1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Seks po czterdziestce – dlaczego tracimy ochotę i jak to zmienić?

Seks po czterdziestce – dlaczego tracimy ochotę i jak to zmienić?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Wiele osób po czterdziestym roku życia traci ochotę na seks. Dzieci, praca oraz domowe obowiązki spychają życie seksualne na drugi plan. Brak pożycia w tym wieku często traktowany jest jako smutna kolej rzeczy. Relacja z partnerem przeszła na nowy, bardziej pragmatyczny etap, w którym razem budujecie domowe ognisko. To błędne podejście, gdyż bujne życie seksualne można prowadzić w każdym wieku i nawet po wielu latach związku można odkryć nowe erotyczne przyjemności.

Współpraca reklamowa

Jak urozmaicić romantyczny wieczór?

Jesteście w wieloletnim związku. Wydaje ci się, że znacie swoje strefy erogenne i ulubione pozycje. Z czasem jednak łóżkowe igraszki stają się powtarzalne, powiewają rutyną i nie sprawiają tej samej przyjemności co wcześniej. Może to pora na zakup erotycznych zabawek? stanowią perfekcyjny dodatek wprowadzający do świata gadżetów urozmaicających seksualne zabawy w parze. Błędnie kojarzone są tylko z rozwiązaniem dla samotnych kobiet, gdyż to właśnie podczas zabawy w parze w pełni wykorzystuje się jego możliwości. Panie często potrzebują dłuższej gry wstępnej, dlatego też intensyfikacja rozgrzewki z pomocą wibrującego gadżetu wyraźnie poprawia jakość późniejszego stosunku.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Jaki wybrać wibrator dla pary?

Rynek oferuje rozmaite i praktycznie wszystkie mogą być wykorzystane przez parę. Urządzenia te, jak sama nazwa wskazuje, wibrują pobudzając strefy erogenne. Jednak inwestując w lepszy sprzęt, zapewnisz sobie szersze spektrum doznań. Uniwersalny wibrator dla pary powinien posiadać nie tylko funkcję regulującą siłę wibracji, ale również ich sekwencje. Zabawa w sypialni na pewno rozpali się szybciej przy pomocy takiego gadżetu, dlatego warto zainwestować w zabawkę z funkcją podgrzewania, najlepiej regulowanego w kilku trybach.

W chwili bliskości przydatna jest również funkcja zdalnego sterowania, gdyż zmiana trybu wibracji na urządzeniu w namiętnym uścisku zwykle psuje chwilę uniesienia. Nie bez znaczenia jest również tworzywo z którego wykonano wibrator. Na rynku dostępne są gadżety imitujące w dotyku ludzką skórę, sztywne szklane, które można schłodzić czy też silikonowe - wibrujące niczym galaretka. Idealny wibrator dla pary powinien posiadać dwa końce: jeden dopasowany do penetracji, drugi zaś nieco szerszy, przystosowany do rozgrzania pozostałych stref erogennych. Dla bardziej odważnych jedna ze stron może posłużyć do penetracji analnej.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Erotyczne pomysły na zabawę w parze z wibratorem

Wibracje to podstawa urozmaicenia gry wstępnej. Masaż rozpocznij powoli od szyi idąc w dół poprzez plecy, ramiona, uda, zwlekaj z dodarciem do sedna. Czekanie zwiększa apetyt, a drgania dodatkowo wyostrzają zmysły. Oboje partnerzy naprzemiennie mogą badać swoje ciała i wzajemnie rozpalać erotyczny ogień. Z pomocą wcześniej wspomnianego wibratora z funkcją sterowania na odległość, wyposażonego w rozmaite tryby pracy, partnerzy mogą przetestować swoje zaufanie. Przekaż sterownik ukochanej osobie i kompletnie oddaj się w jej władanie. Ta zabawa zbliży i zaskoczy nawet najlepiej zgrane pary. Zakochani poszukujący ostrzejszych doznań mogą wypróbować wibrator z funkcją korka analnego. Taka podwójna penetracja z dodatkiem wibracji pozwoli zatonąć w fali erotycznej przyjemności.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Łóżkowe uniesienia dodatkowo wzbogacą aromatyczne olejki i lubrykanty delikatnie drażniące strefy erogenne. Substancje te potęgują doznania i przekonają do zabawy nawet najbardziej zatwardziałego partnera.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze