1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak samodzielnie zaprojektować swoje wymarzone wnętrze? Podążaj za radami stylistki

Wizualizacja wnętrza wykonana w programie VOXBOX
Wizualizacja wnętrza wykonana w programie VOXBOX
Samodzielne projektowanie wnętrz to okazja do stworzenia przestrzeni, która idealnie odpowiada naszym potrzebom i stylowi życia. Chociaż z początku może wydawać się trudne i przytłaczające, w rzeczywistości okazuje się kreatywnym i przyjemnym doświadczeniem. Wystarczy odpowiednie narzędzie i wyobraźnia.

Rozwój nowych technologii oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań umożliwiających personalizację. Wśród nich znajduje się VOXBOX – bezpłatny program do projektowania i aranżacji wnętrz stworzony przez markę VOX i dostępny online. Wystarczy otworzyć go w przeglądarce i wpisać rzeczywiste parametry projektowanego pomieszczenia.

Wizualizacja wnętrza wykonana w programie VOXBOX

Skoro mamy już narzędzie, od czego powinniśmy zacząć projektowanie?

– Od inspiracji. Te na szczęście znajdziemy na każdym kroku. Magazyny wnętrzarskie czy media społecznościowe z Pinterestem na czele obfitują w gotowe stylizacje, które pomogą w zbudowaniu wizji wymarzonego wnętrza. Znając swoje oczekiwania łatwiej podejmiemy decyzje projektowe – podpowiada stylistka marki VOX i przedstawia 4 kroki, dzięki którym w łatwy i przyjemny sposób stworzymy wymarzone wnętrze w programie VOXBOX.

Krok 1.

Trzonem każdego projektu są podłoga i drzwi. To one nadają aranżacji określony charakter, stanowiąc jej bazę. W VOXBOX możesz wypróbować różne rozwiązania kolorystyczne, a program dodatkowo wyliczy za Ciebie, ile paczek produktu należy kupić. Następnie wybierz drzwi i umieść je na ścianie. Narzędzie pozwoli Ci podejrzeć zasięg otwarcia skrzydła, co ułatwi dalsze planowanie przestrzeni.

Podłoga i drzwi stanowią bazę aranżacji w każdym pomieszczeniu. Drzwi Formo. VOX

Krok 2.

Decydując się na teksturę i kolor ścian, skorzystaj z pomocy… Słońca. Aby sprawdzić, w jaki sposób światłocień będzie zachowywać się w kontekście ścian, podłóg czy drzwi, VOXBOX daje możliwość podglądu, jak wnętrze będzie wyglądać w słoneczny dzień, w niepogodę, o świcie czy późnym wieczorem.

Gra światłocienia w sypialni. Lamele Linerio. VOX

Krok 3.

Czas na najważniejszy etap – umeblowanie. Kluczowymi elementami, które kształtują przestrzeń są największe bryły: stół w jadalni, łóżko w sypialni czy szafa w przedpokoju. To one określają funkcje, stanowią centralne punkty użytkowe we wnętrzu i pomagają ustalić proporcje oraz odpowiednie rozmieszczenie w całej przestrzeni. Aby optymalnie rozplanować każdy element, w VOXBOX możesz sprawdzić czy drzwi od szafek lub szuflady nie będą kolidować z innymi obiektami.

Wizualizacja wnętrza wykonana w programie VOXBOX

Krok 4.

Artykuły dekoracyjne wprowadź do projektu na samym końcu, kierując się zasadą „grupowania”. Warto wykorzystać ją podczas wieszania obrazów, które zamiast rozrzucać po całych ścianach, zawieś blisko siebie nad komodą, łóżkiem czy sofą.

Zasadę grupowania można wykorzystać w przypadku roślin. VOX

Z kolei rośliny ustaw przy oknach lub w innych dobrze nasłonecznionych punktach. W programie VOXBOX rośliny są już pogrupowane i sparowane z odpowiednio dobranymi osłonkami.

Znaczenie dla naszego funkcjonowania i klimatu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu ma również rozmieszczenie lamp. Doświetlenie przestrzeni możemy przetestować w programie VOXBOX.

Program VOXBOX dostępny jest na stronie www.vox.pl/projekty-voxbox.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze