1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Nagrody dla najlepszych menedżerek

Beata Drzazga, Tomasz Sańpruch (Fot. materiały prasowe)
Beata Drzazga, Tomasz Sańpruch (Fot. materiały prasowe)
Wyjątkowe menedżerki zostały nagrodzone 9 marca przez redakcję Capital24tv. Statuetki Crystal Lady Prize 2023 otrzymało 10 pań.

Laureatki zostały wybrane w oparciu o wskazania uczestników debat organizowanych przez redakcję Capital24.tv Wskazano najbardziej wyróżniające się, ambitne, zasługujące na nagrodę liderki z różnych branż, które mogą stanowić doskonały wzór dla innych. Zdobywczynie Crystal Lady Prize 2023 są osobami nietuzinkowymi i konsekwentnie dążącymi do realizacji wytyczonych celów. Warto je przedstawiać jako przykład, że wiedza, umiejętności, determinacja i ambicje mogą pomóc w budowaniu ścieżki kariery.

Nagrodzona została wizjonerka i niepowtarzalna osobowość Beata Drzazga, założycielka i prezes BetaMed SA, właścicielka wielu firm w tym Drzazga Clinic i Dono da Scheggia w Polsce, BetaNest Electronics i BetaInvest LLC w Miami, doradca biznesowy i życiowy, dziekan wydziału medycznego Akademii Górnośląskiej, która podczas uroczystości powiedziała: „Na przestrzeni lat doświadczeń jako przedsiębiorca i menedżer uświadamiałam sobie, że praca i prowadzenie firmy wiąże się z bardzo dynamicznymi zmianami, dlatego im szybciej przystosowujemy się do nich, tym lepiej dla nas i naszych przedsięwzięć. Właśnie świadomość, że mam jakieś nowe wyzwanie, najbardziej inspiruje mnie do działania. Nie boję się nowych sytuacji ani zmian, lubię wszystko tworzyć od nowa, bo to daje mi dużo radości. Uważam, że musimy nadążać za tym, co się dzieje na rynku, za zmianami następującymi na świece i tym czego ludzie oczekują. Właśnie te zmiany są często największymi wyzwaniami. Uważam, że bardzo ważne jest to, jak reagujemy na napotkane po drodze zdarzenia, jaką mamy łatwość dostosowywania się do zmian, do nowych realiów”.

„Gdy młodzi przedsiębiorcy pytają mnie jak rozwinąć firmę, jak przetrwać kryzys, lub jak odnieść sukces, zawsze powtarzam to samo: praca, praca i jeszcze raz ciężka praca, ale również nastawienie się na ciągłe dostosowywanie do zmian. Czasem oczywiście są takie sytuacje, że nie jest to proste, ale jeśli nie ma innego wyjścia to nie ma co się użalać nad tym. Trzeba po prostu się dostosować i wspólnie z ludźmi przygotować do nowej sytuacji i nowej roli w otoczeniu. Warto wykształcić w sobie łatwość do mobilizacji siebie do tego, że często trzeba od nowa coś układać, aby było lepiej. Dawno temu postanowiłam radzić sobie z takim sytuacjami i mieć bardzo pozytywne nastawienie, że dam radę”, mówiła Beata Drzazga.

Kolejna nagrodzona to pełna pasji i odwagi Katarzyna Budnicka, prezes zarządu i Dyrektor Naczelny w notowanej na GPW w Warszawie Mennicy Polskiej, członek Rady Muzeum Łazienek Królewskich: „Wyzwaniem dla wielu menedżerek jest myślenie o sobie nie jako o najlepszej kandydatce na dane stanowisko czy ekspertce, ale jako kobiecie-kandydatce czy kobiecie-ekspertce. Takie podejście może tworzyć presję związaną z chęcią udowodnienia czegoś za wszelką cenę. Może też niepotrzebnie blokować. A przecież mamy bardzo dużo przykładów, które potwierdzają, że kobiety na biznesie się znają. Zbyt często jednak kwestionujemy swoje kompetencje, za często rezygnujemy z nadarzających się szans, bo nie mamy pewności, czy wiemy wystarczająco dużo. Tylko pytanie, ile to jest „wystarczająco”? Mężczyźni rzadziej miewają takie dylematy. Przedsiębiorczość przejawia się w gotowości do zawalczenia o to, w co wierzymy, ale również w umiejętności eksponowania swojej wiedzy i doświadczenia. Nigdy nie miałam wątpliwości, że swoją pozycję zawodową zawdzięczam przede wszystkim kompetencjom. Jeśli zostały przede mną postawione określone wyzwania, to dlatego, że były merytoryczne podstawy do tego”.

Katarzyna Budnicka (Fot. materiały prasowe) Katarzyna Budnicka (Fot. materiały prasowe)

„Na swojej drodze zawodowej miałam jednak szczęście spotykać wielu wspierających ludzi, którzy stawiali przede mną ambitne cele i ufali moim kompetencjom. W ten sam sposób staram się współpracować z innymi. Takie podejście procentuje w czasie. Wierzę też w tzw. „twardą empatię”, czyli utrzymanie równowagi pomiędzy realizacją celów, a troską o pracownika. Nie jest bowiem sztuką osiąganie celów biznesowych kosztem ludzi i relacji. Nie jest też sztuką być empatycznym, ale kosztem biznesu. Jak we wszystkim, sprawdza się zasada „złotego środka” – kontynuowała Katarzyna Budnicka – „W Mennicy Polskiej, którą zarządzam, mam do czynienia z mocą dywersyfikacją biznesu. Od produkcji menniczej, przez płatności elektroniczne, po działalność deweloperską. To wymaga umiejętności zarządzania wieloma ryzykami jednocześnie. Niezbędna jest szeroka ekspertyza, ponadprzeciętne zaangażowanie, ale i duża wiara we własne możliwości oraz gotowość do nieustannej nauki”.

Kolejna nagrodzona Crystal Lady Prize 2023 to wspierająca aktywność zawodową kobiet Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI: „Na całym świecie ponad 250 mln kobiet prowadzi działalność gospodarczą. Tyle tylko, że nie jest to globalnie równomiernie rozłożone. Wydawać by się mogło, że prym wiedzie Europa. Nic bardziej mylnego. Kobiety stanowią ok. 51 proc. całkowitej populacji Starego Kontynentu, ale jedynie 30 proc. przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Dalej też nie są dostatecznie reprezentowane na wyższych szczeblach menedżerskich. Tylko 28 proc. członków zarządów spółek giełdowych to kobiety. Nie ulega wątpliwości, że przyszłość gospodarki wymaga wykorzystania całego dostępnego potencjału społecznego, a jego połowę stanowią właśnie kobiety. Tutaj nie może być miejsca na pomijanie lub deprecjonowanie. Tym bardziej, że kobiety to skuteczne liderki i przedsiębiorcy, które cechuje m.in. odmienny styl przywództwa szczególnie efektywny w opartych na zespołach oraz konsensusie strukturach bardziej rozpowszechnionych w dzisiejszych organizacjach. Rzeczywistość implikuje zmiany. Nie zapominajmy, że dziś na rynek pracy wchodzi więcej kobiet niż mężczyzn. Kobietom sprzyja też cyfryzacja, które wzmacnia ich pozycję na rynku pracy, w biznesie oraz nauce. To kobiety będą zmieniać naszą gospodarkę i wprowadzać nas w nową rzeczywistość. Trzeba w pełni wykorzystać ich potencjał”.

Ewa Małyszko, Rita Schultz (Fot. materiały prasowe) Ewa Małyszko, Rita Schultz (Fot. materiały prasowe)
Nawojka Chałupińska, Joanna Parasiewicz, Alex Kazimierski (Fot. materiały prasowe) Nawojka Chałupińska, Joanna Parasiewicz, Alex Kazimierski (Fot. materiały prasowe)

Pozostałe nagrodzone to dociekliwa i konsekwentna Aleksandra Karasińska, redaktorka naczelna Forbes Women Polska, Joanna Parasiewicz, Head of Communication & Marketing, CEE. OVHcloud, Nawojka Chałupińska, Head of Partner Marketing na rynki Europejskie i Amerykę Łacińską w Tidal, prof. dr hab. Małgorzata Zaleska autorka ponad 500 prac naukowych i popularno-naukowych, wykładowca akademicki SGH, Alex Kazimierski, Executive Director w Morgan Philips Group, członek zarządu skandynawsko-polskiej izby gospodarczej, Beata Pawłowska, prezes The Untamed Polska, Jagna Niedzielska, influencerka, edukatorka, twarz idei Zero Waste

Relację z uroczystości i komentarze nagrodzonych można oglądać na stronach Capital24tv.pl oraz na YouTube.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze