1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Photofabulous – holistyczne odmłodzenie skóry

Nie tylko zmarszczki. Również przebarwienia i brak elastyczności skóry sprawiają, że wyglądamy na starsze niż jesteśmy. Jednolita kolorystycznie i naturalnie napięta skóra dają efekt wypoczętej, rozjaśnionej twarzy. Dlatego od współczesnej medycyny estetycznej oczekujemy holistycznego podejścia. Odpowiedzią jest zabieg Photofabulous, który działa na kilka problemów naraz.

Żyjemy intensywnie, otaczają nas nowoczesne technologie i lubimy szybkie efekty. Również w gabinecie medycyny estetycznej. Dodatkowo zależy nam na naturalnym efekcie – nie chcemy zmienić rysów twarzy, zależy nam jedynie na wsparciu naszej skóry by wróciła do dobrzej kondycji. Każde skóra z wiekiem oraz w wyniku działania zewnętrznych niekorzystnych czynników traci swoją jędrność, witalność i blask. Czy przywrócenie skórze dobrej kondycji w którmkim czasie jest możliwe? Zapytaliśmy o to Magdę Wróbel, kosmetolożkę medyczną z kliniki Dr Szczyt-Charytonowicz

Magda Wróbel, kosmetolożka medyczna z kliniki Dr Szczyt-Charytonowicz (Fot. materiały prasowe)

Nieinwazyjny, dający szybkie efekty i działający holistycznie – czy taki zabieg w istnieje?
Tak, to Photofabulous, czyli zabieg dedykowany dla pacjentów, którzy wymagają kompleksowej poprawy wyglądu skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Obecnie wyraźnym światowym trendem w kosmetologii i medycynie estetycznej jest stosowanie procedur łączonych w celu osiągnięcia spektakularnych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki podwójnej procedurze podczas jednego zabiegu możemy zająć się wieloma wskazaniami jednocześnie, m.in. zamknięciem naczynek, redukcji przebarwień i zmarszczek mimicznych, redukcją blizn potrądzikowych czy problemem wiotkości skóry.

W zabiegu Photofabulous wykorzystuje się dwie technologie – zoptymalizowane światło OPL oraz nieablacyjny resurfacing skóry ResurFX, dzięki czemu otrzymujemy najlepsze rezultaty. Na czym polega technologię lasera nieablacyjnego? Jak działa i czym różni się od technologii lasera ablacyjnego?
Laser nieablacyjny emituje skupioną wiązkę energii – swoim wyglądem przypominającą kolumnę - która oddziałuje bezpośrednio na głębsze warstwy skóry, powodując ich rozgrzanie, a tym samym pobudzając produkcję kolagenu. Nie naruszając przy tym naskórka, w przeciwieństwie do lasera ablacyjnego. Dlatego jest mniej inwazyjny i pozwala na krótszą rekonwalescencję.

Na czym polega technologia intensywnego światła pulsacyjnego (Intense Pulsed Light również wykorzystywana w zabiegu Photofabulous. Dotychczas technologia ta znana była jedynie w zabiegach depilacji.
Pomimo wprowadzenia wielu nowych technologii, IPL jest nadal uważany za złoty standard w zabiegach ze względu na optymalne połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i wszechstronności. Technologia IPL jest stosowana w wielu różnych wskazaniach klinicznych, z których najważniejsze to: fotoodmładzanie, zmiany barwnikowe, zmiany naczyniowe, trądzik i depilacja. Zoptymalizowane wiatło OPL daje urządzeniu Stellar M22 możliwość kontrolowania kształtu impulsu IPL. Co przekłada się na wykorzystanie niższej mocy w celu uzyskania skutecznych rezultatów leczenia.

Czy zabieg Photofabulous jest bezpieczny? Jak dobierane są parametry?
Zabieg jest bezpieczny, parametry zabiegowe są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta podczas konsultacji w gabinecie, po pełnym wywiadzie, uwzględniającym wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, ocenie stanu skóry i fototypu.

Czy zabieg jest bolesny?
Pierwszy etap zabiegowy polega na zastosowaniu głowicy OPL, do której nie jest wymagane znieczulenie. Natomiast przy drugim etapie w zastosowaniu głowicy laserowej ResurFX znieczula się pacjenta za pomocą specjalnego kremu.

Kiedy widać efekty? I jak długo trwa rekonwalescencja?
Efekty w postaci zamknięcia naczyń widoczne są od razu, rozjaśnienie przebarwień oraz przebudowa skóry następuje od miesiąca do trzech miesięcy po zabiegu. Regeneracja skóry po zabiegu może trwać od 4 do 10 dni. Zalecana jest seria 4 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie.

Więcej na photofabulous.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze