaczyna się poddawać – a przecież nie o to chodzi. Każde dziecko ma szansę realizować swój potencjał, swoje marzenia i aspiracje – wystarczy tylko trochę mu pomóc.

(Fot. materiały partnera)

Taką pomoc oferuje Akademia Przyszłości – ogólnopolski program Stowarzyszenia Wiosna, który wspiera najmłodszych w lokalnych społecznościach. Pomaga dzieciom z brakiem wiary w siebie i niską samooceną zbudować poczucie własnej wartości i rozwijać mocne strony. Dzieje się to dzięki cotygodniowym zajęciom z indywidualnym tutorem, który pomaga dziecku samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i patrzeć w przyszłość z podniesioną głową. Akademia sprawia, że dzieci, które po prostu czują się nieważne, mają szansę poczuć się kimś wyjątkowym i zbudować przyszłość, o jakiej marzą.

W tym celu pod koniec września rusza kampania charytatywna „Szkoła bez doła” – prowadzona przez Akademią Przyszłości we współpracy z marką TK Maxx, która jest wieloletnim partnerem powstałej w 2003 Akademii Przyszłości.

(Fot. materiały partnera)

TK Maxx to sieć sklepów oferująca szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek i projektantów po okazyjnych cenach (model off-price). W sklepach marki regularnie odbywają się przykasowe fundusze na Akademię Przyszłości, dzięki czemu klienci mogą wesprzeć inicjatywę. Najbliższa rusza już 13 września – każdy, kto przekaże datek do specjalnie oznaczonych puszek charytatywnych, pomaga dzieciom w lokalnych społecznościach.

– TK Maxx przez 8 lat nie tylko wspiera dzieci w ramach naszej współpracy, lecz także pozwala nam realizować program, rozwijać go, docierać do różnych miejsc i do różnych grup, a przede wszystkim bardzo dobrze rozumie ideę tego, czym się zajmujemy – mówi Dominika Langer-Gniłka, prezeska zarządu Stowarzyszenia wiosna.

Zarówno działania Akademii Przyszłości, jak i marki TK Maxx cechuje troska o przyszłość dzieci i o rozwój każdego z nich. Od 2014 obejmują opieką prawie 2000 dzieci rocznie, wspierając je w budowaniu pewności i wzmacnianiu wiary w siebie.

– W Akademii Przyszłości mówimy dzieciom, że niezależnie od tego, co słyszą od innych ludzi, są ważne, mają talenty i przede wszystkim mogą sięgać po swoje marzenia. Jesteśmy przekonani, że to właśnie pewność siebie i zbudowanie na niej poczucia własnej wartości są jednym z najważniejszych zasobów, jakimi dysponuje człowiek. Mają wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie psychiczne, często nawet bardziej niż wykształcenie czy status materialny. Dlatego właśnie Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie. Dziecko w Akademii spotyka się ze swoim wolontariuszem i razem pracują nad odkrywaniem potencjału każdego z nich – mówi Dominika Langer-Gniłka.

(Fot. materiały partnera)

Odkrywanie swoich mocnych stron i wzmacnianie wiary w siebie leżą też u podstaw programu „Szkoła bez doła”, czyli cyklu darmowych warsztatów dla dzieci z podstawówek. Wirtualna forma pozwoli wolontariuszom na pomoc dzieciom z lokalnych społeczności niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

– Każde z trzech spotkań, które poprowadzi wolontariuszka stowarzyszenia – Joanna Mazur, zostanie poświęcone różnym aspektom budowania pewności siebie i nawiązywania relacji, a także innym wyzwaniom, z którymi mierzą się najmłodsi – zarówno w szkole, jak i w codziennych kontaktach z rówieśnikami – mówi Dominika.

(Fot. materiały partnera)

Warsztaty odbędą się pod koniec września 2022 roku:

  1. 26 września (godz. 16:00) – Co robię dobrze, czyli moje mocne strony.
  2. 28 września (godz. 16:00) – Czym jest talent, jak go rozpoznać i jak go rozwijać?
  3. 30 września (godz. 16:00) – Mówię dobrze o sobie i innych.

Zapisy na cykl bezpłatnych warsztatów ruszą 13 września 2022 roku na specjalnie przygotowywanej do tego celu stronie internetowej: www.szkolabezdola.pl. Każde dziecko może uczestniczyć w dowolnej liczbie zajęć. Warsztaty skierowane są do uczniów klas 3–6 (dzieci w wieku 8–12 lat). Liczba miejsc nieograniczona.

(Fot. materiały partnera)

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – Akademia Przyszłości i TK Maxx kolejny raz jednoczą siły, żeby być zmianą dla tych, którzy tego potrzebują. Podejście do dziecka wpływa na to, jakim dorosłym się stanie. Kampania „Szkoła bez doła” chce choć trochę przyczynić się do tego, żeby dzieci nie bały się patrzeć z nadzieją w przyszłość i wyrosły na dorosłych, którzy sami będą zmianą dla kolejnych pokoleń.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze