1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Smart home – 5 powodów, dla których warto mieć inteligentny dom

(Fot. materiały partnera).
Inteligentny dom to przede wszystkim komfort domowników, a w szerszej perspektywie – również oszczędności. Smart home może być bardzo dokładnie dopasowany do potrzeb użytkownika, wyręczając go w wielu obowiązkach oraz zapewniając bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze – wygoda

Smart home to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za obowiązkami domowymi. Codzienne życie wygląda tak, że sprzątamy, pierzemy, robimy zakupy, gotujemy itd. Dlaczego by sobie tego nie ułatwić? Aplikacja SmarThings* pozwoli wam uprościć wiele domowych obowiązków.

Świetnym rozwiązaniem jest np. inteligentny robot sprzątający Jet Bot AI+. Jesteście w pracy, po południu planujecie zaprosić znajomych, a podłogi nieodkurzone? Nic nie szkodzi – robota możecie uruchomić zdalnie z poziomu aplikacji Samsung Smart Things, a nawet ustalić mu harmonogram odkurzania czy określić, które konkretnie pomieszczenia ma posprzątać.

(Fot. materiały partnera).

Podobnie z pralką – dzięki inteligentnym pralkom Samsung AI Control nie tylko zużyjecie mniej energii przy praniu, ale też powiadomienie o zakończonym cyklu prania otrzymacie na telefon, telewizor, zegarek lub ekran lodówki (w przypadku lodówek Family Hub). Dzięki temu nawet będąc w innym pomieszczeniu, już nigdy nie zapomnicie o rozwieszeniu prania zaraz po zakończonym cyklu.

(Fot. materiały partnera).

Inteligentny dom to również zdrowy dom. Czyli taki, w którym jakość powietrza jest dobra, a my możemy oddychać pełną piersią. O ten aspekt zadba oczyszczacz powietrza Samsung, który usuwa aż do 99,97 proc. zanieczyszczeń, a który uruchomicie z pomocą aplikacji jeszcze przed przyjściem do domu.

(Fot. materiały partnera).

Po drugie – oszczędzaj czas w sposób smart

Ile razy zdarzyły wam się spontaniczne zakupy, podczas których nie pamiętaliście, co macie w lodówce, więc kupiliście za dużo jedzenia, które za kilka dni wyrzuciliście? Z lodówką multimedialną Family Hub macie możliwość zdalnego zaglądania do wnętrza lodówki. Funkcja View Inside wyświetli zawartość lodówki na ekranie telefonu, gdy wy jesteście na zakupach. Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings możecie dodawać produkty do listy zakupów** i będzie ona widoczna dla wszystkich domowników.

(Fot. materiały partnera).

Inteligentna technologia przychodzi z pomocą także w kwestii przygotowywania posiłków. Za pośrednictwem aplikacji SmartThings w łatwy sposób możemy ustawić czas pieczenia potrawy w piekarniku Samsung Dual Cook Steam, zmieniać temperaturę lub podgrzać posiłek w drodze z pracy do domu. Wybrane urządzenia posiadają także kamerę AI Pro Cooking***, która rozpoznaje danie i na podstawie bazy przepisów automatycznych proponuje odpowiednie parametry pieczenia. Dzięki kamerze możemy też monitorować proces pieczenia z ekranu telefonu.

Po trzecie – monitoruj i oszczędzaj energię

Zastanawialiście się kiedyś, jak wasz sposób użytkowania różnych urządzeń wpływa na ich codzienne zużycie energii? Aplikacja SmartThings wyświetla użytkownikowi miesięczne, tygodniowe, codzienne, a nawet godzinowe zużycie energii wszystkich sprzętów. Kalkuluje przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Ponadto, aktywując tryb AI Energy Mode****, w aplikacji wszystkie urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania, tak aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej.

Po czwarte – dbaj o bezpieczeństwo

Kolejnym istotnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem rozwiązań smart w domu jest zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Warto zdecydować się na instalację kamer i czujników ruchu, a także czujnika zalania. Dzięki niemu w kilka sekund od wykrycia zalania wysyłany jest sygnał do zaworów, po czym następuje automatyczne odcięcie wody, np. od zmywarki lub pralki.

Ponadto warto mieć na uwadze inteligentne urządzenia, które jednocześnie spełniają kilka funkcji. Czy wiecie, że robot sprzątający Jet Bot AI + może pomóc zadbać o bezpieczeństwo domu podczas waszej nieobecności? Urządzenie posiada funkcję monitoringu domu i wykrywania ruchu. Jeśli wyjeżdżacie na wakacje lub po prostu chcecie podejrzeć swój dom w ciągu dnia, możecie to zrobić w każdej chwili. Natomiast dzięki funkcji Jet Live w odkurzaczu i aplikacji SmartThings na smartfonie możecie także doglądać swojego pupila i zareagować możliwie szybko, jeśli to konieczne.

I po piąte – ułatwiaj sobie życie

W gąszczu codziennych spraw nie chcemy musieć pamiętać o wszystkim. Włączenie i wyłączenie świateł w domu, urządzeń domowych czy nawet rolet antywłamaniowych. Pamiętanie o uzupełnieniu detergentów czy chociażby czyszczeniu piekarnika bądź zmywarki. Dzięki aplikacji SmartThings takie informacje dostaniemy bezpośrednio na nasz telefon. Nie tylko o sprzętach Samsung, ale również wielu innych marek! A my możemy się zrelaksować i zająć się tym, co sprawia nam prawdziwą przyjemność.

*Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

**Lista zakupów w SmartThings dostępna jest tylko w wersji angielskiej.

*** Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Szczegółowe informacje o wymaganiach sprzętowych i dostępności aplikacji SmartThings na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

**** Funkcjonalność dostępna w wybranych urządzeniach Samsung.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze