1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Dlaczego lakier hybrydowy…? Poznaj najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
A gdyby tak samodzielnie zrobić sobie manicure hybrydowy? Dziś lampy UV i LED, frezarki i wszelkie preparaty do manicure dostępne są w ofercie renomowanych marek. Dzięki temu wiele osób próbuje swoich sił, robiąc hybrydę w domu. Niestety z różnym skutkiem. Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi? Co zrobić, by manicure był trwały? Omawiamy najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure.

1. Nieprawidłowe przygotowanie paznokcia do hybrydy

To najczęściej popełniany błąd. Płytki paznokci, na które chcemy nałożyć hybrydę traktujemy po macoszemu: nie odtłuszczamy ich ani nie matowimy odpowiednio. Niestety do tłustych płytek ani baza, ani lakier nie przyczepi się tak, jak należy, nakładanie lakieru nie będzie miało sensu.

ROZWIĄZANIE: Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować płytki paznokcia pod hybrydę. To podstawa, bez której prawidłowy manicure się nie uda. Zawsze oczyszczaj i odtłuszczaj płytkę cleanerem i pamiętaj by ją zmatowić specjalnym blokiem lub pilnikiem.

2. Nieodpowiednie usuniecie skórek

Nieusunięte, narastające na płytkę skórki bywają udręką podczas wykonywania manicure hybrydowego. Często usuwamy je niedokładnie i nieumiejętnie, skutkiem czego stają się poszarpane i szorstkie, a wokół płytki tworzą się nieestetyczne zadry.

ROZWIĄZANIE: Jeżeli wiesz, że nie uda ci się prawidłowo wyciąć skórek, użyj specjalnego preparatu zmiękczającego skórki, a następnie delikatnie odsuń je patyczkiem.

3. Stosowanie nieodpowiednich produktów do stylizacji paznokci

Bardzo powszechnym błędem podczas robienia manicure hybrydowego jest używanie preparatów kiepskiej jakości. Warto pamiętać, że to właśnie kolorowy lakier, baza i top są koronnymi produktami, które tworzą Twoją hybrydę. Dlatego nie warto skłaniać się ku kosmetykom od nieznanego producenta, które mają podejrzanie niską cenę. Stosując je, możesz zniszczyć płytki paznokci. Warto tez pamiętać, że nawet jeśli masz zręczność w robieniu hybrydy, lakier słabej jakości może nie trzymać się na paznokciach.

ROZWIĄZANIE: Zawsze wybieraj lakiery hybrydowe sprawdzonych producentów, takich jak np. Neonail. Zyskujesz pewność, że kupujesz kosmetyki o dobrym składzie, bezpieczne dla paznokci. Tylko to jest gwarancją trwałości, bezpieczeństwa i pozwoli ci uzyskać piękny, trwały manicure hybrydowy, który spełni twoje oczekiwania. Wysokiej jakości lakiery hybrydowe kupisz na stronie:

4. Za gruba hybryda – zbyt dużo lakieru

Dlaczego hybryda się marszczy? Powodem jest nakładanie zbyt grubej warstwy lakieru. Choć w przypadku bazy wystarczy jedno krycie, to lakier wymaga minimum dwukrotnego nakładania. Należy też pamiętać, by były one bardzo cienkie. Błędem jest myślenie, że duża ilość lakieru nabieranego na pędzelek gwarantuje lepsze krycie i szybsze wykonanie manicure hybrydowego.

ROZWIĄZANIE: Pamiętaj, by warstwa nałożonego lakieru hybrydowego była jak najcieńsza! Lepiej nałożyć trzy cienkie warstwy, niż dwie grube, które nie utwardzą się prawidłowo pod lampą.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

5. Brak zabezpieczenia wolnego brzegu paznokcia

Zabezpieczenie brzegu paznokcia lakierem jest ważnym elementem manicure. Pominiecie tego kroku sprawia, że pod lakier dostaje się powietrze i zabrudzenia, co prowadzi do odpadania lakieru.

ROZWIĄZANIE: To proste! Wystarczy, że podczas malowania paznokcia lakierem, topem czy bazą, przejedziesz prawie suchym pędzelkiem po brzegu (krawędzi) paznokcia.

6. Niewłaściwy czas utwardzania hybrydy

Odwieczny problem z nietrwałym manicure wiąże się z niedostatecznie utwardzonymi hybrydami. Warto pamiętać, że czas utwardzania każdy producent podaje na buteleczce lakieru. W większości przypadków czas utwardzania hybrydy wynosi 60 sekund na warstwę lakieru i 30 sekund dla produktów bazowych. Dodatkowo czas utwardzania lakierów hybrydowych zależy też od mocy lampy.

ROZWIĄZANIE: Zawsze sprawdzaj na opakowaniu produktu, jaki jest czas utwardzania w zależności od typu lampy i przestrzegaj tych wytycznych.

7. Odpadająca hybryda, a zalane skórki

Ostatnim bardzo powszechnym błędem przy robieniu manicure jest zalewanie skórek lakierem. To niestety nie wygląda ładnie, a lakier ma tendencję do zdzierania się. Jak nie zalewać skórek hybrydą?

ROZWIĄZANIE: Ważne, by je odpowiednio usunąć lub odsunąć. Jeśli nie masz wprawy w malowaniu płytek przy samych skórkach, możesz też zabezpieczyć je zabezpieczyć je specjalną gumą, którą po utwardzeniu paznokci łatwo oderwiesz.

Życzymy sukcesów w domowym manicure hybrydowym!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze