1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

CARE – Circular Beauty zawitał do perfumerii

(Fot. materiały partnera)
Let’s CARE! Zrównoważone zakupy stały się już dla wielu z nas czymś oczywistym. Branża kosmetyczna również podąża za tym słusznym trendem – niebywałą popularnością cieszą się produkty typu „clean”, pozyskane w sposób ekologicznie odpowiedzialny.

Współpraca reklamowa

Nowa marka zapachowa CARE łączy potrzebę dążenia do zrównoważonego rozwoju i zdrowia osobistego – wykorzystując składniki pochodzące z upcyklingu! Trzy kreacje zapachowe – Second Skin, Clean Silk i Energy Boost – są dziełem tej innowacyjnej koncepcji, której przyświecają następujące zasady: zrównoważony rozwój, zero testów na zwierzętach, weganizm i kompensacja własnego śladu CO₂. Kolekcja, prezentowana we flakonach wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, odznacza się formułą „clean” bazującą na naturalnych składnikach, które – zgodnie z ideą zero-waste – uratowano, zanim zakończyły swój żywot na stosie odpadów. To wspaniałe urzeczywistnianie motta: zrównoważony rozwój w inteligentnej, wspaniale pachnącej odsłonie! Trzy zapachy będą dostępne w sprzedaży od końca lutego 2023 r.

(Fot. materiały partnera)

How we CARE

Koncepcja zapachowa CARE to połączenie wspaniałych, intensywnych kompozycji zapachowych z zasadą Circular & Clean Beauty. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób CARE działa na rzecz zrównoważonego rozwoju:

We CARE for the planet

Inteligentne połączenie: CARE realizuje zasadę zrównoważonego rozwoju poprzez działania re- i upcyklingowe! Surowce, z których wykonano flakony (szkło i recyklat), składają się z materiałów pochodzących z recyklingu, które w 95 proc. nadają się do ponownego przetworzenia. Zasoby naszej planety nie są niewyczerpane, dlatego każdy z zapachów wzbogaciliśmy o składniki pozyskane z upcyklingu. Pozostały ślad węglowy kompensowany jest przez serię zapachów stworzonych we współpracy z ClimatePartner: CARE wspiera projekt ochrony 64 000 hektarów lasów tropikalnych w Indonezji, zapewniając ludziom z regionu, zajmującym się do tej pory wyrębem drzewostanu, zastępcze źródła dochodu. Ten las tropikalny jest jednym z najskuteczniejszych pochłaniaczy gazów cieplarnianych, a także jednym z ostatnich naturalnych siedlisk orangutanów.

We CARE for you

Super clean: CARE nie stosuje żadnych wątpliwych składników. Megatrend „zdrowie osobiste” to holistyczne podejście do zdrowia, skupiające się na optymalnym ogólnym dobrostanie we wszystkich obszarach życia – emocjonalnym, intelektualnym, społecznym, duchowym i fizycznym. „Clean Beauty” to synonim produktów nietestowanych na zwierzętach, w 100 proc. wegańskich, które są produkowane bez składników poddawanych krytyce opinii publicznej. Linia zapachowa CARE została stworzona na bazie wysokiej jakości receptur, które nie zawierają barwników, oleju mineralnego i palmowego, ftalanów czy blokerów UV.

We CARE for the future

Naprawdę mądre rozwiązanie: bo po co sięgać stale po nowe zasoby, skoro mamy tyle innych możliwości pod ręką? Odpowiedzią na to pytanie jest linia zapachów CARE, wykorzystująca składniki pochodzące z upcyklingu w swoich formułach zapachowych. Wysokiej jakości esencja z drzewa dębowego, która nadaje perfumom Second Skin luksusową drzewną nutę, jest pozyskiwana z wiórów dębowych powstających podczas produkcji beczek do koniaku. Do produkcji Clean Silk wykorzystywane są wysokiej jakości płatki róż z Isparty, które po destylacji poddawane są recyklingowi i wzbogacane o cenny ekstrakt różany. Zapach Energy Boost wzbogaciły dolne części korzenia kurkumy, które stanowią produkt uboczny po zbiorach plonów z pól indyjskich i są przetwarzane do postaci korzennego ekstraktu zapachowego. W taki sposób CARE wdraża trend Circular-Beauty w naszą codzienność, udowadniając, że sprytne pomysły mogą sprzyjać ochronie ograniczonych zasobów i przyczyniać się do zachowania piękna naszej planety na długi czas.

Ekscytujące zapachy, które rozpieszczają zmysły swoją naturalnością

Perfumy są zwykle rozpylane bezpośrednio na skórę. Dzięki swojej czystej formule CARE dobrze współgra ze skórą – a co więcej, wszystkie trzy kompozycje zapachowe zapewniają niezwykłe doznania węchowe, gdyż dzięki bogactwie zawartych w nich nut zapachowych pozwalają doświadczać przyjemności niezwykle wypielęgnowanego ciała.

CARE Second Skin

Perfumy, które otulą Cię zapachem czystości i dobrego samopoczucia. Cudownie kremowe i delikatne – niczym Twoja druga skóra.

Nuta głowy

Cytryna, gruszka,

malina

Nuta serca

Irys, piwonia,

kwiat brzoskwini

Nuta głębi

Drzewo dębowe z upcyklingu, wanilia

kremowy – kwiatowy – pudrowy – kobiecy (Fot. materiały partnera)

CARE Clean Silk

Zapach, który przywołuje wspomnienia świeżo wypranego prania – zwiewny, kwiatowy i czysty.

Nuta głowy

Gruszka, czerwone jagody

Nuta serca

Brzoskwinia, róża z upcyklingu

Nuta głębi

Drzewo cedrowe

wodny – świeży – kwiatowy – przezroczysty (Fot. materiały partnera)

CARE Energy Boost

To witalny zastrzyk energetyczny do spryskiwania: z orzeźwiającą kurkumą i soczystym grejpfrutem – świeży jak prawdziwe power smoothie.

Nuta głowy

Grejpfrut, kurkuma z upcyklingu

Nuta serca

Jabłko, piwonia

Nuta głębi

Białe drzewo cedrowe

cytrusowy – owocowy – kwiatowy – drzewny (Fot. materiały partnera)

Design: z zewnątrz także CAREful

Design i opakowanie, które można poddać w 95 proc. recyklingowi, również idą z duchem czasu – pod szyldem zrównoważonego rozwoju. Dodatkowy bonus: krótkie trasy przewozu dzięki Made in Germany. Flakony CARE zawierają 25 proc. szkła pochodzącego z recyklingu, zakrętki 100 proc. odzyskanego PCR PP (recyklat), a składane pudełka, z nadrukiem wykonanym ekologicznym tuszem wodnym, nie zawierają celofanu. Każdy zapach prezentuje się w swojej własnej kolorystyce: Second Skin w kolorze brzoskwiniowym, Clean Silk w odcieniu delikatnej zieleni, a Energy Boost w barwie słonecznej żółci. Wszystkie kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju oznaczono na składanych pudełkach odpowiednimi symbolami – zamieszczony tam kod QR prowadzi do strony internetowej, gdzie można uzyskać więcej informacji, np. na temat składników pochodzących z recyklingu. Naturalne opakowanie gwarantuje wygląd zgodny z naturą – a ograniczanie odpadów i ochrona zasobów tym bardziej sprawiają, że CARE prezentuje się naprawdę dobrze!

Otul się świeżą naturalnością – z Second Skin, Clean Silk i Energy Boost:

Eau de Parfum. 50 ml 84,90 PLN*

*Sugerowana cena detaliczna w PLN z VAT

(Fot. materiały partnera)

Zapachy Second Skin, Clean Silk i Energy Boost będą dostępne w sprzedaży od końca lutego 2023 roku.

Więcej informacji na temat CARE znajdziesz na stronie www.care-fragrances.com oraz na Instagramie: www.instagram/care #care.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze