1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jakie pigmenty do makijażu permanentnego warto wybrać?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Popularność makijażu permanentnego cały czas rośnie. Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi czy ust. W ten sposób można zaoszczędzić każdego dnia naprawdę sporo czasu. Duże znaczenie ma w tym przypadku nie tylko doświadczenie linergistki, ale i wykorzystane pigmenty do makijażu permanentnego. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Czym cechują się pigmenty do makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a przy tym umożliwia usunięcie pewnych mankamentów urody. Celem jego wykonywania nie jest całkowita zmiana wyglądu twarzy, ale poprawienie urody i jej delikatne podkreślenie. Ogromne znaczenie mają dlatego w tym przypadku technika, doświadczenie linergistki oraz wysokiej jakości .

W zasadzie wykonanie makijażu permanentnego porównać można do zrobienia tatuażu. Polega bowiem na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego pigmentu. Oczywiście muszą być to specjalne pigmenty przeznaczone właśnie do tego celu. Trwałość efektu uzależniona jest od wielu czynników np. grubości i rodzaju skóry, przyjmowanych leków czy pielęgnacji po zabiegu.

Dobrej jakości pigmenty do makijażu permanentnego są produktami certyfikowanymi, wielokrotnie przebadany. W ich składzie nie ma metali toksycznych itd.

Jakie rodzaje pigmentów do makijażu permanentnego można wyróżnić?

Z uwagi na substancję rozpuszczającą pigmenty do makijażu permanentnego podzielić można na hydrofilne (rozpuszczalne w wodzie) i hydrofobowe, a więc oparte na glicerynie. Te drugie dają nieco delikatniejszy efekt.

Poza tym pigmenty do makijażu permanentnego dzieli się na organiczne i nieorganiczne. Pigmenty nieorganiczne są bardzo trwałe. Są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego i organizm dobrze je toleruje. Mają dość duże cząsteczki i łatwo wprowadza się je pod skórę. Pigmenty organiczne są nieco bardziej nasycone. Z drugiej strony szybciej się wybarwiają. Spotkać się poza tym można z pigmentami mieszanymi.

Jaki efekt daje makijaż permanentny?

Oczywiście zaraz po zabiegu efekt jest bardziej intensywny niż ten docelowy. W ciągu kilku tygodni spora część pigmentu się wyłuszcza. Po około czterech tygodniach wykonać można ewentualną korektę, gdy jest ona potrzebna. W celu przedłużenia rezultatów makijażu permanentnego o skórę trzeba w odpowiedni sposób dbać. Kluczem do sukcesu jest jej zabezpieczenie przed słońcem. Przez kilka pierwszych tygodni nie wolno wystawiać jej w ogóle na promieniowanie słoneczne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze