1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Festiwal Boso Na Trawie – poczuj prawdziwą bliskość natury

(Ilustracja: materiały prasowe)
(Ilustracja: materiały prasowe)
Festiwal Boso Na Trawie zaprasza na przepiękne łąki Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zlokalizowane u brzegu rzeki Jeziorki – aby zrelaksować się w rytmie muzyki, poznać siebie i zadbać o rodzinne relacje. Przez trzy dni twórcy festiwalu opowiedzą swoją historię o rodzinnej ucieczce od gonitwy i zgiełku oraz o powrocie do korzeni. O uczestników zadbają natomiast doświadczeni specjaliści.

Eliza i Kuba tworzą rodzinę patchworkową z czwórką wspaniałych dzieci. Pracują w zupełnie różnych branżach i miejscach, a każde z ich pociech (3, 9,13 i 18 lat) uczy się w innej placówce edukacyjnej. To, co pozwala im zatrzymać się przez chwilę, to ucieczka od codziennej gonitwy do rzeki, łąki, ptaków, owadów i roślin. To tam mogą być naprawdę razem. Ich celem jest zatem zamieszkać na łące, hodować zwierzęta, pszczoły oraz zioła i obcować z naturą codziennie, nie tylko w weekendy. W ten sposób para wpadła na pomysł stworzenia festiwalu Boso Na Trawie, dzięki któremu mogliby przybliżyć taki świat również innym. – Chcemy zagospodarować teren na stałe, aby móc gościć ludzi przez cały rok. Zarówno na warsztatach przyrodniczych dla dzieci i dorosłych, jak i innych aktywnościach związanych z samodoskonaleniem. Chcemy również pokazać, że czas zgodny z rytmem natury biegnie wolniej i nadaje życiu sens – mówią.

(Fot. Artur Radecki)

Pierwszy festiwal Boso Na Trawie odbył się w ubiegłym roku i, mimo kameralnej edycji, błyskawicznie zdobył rzeszę sympatyków. Wszystko to dzięki wyjątkowej atmosferze stworzonej przez gości i artystów ich muzyce oraz rozmowom przy ognisku, często do świtu pośród ciszy naszych łąk. Tegoroczna edycja zorganizowana będzie na dużo większą skalę. Mocno rozbudowany został również harmonogram artystyczny. W swój energetyczno-sensualny świat przeniosą gości m.in. Paprodziad z Pęczakiem, Aldaron, Anna Szyszka, Teściowa Śpiewa, Zespół Duchy, Łysa Góra, DJ Bratko Miodovic i Techno Szamanka oraz Michał Kisielewski i Kolorofonia. W świat relaksacyjnych dźwięków gongów i mis wprowadzi Radosław Świt, natomiast o mistyczny rytm wydarzenia odpowiadać będzie Krzysztof Wawrzyniak.

(Fot. Artur Radecki)

W trakcie festiwalu będzie można również zadbać o swoją psychikę, zmysły oraz ciało. Warsztaty z medytacji oraz radzenia sobie ze stresem poprowadzą instruktorzy z Instytutu Psychologii Stresu, m.in. Marta Cieśla-Anczykowski, prowadząca zajęcia z Yogi. Podczas licznych prelekcji goście zyskają wiedzę na temat ochrony środowiska, bioróżnorodności, roli kobiet we współczesnym świecie oraz jak być szczęśliwym z Ajurwedą. Dzieci rozpoczną swą wędrówkę po łące opowieściami fenomenalnej Lidii Iwanowskiej-Szymańskiej, a w poznawaniu przyrody pomoże im Fabryka Kultury, która poprowadzi warsztaty i zaprezentuje dwa przedstawienia teatralne. Na dzieci czekać będą także zajęcia z bębnami oraz zajęcia z pszczelarstwa, podczas których będą one mogły nauczyć się m.in. tego, jak zrobić domki dla zapylaczy.

(Fot. Artur Radecki)

Nocleg, zarówno pod namiotem na łące, jak i w przyczepach i kamperach, umilać będą liczne ptaki, świerszcze oraz chrabąszcze. Warto zatem zabrać ze sobą niezbędne wyposażenie biwakowe.

Festiwal Boso Na Trawie odbędzie się w dniach 28-30.07.2023 w Wólce Kozodawskiej. Więcej szczegółów na stronie www.bosonatrawie.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze