1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Uporządkuj swoje dokumenty

(Fot. materiały partnera)
Segregatory biurowy oraz teczki pomagają uporządkować umowy, protokoły oraz inne papierowe dokumenty. Są niezbędne w biurach, ale również w domach oraz szkołach.

Współpraca reklamowa

Jak uporządkować swoje dokumenty?

Obecnie większość spraw urzędowych można załatwić z pomocą Internetu jednak, pomimo tego nie obędziemy się od niektórej dokumentacji papierowej. Każdy z nas posiada w domu różnego typu dokumenty, umowy, certyfikaty lub protokoły. Są to rzeczy, których nie wyciągamy każdego dnia, jednak nie mogą się one zniszczyć ani zagubić. Warto zakupić więc segregator, w którym możemy je posegregować oraz ochronić prze zniszczeniem.

Segregatory i teczki świetnie z pewnością przydadzą się również naszym dzieciom. W szkole z pewnością dostają wiele dodatkowych materiałów, które wkładają do zeszytów, czy podręczników. Poukładanie ich sprawi, że Twoje dziecko będzie mogło korzystać z nich w każdej chwili, bez zbędnego szukania.

Segregatory biurowe i teczki

Segregatory są niezbędne do przechowywania dokumentów w każdym biurze. Jeżeli prowadzisz dużą dokumentację, dobrym pomysłem jest napisanie na grzbiecie segregatora hasła, które będzie nawiązywać do pism jakie zawiera. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z odnalezieniem konkretnych dokumentów.

Papiery, które często używasz i przenosisz, najlepiej włóż do teczki. Zabezpieczysz je przez ewentualnym uszkodzeniem oraz nie zgubisz ich pośród innych papierów. Dobrze jest nakleić na wierzchu teczki, karteczkę z hasłem tak samo jak w przypadku segregatorów. Najwygodniejszy sposób zamykania teczki jest ten, który posiada gumkę lub zatrzaski. W sklepach możemy jeszcze znaleźć ofertę teczek wiązanych.

Segregatory biurowe – mechanizmy

Przy zakupie segregatora ważny jest wybór jego mechanizmu. Zastanów się, który sposób będzie dla Ciebie wygodniejszy. Wyróżniamy jego dwa rodzaje:

  • pierwszym z nich to mechanizm ringowy – są to segregatory wyposażone w okrągłe pierścienie, które możemy otwierać i zamykać. Umieszczone są one na grzbiecie segregatora po jego wewnętrznej stronie. Najczęściej mechanizmy te posiadają dwa lub cztery pierścienie. W niektórych przypadkach zdarzają się również trzy.
  • drugim rodzajem jest mechanizm dźwigowy – bardzo trwałe i solidne zamknięcie, przymocowane do wewnętrznego grzbietu segregatora. Posiada on mechanizm ringowy z dwoma pierścieniami oraz dodatkowo dźwignię. Ringi są otwierane oraz zamykane za pomocą tej dźwigni, a dodatkowo dokumenty, które są wpięte do segregatora, zostają przytrzymane specjalnym dociskaczem, który możemy na nie założyć.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze