1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Nowoczesne zabiegi anti-aging, czyli koniec z efektem maski

(Fot. materiały partnera)
Współczesna medycyna estetyczna stawia na naturalność i podkreślanie urody pacjentek. To znaczna zmiana w stosunku do lat 90., kojarzących się z przerysowanymi rysami twarzy i nienaturalną „opuchlizną”. Poznaj biostymulatory tkankowe, biologicznie przedłużające młodość skóry.

Sztuczność jest passé. Postaw na naturę z Karisma

Celem nowoczesnej medycyny estetycznej jest przywrócenie skórze umiejętności regeneracji. Stąd popularność zabiegów bazujących na naturalnie występujących w organizmie substancjach, takich jak kwas hialuronowy czy kolagen oraz wywoływanie kontrolowanych stanów zapalnych, stymulujących tkanki do podjęcia procesów naprawczych (np. laseroterapia, mezoterapia, karboksyterapia itp.).

Biostymulatory tkankowe, czyli preparaty nowej generacji, to produkty przeznaczone do podawania iniekcyjnego. Głównie stosuje się je do terapii twarzy i okolic, ale również ud, pośladków i brzucha. Jak nazwa wskazuje, zadaniem tych preparatów jest biostymulacja, czyli inicjowanie fizjologicznych procesów, naturalnie zachodzących w zdrowych tkankach.

– Efektywność stosowania biostymulatorów bazuje na ich naturalnym składzie – Przykładowo, preparat Karisma złożony jest z naturalnie występującego i niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania skóry kwasu hialuronowego oraz rekombinowanego ludzkiego kolagenu (Rh kolagenu). Rh kolagen zawarty w Karisma jest pozyskiwany metodą inżynierii genetycznej z nici jedwabników, jego naturalne pochodzenie minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych u pacjenta. Zabieg Karisma skupia się na dostarczeniu składników aktywnych do skóry, które wpływają na jej kondycje, odżywienie i poziom nawilżenia. Jednocześnie daje pożądany efekt lekkiego wypełnienia zmarszczek oraz poprawy jędrności skóry – wyjaśnia dr Elżbieta Stawowska.

Dr Elżbieta Stawowska (Fot. materiały partnera)

Wysoka biodostępność składników zawartych w preparatach takich jak Karisma jest również gwarantem bezpieczeństwa.

– Jeżeli weźmiemy pod uwagę nowatorskie składy biostymulatorów to zdecydowanie wyróżnia się Karisma czyli stymulator oparty na Rh kolagenie i kwasie hialuronowym, czyli substancjach, których z wiekiem zaczyna naszej skórze brakować. Dla mnie jako lekarza bardzo istotne jest bezpieczeństwo immunologiczne preparatów stosowanych w gabinecie, a Karisma w tym przoduje. Doceniam również fakt, że zaledwie dwie sesje zabiegowe pozwalają na uzyskanie efektu, o jakim marzy pacjentka. Karisma to coś pomiędzy mezoterapią, a wypełniaczem, zabieg polega na iniekcji preparatu pod skórę. Efekty zabiegów są bardzo naturalne i nieprzerysowane. Rysy i ekspresja twarzy zostają niezmienione. Jest to w zgodzie z panującym trendem naturalności – wyjaśnia lek. med Kamila Stachura.

Lek. med Kamila Stachura (Fot. materiały partnera)

Promienna i gładka cera to nie slogan

A o jakich efektach w przypadku Karisma mówimy? Przede wszystkim o subtelnym refillingu, czyli wypełnieniu istniejących zmarszczek. Skóra już po pierwszym zabiegu jest napięta i bardziej jędrna, na dodatek bez użycia skalpela. Co więcej, wyrównuje się jej koloryt, zostają rozjaśnione przebarwienia, a cienie wokół oczu są widocznie zredukowane.

– Skóra pacjentek poddających się zabiegom biostymulacji ma strukturę gęstszą nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do startu sprzed zabiegu. Dodatkowo jest lepiej uwodniona i zawiera mniej zdegenerowanych włókien kolagenowych, za to obserwuje się w niej wzmożoną syntezę nowych. Karisma spełnia główne cele terapii anti-aging czyli z jednej strony niweluje już widoczne efekty starzenia się skóry, a z drugiej przeciwdziała przyszłym. Dlatego jednym z ważniejszych zadań preparatu jest pobudzenie fibroblastów do naturalnej produkcji kolagenu. To tutaj kryje się sekret utrzymania skóry w doskonałej kondycji pomimo upływu czasu – podkreśla lek. dent Marta Roth.

Lek. dent Marta Roth (Fot. materiały partnera)

Zabiegi Karisma przeprowadzane są w certyfikowanych renomowanych gabinetach w całej Polsce. Jedynie dwie sesje wystarczą, aby cieszyć się na nowo swoją urodą. Naturalnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze