1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Wakacje Last Minute – o czym pamiętać?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Sporo ludzi decyduje się na wakacje Last Minute. Nic w tym dziwnego. Są to pełnowartościowe wyjazdy, a pozwalają na znaczną oszczędność pieniędzy. Możemy zdecydować się na bardzo atrakcyjną ofertę i kilka dni później być w zupełnie innym miejscu na Ziemi. Warunkiem jest przede wszystkim to, by umieć szybko decydować. Jak wybrać wakacje Last Minute i o czym warto pamiętać?

Niektórzy lubią planować wakacje na pół roku do przodu. Czytać o wybranym kierunku, opowiadać o nim znajomym, oglądać filmiki na youtube, przygotowywać listę rzeczy do wzięcia. Ale są też tacy, którzy działają spontanicznie. Chcą jechać gdzieś, gdzie jest ciepło i są palmy, ale bez konkretnego kierunku. To właśnie dla nich stworzono promocję Last Minute, czyli wakacje często za ułamek ceny.

Wakacje Last Minute – jak kupić?

Biura podróży mają wyodrębnione zakładki z ofertami Last Minute. Bardzo łatwo znaleźć, przejrzeć i dopasować swoje oczekiwania do ceny. Często jest tak, że nie mamy sprecyzowanego miejsca urlopu, ale mamy ogólne wymagania, np. ciepły kraj w Europie, najlepiej Hiszpania lub jedna z greckich wysp lub ciekawy kraj w Azji czy też w Ameryce Południowej. Dla wielu poszukiwanie wakacji na ostatnią chwilę jest fascynujące. Spontaniczna decyzja, spora oszczędność i przygoda, której nigdy się nie zapomni.

Jaki dystans czasowy dzieli klienta od poznania oferty do wejścia na pokład samolotu? Pierwsze oferty pojawiają się na około tydzień przed wylotem, ale największe obniżki zdarzają się na dwa do trzech dni przed wylotem. Możemy być już przygotowani, a nawet częściowo spakowani, pozostanie nam tylko dopełnienie formalności i skompletowanie ostatnich, niezbędnych rzeczy.

O czym pamiętać przed wyjazdem Last Minute?

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Spontaniczność jest w życiu czasem bardzo wskazana, gdyż wyrywa nas z rutyny i sprawia, że nie tylko zmieniamy myślenie, ale również wychodzimy ze strefy komfortu i szybciej się rozwijamy. Dlatego niestandardowe decyzje, łamiące schematy, są czasem bardzo dobre. Nie należy jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i komfortu.

  • informacje o kraju

Warto poświęcić chwilę, żeby dowiedzieć się o miejscu, do którego jedziemy. Zorientować się, jaki panuje tam klimat, zerknąć na prognozę pogody, jak wyglądają kwestie związane z bezpieczeństwem, najczęstszymi dolegliwościami zdrowotnymi, które mogą nas tam spotkać (np. choroba faraona, zagrożenie malarią, etc.). Sprawdźmy również, czy posiadamy stosowne szczepienia. Do niektórych krajów zwyczajnie nie wjedziemy bez zaszczepienia przeciwko na przykład żółtaczce.

  • informacje o hotelu

Jeszcze przed ostatecznym zakupem wczasów warto zerknąć na opinie turystów, którzy już byli w danym hotelu, sprawdzić oceny, zdjęcia jeśli są dołączone, ocenić czy te prezentowane przez biuro podróży i przez byłych gości pokazują ten sam stan techniczny. Szkoda by było zmarnować sobie tydzień lub dwa na zbędne nerwy.

  • kultura i prawo

Sprawdźmy, czy nie ma np. obowiązku zakrywania włosów dla kobiet, jak wyglądają obyczaje, co jest dobrze postrzegane w danym kraju, jakie panuje tam prawo. Często może się tak zdarzyć, że będziemy przepełnieni jak najlepszą wolą, a i tak doprowadzimy do sytuacji nieprzyjemnych i niebezpiecznych, jedynie poprzez własną niewiedzę.

  • dokumenty

Warto zorientować się, czy do danego wyjazdu nie potrzebujemy innych, niestandardowych dokumentów i ile czasu może zająć ich załatwienie. Ważne też, by pamiętać o aktualnym paszporcie, który w większości dalszych miejsc na świecie jest wymagany.

  • ubezpieczenie turystyczne

Oferowane przez biura podróży standardowe ubezpieczenie zwykle nie ma satysfakcjonującego zakresu, a nie chcemy dodatkowo martwić się o nasze zdrowie i życie na wymarzonych wakacjach. W pełni profesjonalne ubezpieczenie turystyczne możemy wykupić nawet w drodze na lotnisko, online i jesteśmy wówczas chronieni od dnia wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne a Last Minute – dlaczego warto?

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

jest bardzo ważne. Relatywnie niski koszt polisy pozwoli nam czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że cokolwiek się wydarzy, zostanie nam zapewniona najlepsza możliwa opieka. Możemy je kupić tego samego dnia, w którym będziemy się wybierać w podróż, wygodnie, online do 4 godzin przed wylotem. Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

  • pomoc medyczna

Leczenie w niektórych miejscach na świecie jest bardzo drogie. Ubezpieczyciele pokryją koszty nawet do 1 000 000 zł.

  • transport medyczny

Leczenie na odpowiednim poziomie nie zawsze i nie wszędzie jest możliwe. Dlatego jeśli będziemy przebywać w kraju, gdzie ochrona zdrowia nie jest w stanie nam pomóc na odpowiednim poziomie i konieczny będzie transport do najbliższej lokalizacji gwarantującej dobre leczenie.

  • akcje ratownicze

Polska jest jednym z nielicznych państw, w których akcje ratownicze, na przykład, GOPR-u są za darmo. W większości miejsc płaci się ogromne pieniądze za przylot helikoptera, zaangażowanie ludzi itp. Warto jest mieć tego świadomość i stosownie się ubezpieczyć.

  • Pomoc Assistance

Wsparcie Assistance ma różne wymiary. Zwykle wiąże się jednak z bezpośrednią pomocą na miejscu, nie tylko finansową, ale również taką jak: transport, opieka nad dziećmi itp.

  • Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej przydaje się wówczas, gdy na przykład coś uszkodzimy i będziemy musieli za to zapłacić. Wówczas ubezpieczenie pokrywa koszty szkód.

  • Opóźnione lub odwołane loty

Przydatna opcja, szczególnie na coraz bardziej kapryśne zmiany pogodowe oraz liczne strajki pracowników sektorów transportowych.

  • Zgubiony lub zniszczony bagaż

Nic tak nie psuje wypoczynku jak zniszczony lub zgubiony bagaż. Ubezpieczenie turystyczne nie tylko zwraca nam pieniądze za bagaż utracony trwale, ale nawet gwarantuje nam wypłatę środków na tzw. pierwsze potrzeby, gdy lądujemy na miejscu i musimy zaopatrzyć się w środki higieny i ubrania, a nasz bagaż spóźnia się dłużej niż sześć godzin.

  • Konieczność odwołania wakacji

Czasem się zdarza, że jesteśmy zmuszeni odwołać, przerwać lub znacznie skrócić urlop. Wówczas odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne nie odda nam wartości wypoczynku, ale pozwoli spokojnie zorganizować następny, w lepszym terminie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze