1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jesień to czas odnowy: złuszczaj i odżywiaj

(Fot. materiały partnera)
Jesień jest idealnym czasem na wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków złuszczających. To niezbędny etap odnowy skóry, która dzięki odpowiednim zabiegom rozpuszczającym naskórek zyskuje możliwość odzyskania młodzieńczego blasku.

Współpraca reklamowa

Naskórek jak suche liście

Skóra przechodzi bezustanną przemianę: część jej tkanek obumiera, a jej miejsce zastępują kolejne, młode i zdrowe. Zupełnie jak w przypadku pędów i liści roślin pod koniec okresu wegetacyjnego.

Niekiedy jednak złuszczanie starego naskórka zachodzi zbyt wolno, a przez to nowe tkanki nie rozwijają się prawidłowo. Jeśli zależy nam na wyrównaniu tekstury i kolorytu skóry, konieczne jest wprowadzenie do pielęgnacji specjalistycznych kwasów. Jesienią nasza skóra ma szansę odzyskać swój pierwotny wygląd: stosowanie kwasów jest bezpieczne, ponieważ rzadko eksponujemy twarz na działanie promieni słonecznych, a niskie temperatury sprzyjają zabiegom pielęgnacyjnym. Specjaliści polecają wysokiej jakości preparaty zawierające kwasy BHA, AHA i PHA.

Oczyszczanie, które nie wysusza

Jesienią warto wprowadzić pewne zmiany do swojej pielęgnacji. Z pewnością należy z niej wycofać lekkie kremy o konsystencji żelowej, które mogą w kontakcie z zimnym powietrzem dodatkowo wysuszać skórę. Dobrze jest postawić na preparaty z RHA®, czyli usieciowaną formą kwasu hialuronowego. To idealny sposób na nawilżenie i zachowanie zdrowej hydrolipidowej bariery naskórka. Wszystkie produkty Teoxane bazują właśnie na tym składniku. AHA Cleansing Gel (150 ml) usuwa zanieczyszczenia i resztki makijażu. Formuła zawiera kompleks kwasów glikolowego i kwasów owocowych, które delikatnie złuszczają martwe komórki. Witamina C i niacynamid wyrównują koloryt cery, a wspomniany RHA jest gwarantem odpowiedniego nawilżenia.

AHA Cleansing Gel(Fot. materiały partnera)

Odnowa dniem i nocą

Jesienią, gdy przebywamy na mroźnym powietrzu, a także w klimatyzowanych pomieszczeniach, potrzebujemy długotrwałego nawodnienia i wsparcia dla skóry. Krem Advanced Filler (50 ml), chociaż jest przeznaczony do skóry suchej, może okazać się bardzo dobrym wyborem również dla cery mieszanej, która w chłodne miesiące wymaga dodatkowego otulenia. W kremie tym odnajdziemy olej bawełniany, witaminę C, peptydy mimeetyczne i mokrosfery wolnego HA. A wszystko to oczywiście w połączeniu z usieciowanym kwasem hialuronowym. Specjalnie dla cery mieszanej i normalnej przygotowano natomiast Advanced Filler pozbawiony oleju bawełnianego, dzięki czemu jego konsystencja jest lżejsza i mniej bogata: warto wypróbować oba produkty.

Advanced Filler dla skóry suchej (Fot. materiały partnera)

Advanced Filler dla skóry normalnej i mieszanej (Fot. materiały partnera)

Na koniec nie można zapomnieć o odpowiednim kremie na noc. W czasie snu skóra się regeneruje i oczyszcza, a między 1 a 3 w nocy następuje najlepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Perfect Skin Refiner (50 ml) czyli remodelujący krem na noc intensywnie stymuluje naturalne procesy fizjologiczne w skórze i wzmacnia efekty pozostałych preparatów oraz zabiegów kosmetologicznych.

Perfect Skin Refiner (Fot. materiały partnera)

Gdzie kupić kosmetyki? Kosmetyki TEOXANE dostępne z rabatem -20 proc. na oficjalnej stronie https://teoxaneshop.pl/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze