1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA

Włosy piękne jak nigdy dotąd

(Fot. iStock)
O światowych trendach w pielęgnacji damskich i męski włosów rozmawiamy z ekspertem w tej dziedzinie – trycholożką z ponad 15 letnim doświadczeniem: Agnieszką Trepką.

Współpraca reklamowa

Czy dobry szampon i odżywka to wszystko, czym możemy poprawić jakość naszych włosów?
Na szczęście nie. Zacznijmy od tego, że mamy już dostęp do marek kosmetycznych, które nie rozróżniają w domowej pielęgnacji kobiet i mężczyzn. Kupując więc produkt dla siebie możemy polecić go także naszemu partnerowi. Pamiętajmy, że podstawą pielęgnacji włosów jest dbałość przede wszystkim o kondycję skóry głowy. Poprzez peelingi, które możemy samodzielnie i regularnie wykonać w domu preparatami dedykowanymi wyłącznie do tego celu oraz stosując specjalistyczne, także łatwe w użyciu lotony, które odżywią i pobudzą do działania nasze mieszki włosowe – producentów naszych włosów jesteśmy w stanie znacząco poprawić zarówno jakość damskich i męskich włosów. Nie bez znaczenia jest odpowiedni dobór szamponu. Dlaczego szamponu? Ponieważ to właśnie szampon dobieramy do kondycji skóry głowy. Analogicznie odżywkę zawsze dobieramy do rodzaju włosów.

Jak możemy dodatkowo pomóc naszym włosom domowymi sposobami?
Przede wszystkim sprawdzajmy składy kosmetyków, które planujemy używać. Marka, zapach, cena i opakowanie nie są tak ważne jak rzetelny skład danego produktu. Jako trycholog polecam preparaty firm, które selektywnie specjalizują się w dziedzinie trychologii. Są nimi chociażby hiszpańska marka DSD de Luxe oraz duńska Scandinavian Biolabs.

Jak mężczyźni mogę zadbać o kondycję włosów?
Pomijając walkę z łupieżem, o którą raczej Pani nie pyta, mężczyźni mogą zrobić dla gęstości i kondycji swoich włosów z roku na rok coraz więcej.

Podczas jednej wizyty u trychologa, tak jak przychodzące na wizytę do mnie kobiety, mogą indywidualnie dowiedzieć się jak zatrzymać dalsze wypadanie włosów, otrzymać pełne zalecenia w zakresie codziennej pielęgnacji, zmiany diety, etc. Podczas wizyty kontrolnej z reguły sprawdzamy efekty ze zmiany starych przyzwyczajeń i produktów na nowe oraz ewentualnie omawiamy zlecone na kolejną wizytę wyniki specjalistycznych badań. Na kondycję naszych włosów wpływa bowiem dość często ogólny stan naszego organizmu.

Co najbardziej szkodzi włosom?
Są to przede wszystkim zbyt rzadkie mycie i czesanie oraz poddawanie ich wysokim temperaturom bez wcześniejszej ochrony. Wracając do podstaw są to także stosowanie niewłaściwych dla danej skóry i włosów kosmetyków do pielęgnacji czy chociażby spanie z mokrymi włosami. Najważniejsze w walce z wypadaniem i pogarszaniem się kondycji naszych włosów jest jednak szybkie udanie się do trychologa, tak jak chodzimy na wizyty kontrolne do dentysty lub ginekologa nie tylko jak mamy z czymś problem, ale dla jego wczesnego wykrycia. Po prostu jeśli zauważymy, że na szczotce, grzebieniu lub wokół nas znajduje się więcej włosów, to znak, że powinniśmy udać się do trychologa. Cieszę się, że wiedza posiadana przez nas trychologów jest obecnie tak zaawansowana i dzięki temu przydatna prawie większości z nas.

Nasz ekspert w kolejnej części wywiadu opowie Wam, jak przygotować się do wizyty u trychologa oraz jakimi dodatkowymi zabiegami możemy poprawić kondycję włosów, które są przecież naszą wizytówką naszego zdrowia i statutu.

Agnieszka Trepka, trycholożka (Fot. materiały partnera)

Więcej informacji na: www.agnieszkatrepka.pl

Polecane produkty

Peeling do skóry głowy DSD de Luxe – 1.3 Dixidox

 • 165,00 / 200ml

Suplement diety DSD de Luxe – 8.0 Complete

 • Zawiera naturalne inhibitory enzymu reduktazy 5-alfa, działające jako blokery DHT. Suplement diety, który działa z wnętrza organizmu, zapewniając włosom niezbędne składniki odżywcze, aby zapobiec i zatrzymać ich wypadanie, a także wzmocnić i wspomagać ich wzrost.
 • 285,00 / 60 kapsułek

Peeling i suplement diety dostępne w wybranych salonach fryzjerskich i gabinetach trychologicznych oraz na www.dsddeluxepolska.pl

Scandinavian Biolabs.

 • Zestaw szampon, odżywka i serum do skóry głowy.
 • 442,00
 • Kuracja na porost włosów dla kobiet. Zapobiega wypadaniu włosów, powoduje wzrost nowych pasm, zapewnia zdrowe i mocne włosy.

Dostępny w wybranych salonach fryzjerskich i gabinetach trychologicznych oraz na www.trycholabs.pl

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze