1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zdrowotny urlop nad polskim morzem – co daje taki pobyt?

(Fot. materiały partnera)
Wakacje nad Bałtykiem mają szereg prozdrowotnych zalet i są szczególnie zalecane seniorom, osobom przepracowanym lub chorym na tarczycę. Okazuje się, że nadmorski klimat dobroczynnie wpływa na nasze ciało, ale i psychikę. Przekonaj się, że nad polskie wybrzeże warto pojechać po zdrowie.

Współpraca reklamowa

Polski Bałtyk słynie przede wszystkim z jodu, którego jest zdecydowanie więcej niż nad Adriatykiem. Wietrzna pogoda i wyższe fale wpływają na powstanie dobroczynnej dla ludzi mgiełki aerozolu, w której znajduje się ten pożądany pierwiastek. Okazuje się jednak, że to nie jedyny składnik, korzystnie wpływający na ludzkie zdrowie. Już teraz zarezerwuj komfortowy nocleg, np. apartamenty Ustronie i ciesz się naturalnym lekarstwem, jakie oferuje polskie morze. Co możesz zyskać?

Jod, brom, wapń i magnez z Bałtyku

W nadmorskim powietrzu znaleźć można wiele dobroczynnych dla zdrowia składników, takich jak brom, wapń i magnez. Jednak najważniejszy jest jod, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. To ona odpowiada za krążenie, pracę mięśni i układ nerwowy. Wpływa nawet na kondycję psychiczną, właściwą wagę i temperaturę ciała. Trzeba zatem dbać o właściwy poziom jodu w organizmie. Może być on dostarczany z pokarmem, dlatego zaleca się korzystanie z soli jodowanej oraz regularne spożywanie ryb i owoców morza. Powietrze nadmorskie doskonale uzupełnia niedobory potrzebnych pierwiastków, a tym samym wzmacnia odporność.

Polskie morze – ulga dla alergików

Morska bryza doskonale dotlenienia – dzięki niej oddech się pogłębia i zwiększa powierzchnię płuc, wykorzystywaną przez organizm. Dzieje się tak, ponieważ powietrze nawilża oskrzela i płuca, co pomaga w ich oczyszczeniu. Pobyt nad morzem to także prawdziwa ulga dla alergików. Czyste i wolne od zanieczyszczeń powietrze pozwala przetrwać osobom uczulonym na pyłki oraz inne alergeny. Z kąpieli w polskim morzu skorzystają również osoby z AZS – słona woda przyspiesza gojenie się ran. Stężenie soli w morskiej wodzie wpływa bardzo korzystnie na podrażnioną skórę, przyspieszając jej regenerację. Niweluje również stany zapalne, jakie towarzyszą tej chorobie.

Prozdrowotne kąpiele w morzu

Skład wody morskiej jest zbliżony do płynu owodniowego, w którym rozwija się płód, a przeciętne stężenie zawartych w niej minerałów do tego, jakie występuje w ludzkiej surowicy krwi. Dzięki temu mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry i działają na nią oczyszczająco. Ponadto stymulują metabolizm komórkowy, czyli poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie. Kąpiele w polskim morzu odmładzają – poprawia się kondycja włókien elastyny i kolagenu, wzrasta więc napięcie i elastyczność skóry. Bałtyk ma jeszcze inną zaletę – kąpiele w nim są świetnym sposobem na zrzucenie nadwagi. To zasługa jednocześnie mineralnego składu wody oraz jej stosunkowo niskiej temperatury. W efekcie kąpiel poprawia krążenie krwi i podkręca przemianę materii.

Pobyt nad Bałtykiem także doskonale koi nerwy, a spacery plażą to prawdziwa ulga dla osób zestresowanych i wyczerpanych emocjonalnie. Poza tym taki urlop to porządna dawka ruchu, a każda aktywność w dzisiejszych czasach jest na wagę złota!

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze