1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „Skołowani” w gwiazdorskiej obsadzie – komedia, która bawi, wzrusza i łamie stereotypy. Zobacz zwiastun filmu

„Skołowani” w gwiazdorskiej obsadzie – komedia, która bawi, wzrusza i łamie stereotypy. Zobacz zwiastun filmu

„Skołowani” w kinach od 14 kwietnia. Na zdjęciu: Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki jako Julia i Maks (Fot. materiały prasowe)
„Skołowani” w kinach od 14 kwietnia. Na zdjęciu: Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki jako Julia i Maks (Fot. materiały prasowe)
Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki w opowieści o miłości, która odmieni nawet największego kłamcę. Zwiastun „Skołowanych”, debiutu reżyserskiego Jana Macierewicza, już jest dostępny w sieci.

Maks (Michał Czernecki) to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna (Marianna Zydek), młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii (Agnieszka Grochowska), która porusza się na wózku. Niespodziewanie cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

– Ta historia ma coś, co lubię w filmach, jest zabawna, ale momentami wzruszająca, opowiada o ważnych sprawach i dość głęboko wchodzi w bohaterów, nie tracąc komicznego spojrzenia na życie – mówi Agnieszka Grochowska. – Znalezienie się w skórze kogoś, kto myśli inaczej, kto łamie stereotyp, przyjęte myślenie i daje z siebie naprawdę dużo, to było bardzo fajne – dodaje o roli Julii. Michał Czernecki gra z kolei rolę notorycznego kłamcy, który zrobi wszystko, by poderwać kolejną kobietę. – Lubię Maksa za jego poczucie humoru, za jego niedoskonałość i kruchość, maskowaną pozorną pewnością siebie. To bardzo wdzięczny do grania bohater. Lubię też to, że się nigdy nie poddaje, nawet jeśli w nie do końca słusznych sprawach – mówi o swojej postaci.

Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego. – Film „Skołowani” jest fabularną opowieścią, która przez pryzmat niepełnosprawności i poprzez charakterystyczne dla konwencji środki ma ambicję przekazać uniwersalne prawdy o ludzkich emocjach, uczuciach i charakterach – mówi Helena Szczuka, kierowniczka działu komunikacji i promocji Fundacji Avalon. – Wypadek i niepełnosprawność są bardzo indywidualnym doświadczeniem, a ludzie, którzy doświadczają niepełnosprawności, są grupą zróżnicowaną pod niemal każdym względem. Trzeba przyznać, że ekipa filmowa zadbała o szczegóły i postać Julii jest bardzo wiarygodna – dodaje.

„Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza. Autorką scenariusza jest Agata K. Koschmieder, producentem filmu – ATM Grupa, a za dystrybucję odpowiada Next Film. W filmie, oprócz Agnieszki Grochowskiej, Michała Czerneckiego i Marianny Zydek, występują również: Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna. „Skołowani” na ekrany kin trafią 14 kwietnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze