1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zasady pielęgnacji skóry twarzy zimą

(Fot. materiały partnera)
Zimą skóra często bywa przesuszona i podrażniona. W tym okresie trzeba nieco zmienić pielęgnację i stosowane kosmetyki. To idealny moment na kurację kwasami, retinolem oraz wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe.

Współpraca reklamowa

Oczyszczanie twarzy zimą

Usuwanie zanieczyszczeń ze skóry twarzy to kluczowy element jej pielęgnacji oraz dobrej kondycji. Zimą najlepiej zrezygnować z kosmetyków mocno złuszczających i przesuszających. Zastąp je delikatniejszymi produktami, rozważ też oczyszczanie dwuetapowe z olejami. Unikaj nadmiernego ścierania naskórka peelingami oraz pocierania twarzy płatkami kosmetycznymi lub ręcznikiem. Działanie czynników, takich jak chłodny, ostry wiatr czy mróz, a także przesuszone, nadmiernie nagrzane powietrze grzejnikami i klimatyzacją, to dosyć agresywny miks, jeżeli chodzi o delikatną skórę twarzy. W rezultacie cera staje się bardziej skłonna do podrażnień, szorstka i narażona na powstawanie niedoskonałości.

Nawilżanie i ochrona skóry zimą

Gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, lepiej zamienić lekki nawilżający krem na kosmetyk o nieco bogatszej formule i mniejszej zawartości wody. Naturalne kosmetyki do twarzy z peptydami, wszelkiego rodzaju sera rewitalizujące i odżywiające skórę to dobry wybór. Warto włączyć do pielęgnacji preparaty zawierające substancje wiążące wodę w skórze i ograniczające jej parowanie (m.in. kwas hialuronowy), rozjaśniające toniki z kwasem glikolowym oraz retinol. Jeżeli planujesz długi pobyt na zewnątrz w mroźny zimowy dzień, koniecznie zabezpiecz twarz kremem ochronnym, a usta posmaruj tłustym balsamem.

O tej porze roku nie wolno też zapominać o ochronie przeciw UV. Krem z filtrem w zimowej wersji może być nieco cięższy i wzbogacony o składniki natłuszczające oraz chroniące skórę przed niskimi temperaturami. Mimo że w okresie zimowym indeks UV jest o wiele niższy niż latem, nie znika całkowicie, a śnieg dodatkowo odbija promienie słoneczne. Niestety zimą słońce może wyrządzić krzywdę skórze – w szczególności takiej, której bariera ochronna jest osłabiona kwasami, retinolem lub przebytymi zabiegami kosmetycznymi.

Zimowe zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Zima to idealny czas na stosowanie kuracji z wykorzystaniem fotouczulających składników. W skrócie chodzi o to, że w okresie zimowym promieniowanie UV jest słabe, więc nawet zwykły krem z filtrem chroni przed niekorzystnym działaniem skórę potraktowaną wcześniej kwasami, retinolem lub zabiegiem z użyciem lasera.

Bardzo ważne jest, aby w czasie tego typu kuracji stosować się do wszystkich zaleceń. Zazwyczaj są to zasady dotyczące optymalnego nawilżenia skóry, odżywienia i wspomnianej ochrony UV.

Zimowa pielęgnacja twarzy nie wymaga całkowitej reorganizacji ani radykalnych zmian dotychczasowej rutyny. Ważne jednak, aby obserwować skórę i szybko reagować na jej potrzeby. Bogate formuły, oleje, naturalne balsamy do ust oraz preparaty odbudowujące i wzmacniające płaszcz hydrolipidowy to rozwiązania idealne, gdy słupek rtęci spada poniżej zera.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze