1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Fizjoterapia estetyczna – ruch i technologia w służbie zdrowiu i pięknu

(Fot. materiały partnera)
O fizjoterapii słyszał zapewne każdy z nas, jednak fizjoterapia estetyczna może być dla niejednej osoby tajemnicą. Co kryje się pod tą nazwą? Czym zajmuje się ta dziedzina, jakie metody stosuje i z jakimi problemami jest w stanie sobie poradzić. I co najważniejsze, gdzie można skorzystać z usług fizjoterapii estetycznej?

Czym jest fizjoterapia estetyczna?

Fizjoterapia estetyczna to nowy, prężnie rozwijający się dział fizjoterapii, silnie związany z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. Obejmuje dwa główne kierunki działań.

  • Pierwszy z nich to zabiegi, które poprawiają estetykę ciała mało- lub całkowicie bezinwazyjnie (bezoperacyjnie). Można tu wymienić zabiegi modelujące sylwetkę, terapie zmniejszające cellulit, działania poprawiające jędrność skóry, czy też procedury zmniejszające widoczność blizn.
  • Drugim kierunkiem, który staje się dominujący, jest opieka nad pacjentami po operacjach plastycznych. Programy zabiegowe pomagają przyspieszyć proces gojenia się ran i niwelują blizny. Pozwalają również dłużej cieszyć się rezultatami operacji plastycznych.

(Fot. materiały partnera)

Gdzie można skorzystać z fizjoterapii estetycznej? Fizjoterapia Estetyczna Szczyt & Szwedo

Wiemy już czym zajmuje się fizjoterapia estetyczna i jakie problemy rozwiązuje. Jeśli oferta tej dziedziny was zainteresowała, to z pewnością pojawi się pytanie – jaką klinikę wybrać? Na uwagę z pewnością zasługuje centrum medyczne Fizjoterapii Estetycznej Szczyt i Szwedo, znajdujące się na warszawskim Wilanowie, przy ulicy Królowej Marysieńki 90. To rekomendowany ośrodek stosujący nowatorskie terapie, które łączą procedury z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny estetycznej.

Ośrodek powstał w odpowiedzi na oczekiwania pacjentów, którzy są operowani w różnych ośrodkach na całym świecie. Teraz osoby z Warszawy i okolic mogą niezależnie od miejsca operacji skorzystać z fizjoterapii pomagającej w bardziej komfortowym, szybszym i bezpiecznym gojeniu. Dzięki takim działaniom efekty powinny być jeszcze lepsze.

Pomysłodawcami i założycielami takiego ośrodka, współpracującego z wieloma klinikami w Polsce i za granicą, byli specjalista chirurgii plastycznej dr Marek Szczyt i fizjoterapeuta dr n. med. Jacek Szwedo.

Personel centrum medycznego w swoich działaniach dąży do perfekcji; potwierdza to swoimi słowami: – Nie można być mistrzem we wszystkim. My jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.

(Fot. materiały partnera)

Oferta kliniki – w czym może pomóc Fizjoterapia Estetyczna Szczyt & Szwedo?

Fizjoterapia Estetyczna Szczyt & Szwedo oferuje zabiegi z trzech głównych kategorii.

  • Medycyna estetyczna – do zabiegów z tej kategorii zaliczają się: Kriolipoliza CoolTech (redukuje tkankę tłuszczową), Radiofrekwencja Mikroigłowa (ujędrnia i uelastycznia skórę), Skupiona fala uderzeniowa (K1MED-REMFAT) (przyspiesza proces gojenia ran, niweluje blizny), Radialna fala uderzeniowa (Storz-Medical, Chatanooga) (eliminuje cellulit).
  • Fizjoterapia pooperacyjna – klinika oferuje opiekę fizjoterapeutyczną po: liposukcji, implantacji piersi, podniesieniu i redukcji piersi, korekcji nosa, jak również po plastyce: powłok brzusznych, ramion, ud, twarzy i powiek.
  • Zabiegi ortopedyczne – przeznaczone dla pacjentów z bólami mięśniowymi, obejmują terapię manualną przy bólach ortopedycznych oraz terapię mięśniowo-powięziową. Zabiegi zmniejszają odczuwalny ból, redukują napięcie ciała i poprawiają ruchomość stawów.

(Fot. materiały partnera)

Zespół kliniki – czyli kto was przyjmie?

Zespół Fizjoterapii Estetycznej Szczyt & Szwedo składa się z najlepszych specjalistów, którzy uzupełniają się tak, by stworzyć grupę, która kompleksowo zadba o swoich pacjentów. W klinice pracują wysoce wykwalifikowani fizjoterapeuci – dr n. med. Jacek Szwedo, mgr Anna Krzyżanowska i mgr Artur Urbaniak jak też specjalista medycyny estetycznej - dr Katarzyna Rudolf-Urasińska. W razie potrzeby można liczyć na specjalistyczne wsparcie wybitnego specjalisty Dr Marka Szczyta. Nad sprawnym funkcjonowaniem kliniki i dobrem pacjentów czuwają manager mgr Paula Szczyt oraz specjalistka ds. obsługi pacjenta inż. Sandra Schikora. Zgrany i harmonijnie współpracujący zespół zapewnia swoim gościom najwyższej jakości usługi medyczne, swobodną atmosferę i bezproblemowy przebieg całego procesu fizjoterapeutycznego.

(Fot. materiały partnera)

Czy fizjoterapia estetyczna jest dla ciebie? Skontaktuj się!

Jeśli zmagasz się z problemami, które potrafi rozwiązać fizjoterapia estetyczna, nie wahaj się i umów wizytę. Innowacyjne terapie z tej dziedziny pomogą zapomnieć ci o bólu, pooperacyjnych ranach i bliznach oraz przywrócą pełen komfort ciała.

Teraz możesz liczyć na profesjonalną rehabilitację niezależnie gdzie i przez jakiego lekarza została wykonana operacja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fizjoterapia Estetyczna Szczyt i Szwedo oraz na instagramowym profilu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze