1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jakie gry kupić dla psa?

(Fot. materiały partnera)
Gry sprawiają psu mnóstwo radości, a przy okazji wspierają jego rozwój. Zabawki wpływają pozytywnie na sferę fizyczną i emocjonalną czworonoga, dlatego przydadzą się zwłaszcza w deszczowe dni. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie gier edukacyjnych!

Jak dopasować zabawkę do potrzeb psa?

Gra edukacyjna nie może być zbyt trudna, w przeciwnym razie zwierzę szybko się zniechęci. Z drugiej strony zbyt łatwa zabawka nie zajmie go na długo. Szukając gry, postaraj się ją dopasować do wieku pupila, jego osobowości i predyspozycji.

Wybierając zabawki dla psa, postaw na różnorodność. Jedna zabawka szybko mu się znudzi, ponadto warto stopniowo podnosić poprzeczkę czworonogowi. W ten sposób urozmaicisz czas ulubieńcowi, jednocześnie poprawisz z nim relacje. Jeśli Twój pupil jest bardzo ciekawski, z pewnością spodoba mu się gra strategiczna Gambling Tower. Aby otrzymać smakołyk, pies musi wyciągnąć szufladki w odpowiedniej kolejności.

Gry logiczne pobudzają mózg do pracy, rozwijają węch i smak, a także poprawiają koordynację ruchową. Proponowane zabawki ćwiczą koncentrację, rozbudzają ciekawość czworonoga, jednocześnie pomagają mu się wyciszyć.

Jak zająć czworonoga na dłużej?

Jeśli Twój pupil jest często pobudzony, poszukaj zabawek, które pomogą mu się uspokoić. W tym przypadku doskonale sprawdzą się maty do lizana, ring z kolcami, zabawki na smakołyki, czy pompony węchowe. Pies musi je żuć, lizać czy wykręcać na wszystkie strony, aby wydobyć z nich przysmak. W ten sposób nie tylko wyciszysz czworonoga, lecz także zadbasz o higienę jego jamy ustnej.

Zastanawiasz się, jak zachęcić czworonoga do myślenia i ćwiczenia węchu? Podaruj mu Dog Activity Flip Board, składającą się z dwóch stożków i pojemniczków na przysmaki zasuwanych i zamykanych. Aby pies dostał się do smakołyków lub suchej karmy, musi trochę pogłówkować. W ten sposób rozwija swoją zręczność, inteligencję i koncentrację.

Możesz również podarować psu grę edukacyjną Turn Around. W tym przypadku pupil musi odpowiednio przekręcić elementy, aby otrzymać zabawkę. Składa się ona z różnych rozrywek, co pozwala dopasować stopień trudności do możliwości czworonoga.

Dlaczego warto kupić matę węchową dla psa?

Szukasz sposobu, aby rozładować nadmiar energii u czworonoga? Z pomocą przychodzi mata węchowa dla psa! W ten sposób nie tylko go zmęczysz, lecz także dodasz pewności siebie. Behawioryści twierdzą, że taka zabawka pomoże w przypadku lęku separacyjnego, łapczywego jedzenia czy braku apetytu. Produkt nie zawiera pestycydów, formaldehydów i substancji, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Wyposażony został w gumowe podstawki, dzięki czemu nie ślizga się podczas zabawy.

Mata węchowa zmusza czworonoga do wysiłku intelektualnego, a przy okazji rozwija zmysł węchu. Oprócz tego producent dołączył do opakowania książeczkę, która pomoże Ci zaplanować trening. Pamiętaj, żeby na początku zaprezentować pupilowi, jak używać maty. Pokaż, że wkładasz do niej smaczki, a później zachęć do ich szukania.

Zanim wybierzesz grę edukacyjną, upewnij się, że została ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Sprawdź też, czy można ją łatwo wyczyścić. Gry rozwijają inteligencję psa, jednocześnie urozmaicają mu czas wolny. Pamiętaj jednak, że nigdy nie zastąpią spacerów i wspólnej zabawy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze