1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera

Czy wyświetlenia na Instagramie są ważne?

(Fot. materiały partnera)
Instagram to aktualnie jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Korzysta z niego coraz więcej użytkowników, reprezentujących bardzo różne grupy i interesy. To nowoczesne medium w dużej mierze posługuje się obrazem, zarówno w postaci zdjęć, jak i filmów. Z powodzeniem służy zarówno twórcom prywatnym, jak i firmom. Pozwala na realizację wielu celów wizerunkowych czy biznesowych. Jest środkiem zarówno komunikacji z odbiorcami, jak i autopromocji.

Czym są wyświetlenia na Instagramie?

Wyświetlenia to ilość pojedynczych odsłon danego materiału zamieszczonego na instagramowym koncie. Inne popularne nazwy wyświetleń to m.in. odsłony czy obejrzenia. Rozwój prowadzonego na Instagramie konta jest monitorowany za pomocą obserwowanej liczby odsłon.

Ilość wyświetleń jest ogólnodostępną informacją dla poszczególnych użytkowników Instagrama. Liczba odsłon pozwala ocenić fakt, czy dana treść lub film podobają się użytkownikom. Liczone w tysiącach obejrzenia zapewniają rozwój prowadzonego konta, jego efektywność i pozytywny wizerunek zarówno wśród samych odbiorców, jak i potencjalnych reklamodawców. Są zatem także miarą popularności, a nawet sukcesu najbardziej popularnych kont.

Czy wyświetlenia na Instagramie są ważne?

Wyświetlenia publikowanych materiałów są ważne zarówno dla początkujących twórców, jak i tych, którzy zdobyli już dużą popularność. Wpływają one bowiem bezpośrednio na wizerunek i efektywność danego twórcy. Duża ilość wyświetleń pozwala na zwiększenie zasięgu materiałów, jak i zdobywanie nowych obserwatorów. Służą one m.in. określeniu zasięgu danego twórcy, jak i porównaniom z innymi. Mają zatem ogromne znaczenie dla oceny własnych działań poszczególnych twórców. Instagramerom pozwalają m.in. wycenić zasięg promocji. Z kolei firmy mogą dzięki nim odpowiednio wybierać influencerów do swoich kampanii. Są też ważne dla algorytmów promujących, które odpowiadają za proponowane treści. Duża ilość wyświetleń w stosunku do liczby obserwujących i komentarzy to informacja, że dana treść uzyskuje większe zainteresowanie niż średnie na Instagramie. Rozwój konta oraz jego wizerunek wpływa na zainteresowanie potencjalnych reklamodawców, co wpływa również na zwiększenie możliwości zarobkowych.

Dlaczego wyświetlenia na Instagramie są ważne?

Wyświetlenia na Instagramie mają zatem duże znaczenie zarówno dla samych twórców, jak i odbiorców oraz firm decydujących się na podjęcie współpracy z wybranym influencerem. Zwiększają m.in. rozpoznawalność danego twórcy czy świadomość marki. Wpływają na promowanie prezentowanej działalności czy sprzedaż produktów.

Niekiedy dla twórców duże znaczenie może mieć budowanie pozycji eksperta w swojej branży czy wpływanie na opinię społeczną. Skupianie grona lojalnych odbiorców, darzących zaufaniem i budowanie relacji z nimi również będzie namacalnym efektem znacznej liczby instagramowych odsłon.

Jak zdobyć wyświetlenia na Instagramie?

W celu zdobywania coraz większej ilości wyświetleń najlepiej wykorzystywać możliwości algorytmu. W ten sposób można dotrzeć do większej liczby zainteresowanych materiałem użytkowników. Proponowana treść musi uzyskiwać lepsze rezultaty niż materiały zamieszczane na podobnych kontach. Standardowo najlepsze efekty uzyskiwane są po osiągnięciu liczby wyświetleń na poziomie 500 % w stosunku do liczby obserwujących konto. Taka liczba wyświetleń dla algorytmu oznacza dobry wynik, co wpływa na to, że materiał zostaje dalej przez niego polecany.

Istnieje wiele popularnych sposobów wpływających na zwiększanie wyświetleń na instagramowym koncie. Wpływa na nie m.in.:

 • publikowanie materiałów w godzinach wieczornych pomiędzy 18 a 21, gdy aktywność użytkowników jest największa w ciągu doby,
 • innym sposobem jest również systematyczne dodawanie nowych materiałów, najlepiej raz dziennie. Takie działanie wpływa na sukcesywną promocję treści przez algorytm,
 • interesujące opisy filmów oraz stosowanie popularnych hasztagów również wpływają na przyrost wyświetleń,
 • filmy z popularną muzyką cieszą się dużą oglądalnością. Podobnie dynamiczny montaż ma wpływ na wysoki czas oglądania,
 • warto też udostępniać publikowane materiały na innych mediach społecznościowych, np. na Facebooku czy prowadzonym blogu,
 • konto powinno być publiczne i profesjonalne, aby generować wysokie statystyki,
 • duże znaczenie ma również interakcja z fanami poprzez m.in. odpowiadanie na komentarze czy transmisje prowadzone na żywo.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze