1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Joanna Krupa o trendach: „Minimalizm jest zawsze w modzie”

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Kapsułowa szafa, ubrania z drugiej ręki, upcykling. Zaczynamy bardziej świadomie podchodzić do mody, bo wiemy, że jej wpływ na środowisko jest ogromny. Trend na minimalizm dotyczy nie tylko ubrań, ale również akcesoriów.

Minimalizm pozwala oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko, a przy tym wciąż możemy wyglądać modnie. Szafa kapsułowa to pojęcie, które staje się coraz bardziej popularne, opiera się na zasadach minimalizmu i praktyczności. Zgodnie z tą ideą każda kobieta powinna posiadać określony zestaw ubrań bazowych, dzięki którym bez problemu będzie mogła stworzyć różne stylizacje niezależnie od panującej mody, okazji czy pory roku. Ilość ubrań w szafie możemy zminimalizować do kilkudziesięciu sztuk, stawiając na klasyczne wzory i stonowane kolory, które łatwo jest ze sobą łączyć.

Jeśli nie przemawia do nas idea szafy kapsułowej, możemy pójść drogą Slow Fashion. Opanować nieco konsumpcyjne szaleństwo, wybierać ubrania w bardziej przemyślany sposób. Sprawdzając, czy są produkowane z organicznych, przyjaznych środowisku materiałów, przy zachowaniu zasad Fair Trade. Warto kupować ubrania z tkanin zrobionych z: bawełny organicznej (do jej produkcji nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin), lnu, konopi, wełny ekologicznej, bambusu czy tencelu. Niektóre ubrania posiadają metki z napisem Oeko-Tex Standard. To certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo tkaniny dla człowieka i środowiska. Czasem, niezależnie od dobrych chęci, trudno jest zapanować nad pokusą sprawienia sobie czegoś nowego. W końcu moda jest naszym źródłem radości i ekspresji. Dobrym pomysłem jest jednak przyjęcie zasady, że wtedy coś ze swoich starych rzeczy puszczamy dalej w świat. Niech cieszą innych.

Innym pomysłem jest upcykling, czyli wykorzystywanie tego, co już istnieje, do produkcji nowych rzeczy. Zamiast wyrzucać ubrania, można je po prostu przerobić. Upcykling daje nam wachlarz możliwości. Sukienka przerobiona na bluzkę, spódnica na top, a bluza na wdzianko – jedynym, co nas ogranicza, jest wyobraźnia. Bardzo cieszy również fakt, że coraz więcej marek odzieżowych (również polskich) zwraca się w kierunku upcyklingu, tworząc prawdziwe dzieła sztuki.

Świadomie, zdrowo i ekonomicznie

Dlaczego w ogóle zastanawiamy się na tym, czy kupić kolejną parę spodni lub co zrobić z tymi, które już mamy w garderobie? Nasze codzienne, świadome podejście do zakupów ma istotny wpływ na środowisko naturalne – ilość wody i energii zużytej do produkcji kolejnych rzeczy, a potem, na to, jak szybko trafią na wysypisko śmieci. Moda na minimalizm nie dotyczy zresztą tylko branży fashion. Bardziej minimalistyczne podejście możemy też wprowadzić, kupując produkty spożywcze. Znani szefowie kuchni od lat promują w swoich restauracjach ideę zero waste. Takie gotowanie jest sztuką, ale można w niej dojść do wprawy przy odrobinie kreatywności i dobrych chęci. Robiąc codzienne zakupy w sklepie, nie wybierajmy najpiękniejszych, idealnie kształtnych warzyw i owoców. Te brudne i garbate są równie smaczne i wartościowe. Do zabierania wielorazowych toreb na zakupy i specjalnych woreczków na warzywa, też już się przyzwyczailiśmy. Niektórzy z nas noszą ze sobą nawet wielorazowe słomki. Jednorazówki nie są już w trendach!

Moda na wodę

Jak mówi Joanna Krupa: – Trudno nadążyć za tym, co się nosi. Jeśli chodzi o wodę, sprawa jest jednak prosta. Nie nosi się jednorazowych butelek, nosi się wodę od Dafi. Oszczędź światu kłopotów, a sobie wydatków.

Wielorazowe butelki to element stylu życia, modny dodatek do naszego looku. Nie bez powodu ambasadorką Dafi i najnowszej kampanii #tosięnosi została Joanna Krupa. Gwiazda promuje dwa nowe modne kolory butelek filtrujących Dafi Solid: cappuccino oraz digital lavender.

(Fot. materiały partnera)

Oprócz nowoczesnego designu butelkę filtrującą Dafi Solid wyróżnia także poręczność, lekkość i trwałość - może towarzyszyć nam każdego dnia – na spacerze, treningu, a nawet randce z ukochanym. Dodatkowym jej atutem jest kraj pochodzenia – Polska. Butelki filtrujące wielokrotnego użytku od marki Dafi wyposażone są w wymienny filtr, który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej. Zawarty w nim naturalny węgiel aktywny otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Wystarczy raz na miesiąc wymienić w niej filtr i cieszyć się smaczną wodą!

Świetnym rozwiązaniem może okazać się także butelka filtrująca Solid SiliconeFit wyposażona w etui z silikonu, które dodatkowo chroni wodę przed nagrzewaniem się. Świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Dostępna jest w dwóch pojemnościach (0,5 i 0,7 l). Czy masz już swoją butelkę filtrującą Dafi? Jeśli nie, wybierz swój kolor na stronie dafi.pl

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze