1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Które szampony przeciw wypadaniu włosów działają?

(Fot. materiały partnera)
Gęste oraz zdrowe włosy to najlepsza wizytówka – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O wiele bardziej rzucają się w oczy niż starannie wykonany makijaż czy modne ubrania. Niestety, utrzymanie ich w dobrej kondycji nie zawsze jest łatwe. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne czynniki mogą przyczyniać się do ich wypadania. Jeżeli to także twój problem, z pewnością zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby odzyskały dawny blask i gęstość. Wbrew pozorom nie musisz decydować się na inwazyjne zabiegi w salonach medycyny estetycznej czy inne kosztowne terapie. Prawdziwym przełomem w świecie kosmetologii są produkty oparte na nanotechnologii, czego przykładem jest szampon marki Hair Cure. Dowiedz się, w jaki sposób zatrzymuje proces wypadania włosów oraz czym wyróżnia się na tle innych kosmetyków.

Współpraca reklamowa

Czym powinny wyróżniać się szampony przeciw wypadaniu włosów?

Istnieje wiele różnych przyczyn wypadania włosów. Wśród najczęstszych powodów wymienia się niedobór witamin, zaburzenia hormonalne, stres czy choroby skóry. Wiele osób pragnąc poprawić stan swoich kosmyków stosuje maseczki i inne preparaty dostępne na sklepowych półkach, jednak zapomina, że kluczem do atrakcyjnej fryzury jest odżywienie korzeni włosów, czyli ich jedynej żywej części. To właśnie w cebulkach włosowych zachodzą procesy biochemiczne, które mają wpływ na ich kondycję oraz długotrwałość, a nawet pojawianie się nowych kosmyków. W jaki sposób można o nie zadbać? Nie jest to proste zadanie, ponieważ na przeszkodzie stoi bariera naskórka. Nawet kosmetyki z wyższej półki, bogate w wiele składników odżywczych nie docierają do cebulek włosowych, ale osiadają na powierzchni naskórka. Dzieje się tak, ze względu na rozmiar molekularny ich cząsteczek – im są większe, tym większa ilość produktu zostaje zatrzymana na poziomie naskórka. Czy to oznacza, że wszystkie kosmetyki do pielęgnacji włosów nie przynoszą żadnych efektów? Oczywiście, że nie! Produkty ze składnikami o mniejszych rozmiarach cząsteczkowych wyróżniają się głęboką przepuszczalnością i mogą wręcz rywalizować z zabiegami takimi jak mezoterapia igłowa.

Czym jest nanotechnologia?

W szamponach Hair Cure wykorzystano nanotechnologię. Co to tak naprawdę oznacza? To specjalnie wyselekcjonowane substancje aktywne, które są w stanie pokonać barierę naskórka. Jest to możliwe, ponieważ utrzymane są w bardzo małych rozmiarach rzędu nanometrów – mniejszych nawet niż komórki ludzkie. Docierają do skóry właściwej i układu limfatycznego oraz oddziałują na stan cebulek włosowych, odżywiając je oraz pobudzając do produkcji nowych włosów. Mogą konkurować z zabiegami takimi jak mezoterapia igłowa, podczas której składniki aktywne wstrzykuje się pod skórę za pomocą igieł. W szamponach Hair Cure znajdziesz nie tylko 1, ale 5 patentów, a każdy z nich przyczynia się do skuteczności produktu. Nanocząsteczki pochodzenia naturalnego ekstrahowane w niskich temperaturach w Korei Południowej to prawdziwa nowość na naszym rynku, która w dużej mierze odpowiada za sukces kosmetyków Hair Cure.

Szampony przeciw wypadaniu włosów – czym się wyróżniają?

Atutem szamponów Hair Cure jest nie tylko opatentowana metoda produkcji nanocząsteczkowej, ale także ich starannie skomponowany skład. Zawierają naturalny detergent myjący, który skutecznie usuwa sebum ze skóry głowy, ale przy tym nie wykazuje toksyczności i nie podrażnia skóry. Odpowiednio dobrane pH oraz obecność składników takich jak kwas salicylowy, mocznik czy klimbazol powodują delikatne złuszczanie się skóry głowy i zapobiegają łupieżowy czy swędzeniu. Szampony przeciw wypadaniu włosów Hair Cure zawierają pantenol, który przynosi natychmiastową ulgę osobom z problemami skóry głowy. Ich skład oparty jest o liczne składniki aktywne, w tym peptydy biomimetyczne, które wzmacniają cebulki włosów. Produkty te nie tylko ograniczają wypadanie włosów i stymulują ich porost, ale też chronią pojawiające się kosmyki przed promieniami UV oraz innymi negatywnymi czynnikami. Kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów? Już po 2-3 tygodniach stosowania produktów Hair Cure dochodzi do stabilizacji skóry głowy oraz zatrzymania się procesu wypadania włosów. W kolejnych tygodniach pojawiają się nowe włosy, czyli tzw. baby hair. Po 6 miesiącach stosowania terapii włosy są widocznie zagęszczone oraz naturalnie pogrubione – nawet dwukrotnie. Chciałbyś przekonać się na sobie, jak działa ta skoncentrowana terapia uderzeniowa na problem utraty włosów? Nie czekaj, ale rozpocznij kurację już teraz oraz odzyskaj zdrowe i gęste włosy!

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze