1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy

Dr Aleksandra Jagielska, dermatolożka, właścicielka kliniki medycyny estetycznej Sthetic Klinika dr Jagielskiej (Fot. materiały partnera)
Wiotkość skóry, opadający kontur twarzy, zmarszczki to oznaki starzenia, będące efektem sztywnienia włókien kolagenowych, brakiem ich elastyczności oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Obszar żuchwy i podbródka to miejsce, gdzie siła grawitacji powoduje opadanie skóry i pojawianie się tzw. „chomików” czy podwójnego podbródka. Te z kolei nadają twarzy smutny, rozmyty, zmęczony wyraz i zdecydowanie ją postarzają. W jaki sposób można odzyskać tzw. trójkąt młodości, czyli młodzieńczy kształt twarzy? Zapytaliśmy o to dr Aleksandrę Jagielską, dermatolożkę, właścicielkę kliniki medycyny estetycznej Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Współpraca reklamowa

– Utrata młodzieńczego wyglądu, na którym tak bardzo nam zależy i który chcielibyśmy zachować jak najdłużej to problem, z którym Pacjentki zgłaszają się do mnie najczęściej – mówi dr Aleksandra Jagielska.

– Podstawą młodego wyglądu twarzy jest wyraźnie zarysowana linia żuchwy i podbródka, wąska broda i uwypuklone kości policzkowe. Kolejną cechą młodzieńczego wyglądu jest zdrowo napięta i elastyczna skóra, pozbawiona wiotkości. Taki efekt możemy osiągnąć, podczas jednej wizyty w mojej klinice, dzięki innowacyjnemu zabiegowi laserowemu – Endolift. Do oferty kliniki Sthetic staram się wprowadzać starannie wyselekcjonowane zabiegi, które charakteryzują się wyjątkową skutecznością, szybkimi efektami i możliwie krótkim czasem rekonwalescencji, bo tego właśnie oczekują moje pacjentki. Taki właśnie jest zabieg Endolift – dodaje dr Jagielska.

Endolift – zabieg nowej generacji

Endolift to nowa procedura laserowego liftingu i lipolizy, wykorzystująca zalety najnowszej generacji ultracienkiego światłowodu. Zabieg ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji kolagenu. Jednocześnie laser ten pozwala na lokalną redukcję tkanki tłuszczowej w miejscu poddawanym zabiegowi – opowiada dr Łukasz Tatara, specjalista chirurgii ogólnej z kliniki Sthetic. – Endolift jednocześnie niszczy miejscowo zgromadzony tłuszcz i stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dzięki któremu skóra jest napięta i jędrna w miejscu wykonywania zabiegu. Endolift bezpiecznie i skutecznie pozwala uzyskać znakomite efekty porównywalne do chirurgicznego liftingu, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym. Sekret tkwi w zastosowanej w laserze diodowym LASEmaR 1500 L fali długości 1470 nm, pochłanianej tak przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Ultracienkie światłowody pozwalają dotrzeć z energią dokładnie tam, gdzie potrzeba. Oznacza to brak konieczności generowania wysokiej energii świetlnej, co czyni zabieg bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym – dodaje.

Jakie są jego największe zalety?

Zabieg jest procedurą jednorazową, co oznacza, że nie musimy go powtarzać. Nie musimy również czekać na pierwsze efekty, gdyż są one natychmiastowe dzięki retrakcji włókien kolagenowych. Również nadmiar komórek tłuszczowych jest redukowany natychmiast i jest to proces nieodwracalny, gdyż zniszczone komórki tłuszczowe nie „odrodzą się” z upływem czasu. Rezultaty są widoczne natychmiastowo, ale dodatkowo narastają jeszcze do 3– 6 miesięcy po zabiegu. Wtedy głębokie warstwy skóry, stymulowane podczas zabiegu Endolift, wytwarzają nowy kolagen, a co za tym idzie zagęszczają i ujędrniają wiotką skórę. Zabieg jest też praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia czy innego specjalnego przygotowania. Nieinwazyjna procedura sprawia, że nie wymaga on rekonwalescencji i właściwie tuż po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności.

– Zatem w ciągu jednego zabiegu, bez czasu rekonwalescencji i bez bólu można wykonturować owal twarzy, zniwelować tzw. chomiki, usunąć drugi podbródek czy zlikwidować worki pod oczami. Zabieg Endolift możemy wykonywać również poza obszarem twarzy w celu wymodelowania sylwetki, podniesienia pośladków, usunięcia poduszek tłuszczowych nad kolanami czy wymodelowania ud – dodaje dr Tatara.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze