1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Mocny peeling doskonały na jesień

(Fot. materiały partnera)
Potrzebujesz intensywnej regeneracji skóry po lecie? Skorzystaj z silnie działającego peelingu, którego działanie intensywnie odnowi twoją skórę. O zabieg, jego skuteczność i rezultaty zapytaliśmy dr Waldemara Jankowiaka z poznańskiej Kliniki Estetyki Ciała.

Jesienią i zimą swoim pacjentkom proponuję peeling TCA. To bardzo silnie działający, głęboki zabieg złuszczania. Wykonywany jest zwykle na twarzy z powodu dobrej zdolności skóry do gojenia. Stosowany jest do usunięcia zniszczonych (np. poprzez słońce i wiek) warstw naskórka, gdy słabsze, kosmetyczne peelingi są nieskuteczne. Likwiduje zrogowacenia, przebarwienia i drobne zmarszczki, a także pobudza regenerację i odmładza skórę.

Zabieg trwa około 15 minut. Przed zabiegiem proponuję przygotowanie skóry przez kilka tygodni zalecanymi kosmeceutykami. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry nakłada się aplikatorem roztwór peelingu. Najlepiej robić to w kilku etapach na poszczególnych okolicach twarzy, ponieważ zabieg na całej powierzchni będzie nieprzyjemny.

Chwilę po nałożeniu preparatu skóra mocno piecze, co mija po aplikacji specjalnego kremu. Znieczulenie przed zabiegiem nie jest możliwe z powodu reakcji zachodzącej między środkiem znieczulającym a roztworem peelingu.

Tuż po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i obrzęknięta zwłaszcza w okolicy oczu. Przez kilka godzin utrzymuje się uczucie oparzenia. Następnego dnia naskórek staje się mocno wysuszony, pomarszczony i przybiera brązowo-szary kolor. Po 2–3 dniach zaczyna się odwarstwiać, pękając najpierw w ruchomych okolicach twarzy, np. przy ustach lub w bruzdach nosowo-wargowych. Przez 1–2 dni złuszcza się odsłaniając bardzo delikatną, różową skórę.

Przez 4–5 dni po zabiegu należy wyłączyć się z aktywności towarzyskich. Skóra jest zagojona po około tygodniu, ale wymaga szczególnej ochrony (zwłaszcza przed słońcem) przez mniej więcej 4 tygodnie. Efekty zabiegu widać po 7–10 dniach, zaraz po zagojeniu. Zabieg jest przeprowadzany jednorazowo i może być powtarzany co roku. Kosztuje od 600 do 1000 zł.

Więcej informacji na: www.kec.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze