1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Eurazja Film Festiwal – nowe wydarzenie w kalendarzu polskich imprez filmowych

Eurazja Film Festiwal to nowe wydarzenie w kalendarzu polskich imprez filmowych, które pokaże produkcje z kilkudziesięciu państw, których kinematografia nie gości zbyt często na ekranach rodzimych kin.

Albania, Armenia, Arabia Saudyjska, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Iran, Izrael, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Macedonia Północna, Mołdawia, Rumunia, Słowenia, Syria, Tadżykistan – dla mieszkańców kraju nad Wisłą to obszary odległe nie tylko geograficznie, ale często też kulturowo. Eurazja Film Festiwal będzie wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Warszawy pozwalającym polskim widzom doświadczyć odrobiny egzotyki za pośrednictwem kinowego ekranu. Twórcom wydarzenia zależy, aby w programie znalazły się obrazy doceniane na międzynarodowych festiwalach i konkursach, ale przede wszystkim, aby większość projekcji stanowiła polską premierę.

Misją festiwalu jest przełamywanie stereotypów i zaprezentowanie innego oblicza kinematografii Europy i Azji Środkowej niż to, z jakim jest powszechnie kojarzone. Współczesne kino wywodzące się z tych regionów wyznacza nowe ścieżki rozwoju sztuki filmowej. Jest często odważne, niekonwencjonalne, poszukujące nowych sposobów narracji i wyrazów artystycznej ekspresji. I właśnie takie produkcje prezentowane będą na Eurazja Film Festiwal. O wysoką jakość repertuaru zadba Dyrektor Programowy Festiwalu Artur Zaborski, dzięki któremu na warszawską publiczność czekać będą wyłącznie najwybitniejsze filmy ostatnich lat. Wydarzenie finansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie http://www.eurazjafestiwal.com/program.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze