1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak dbać o włosy zimą?

(Fot. iStock)
Z ekspertem w dziedzinie długofalowego dbania o kondycję włosów, trycholożką Agnieszką Trepką, rozwiewamy tajniki dotyczące różnic o jakich powinnyśmy wiedzieć chcąc prawidłowo dbać o włosy zimą.

Współpraca reklamowa

Dlaczego zimą powinniśmy w inny sposób dbać o nasze włosy?

Każda z pór roku rządzi się swoimi prawami jeżeli chodzi o pielęgnację włosów. Ma to związek z takimi, zmiennymi czynnikami jak temperatura, wilgotność, dostęp do pełnowartościowej diety bogatej w składniki potrzebne naszemu organizmowi do produkcji zdrowych włosów – wyjaśnia trycholożka Agnieszka Trepka i dodaje, że jeśli nasz organizm walczy z częściej występującym zimą przeziębieniami to mniej uwagi poświęca na inne czynności, mniej ważne dla niego w danej chwili. Stąd w okresie zimowym nasza codzienna pielęgnacja włosów powinna być dostosowana do tej konkretnej pory roku.

Dlaczego wizyta u trychologa powinna dotyczyć każdej z nas?

Po okresie wakacji nasze włosy z reguły są mniej nawilżone, bardziej podatne na puszenie, łamanie a nawet wypadanie. Prawidłowa pielęgnacja powinna zaczynać się od zadbania o kondycję skóry głowy. Dlatego ważne jest nawet jeśli nie mamy problemów z wypadaniem włosów udanie się na wizytę kontrolną do trychologa, który za pomocą trychoskopu jest w stanie ocenić bardzo dokładnie nie tylko stan naszego skalpu, ale i ujść mieszków włosowych oraz ocenić kondycję łodygi włosa. Badanie jest na tyle dokładne, że odsłania wszelkie niewidoczne gołym okiem mankamenty ich kondycji i pozwala idealnie dobrać potrzebny zestaw preparatów i zabiegów, które ułatwią naszemu organizmowi pracę jaką mają do wykonania mieszki włosowe odpowiedzialne za produkcję włosów – wyjaśnia Agnieszka Trepka.

Czego pragną nasze włosy zimą?

Współczesna pielęgnacja włosów opiera się na dbaniu o kondycję włosów i skóry głowy w tym mieszków włosowych. jeżeli chodzi o łodygę włosa, nie bójmy się w okresie zimowym zamienić odżywki na bogatszy w substancje odżywcze produkt. Pozostawmy zatem ten sam szampon, który dobraliśmy do kondycji skóry głowy, a na włosy podziałajmy bardziej odżywczo. W preparatach szukajmy keratyny, jedwabiu, kwasu hialuronowego, ceramidów, olejków, witamin i minerałów, ale w produktach, które dłużej pozostawiamy na włosach lub ich nie spłukujemy. Regularnie stosowany peeling to całoroczna podstawa pielęgnacji. Zimą pomóżmy cebulkom włosów w ich odpowiednim odżywieniu, gdyż nasza dieta uboższa jest w tym czasie w wiele potrzebnych składników. Stosujmy preparaty aplikowane bezpośrednio na skórę głowy, bez obawy obciążenia włosów. Zawarte w nic substancje wspomogą cebulki w producji zdrowych, lśniących i mocnych włosów.

Nic bardziej złudnego, że tylko podczas letnich wakacji nasze włosy są wysuszone. Zimą przebywamy w suchych pomieszczeniach, częściej suszymy włosy. Dlatego zimą musimy zadbać o przywrócenie odpowiedniego nawilżenia włosów. Wówczas zdejmując czapkę nasze włosy nie będą się elektryzować.

Jakich kosmetyków powinniśmy szukać?

Ja polecam zawsze produkty specjalistyczne np. hiszpańskiej marki DSD de LUXE lub duńskiej Scandynavian Biolabs. Obie marki skupiają się na dostarczeniu skórze głowy, mieszkom włosowym oraz samym włosom wszystkiego co zapewni im zahamowanie wypadania, poprawę ich jakości oraz patrzą długofalowo na zadbanie o kondycję włosów. Pamiętajmy, że nasze mieszki włosowe żyją tylko określony czas i odradzają się tylko 7 do 9 razy. Warto zadbać o dostarczenie im wszystkiego czego niezbędnie potrzebują. Pamiętajmy, że włosy na ich końcach są najstarszą ich częścią, dlatego wymagają niekiedy dodatkowych kosmetyków wspierających ich kondycję, które stosujemy już bez ich spłukiwania – wyjaśnia Agnieszka Trepka.

Dodatkowo pamiętajmy o jakościowej suplementacji. Nasz organizm wykorzystuje dostarczane mu substancje tam, gdzie ich najbardziej w danej chwili potrzebuje. Niekiedy jakość włosów odchodzi w jego celach na dalszy plan. Stąd wymaga wsparcia, które mogą dać mu wyłącznie składniki tych preparatów, które dedykowane są zadbaniu o kondycję włosów. Działając zewnętrznie i wewnętrznie mamy większe szanse na uratowanie kondycji naszych włosów.

Agnieszka Trepka (Fot. materiały partnera)
Więcej na stronie: www.agnieszkatrepka.pl

1. Scandinavian Biolabs – Olejek do włosów, 145.00 zł

Głęboko odżywiająca formuła, która zapewnia dodatkowe nawilżenie dla osób o włosach normalnych i zniszczonych. Olejek ochronny do włosów nie zawiera silikonu i został opracowany z mieszanką naturalnych olejków, aby odżywiać suche pasma włosów i chronić je przed uszkodzeniami termicznymi.

(Fot. materiały partnera)
2. Scandinavian Biolabs – Tabletki odżywcze do włosów, 220.00 zł

Zdrowy wzrost włosów od wewnątrz. Tabletki odżywcze do włosów zawierają mieszankę ekstraktu jabłkowego w połączeniu z ekstraktem ze skrzypu polnego, aminokwasami, witaminami z grupy B, witaminą C i cynkiem.
Tabletki zostały opracowane w celu uzupełnienia zdrowej diety poprzez dostarczanie określonych składników odżywczych, które wspierają zdrową skórę, skórę głowy i włosy. Zawartość cynku przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów, a niacyna i ryboflawina do utrzymania zdrowej skóry.

(Fot. materiały partnera)
3. DSD de LUXE – 3.4.4 Capixyl + Placenta Shock de Luxe Loton, 265.00 zł

Lotion stosowany na mokrą lub suchą skórę głowy. Hamuje wypadanie włosów. Działa przeciwłojotokowo. Wspomaga odrastanie włosów w przypadku łysienia androgenowego. Zawiera kwas salicylowy, placentę oraz palmę sabałową działającą antyandrogennie, dzięki czemu włosy przestają wypadać. Hydrolizowana keratyna zawarta w preparacie poprawia strukturę włosów, nadaje dodatkowy połysk i objętość.

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze