1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

L.O.L. Surprise – co to za zabawka i czy warto wręczyć ją dziecku?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Moda na zabawki dla dzieci szybko się zmienia. Pewne marki – takie jak Lego czy Barbie – pozostają kultowe, a obok nich pojawiają się nowości, które zyskują ogromną popularność w krótkim czasie. Tak stało się z L.O.L. Surprise – lalkami-niespodziankami ukrytymi w kulach. Dowiedz się więcej o tych zabawkach i sprawdź, czy warto kupić laleczki L.O.L. jako prezent dla dziecka.

Producenci zabawek dla dzieci nie przestają zaskakiwać. Wydawałoby się, że w sklepach z zabawkami widzieliśmy już wszystko, a jednak wciąż pojawiają się na rynku nowe propozycje, które mają oczarować dzieci i sprawić maluchom mnóstwo radości. Wygląda na to, że L.O.L. Surprise firmy MGA Entertainment Inc trafiło w dziesiątkę, szybko stając się marzeniem wielu dzieci. O co chodzi w tych zabawkach i na czym polega ich fenomen?

Lalka niespodzianka — zabawka ukryta w kuli

L.O.L. Surprise (ang. Little Outrageous Littles, tzn. małe skandaliczne maluchy) to niewielka laleczka i akcesoria, które są ukryte w plastikowej kuli. W efekcie do samego końca nie wiadomo, jaka lalka trafi się tym razem. Największą radość sprawia dziecku oczywiście otwieranie kuli, odkrywanie kolejnych warstw (zwykle aż siedmiu) i sprawdzanie, jakie dodatki i jaka lalka znajdują się w środku. Niektóre LOL laleczki mają dodatkowe funkcje, np. zmieniają kolor włosów po zanurzeniu w wodzie, potrafią płakać, siusiać, pluć wodą. Po odpakowaniu swojej niespodzianki dzieci chętnie bawią się lalkami np. w odgrywanie ról, przebieranie. Laleczki są niewielkie, dzięki czemu dzieci mogą zabrać je ze sobą w podróż lub na podwórko. Lalkami można także bawić się w wodzie.

L.O.L. Surprise to także gratka dla małych kolekcjonerów i kolekcjonerek — producent zadbał o mnóstwo różnych wariantów, dzięki czemu ryzyko, że laleczka się powtórzy, jest bardzo niskie. W ramach L.O.L. Surprise powstają różne serie — laleczki ze zwierzątkami, laleczki w konfetti lub wersje bożonarodzeniowe. Dzięki temu istnieje kilkadziesiąt różnych zestawów do skompletowania, ale radość z otwierania kuli z niespodzianką, adrenalina i dreszczyk niepewności, za każdym razem są takie same.

Producent bardzo dba o rozbudowywanie serii L.O.L. Surprise. Coraz częściej oprócz lalek w kuli pojawiają się inne kształty tajemniczych opakowań — np. kuferki, butelki na szampon. To jednak nie wszystko. Oprócz samych lalek, które są bez wątpienia głównymi bohaterkami całego „zamieszania”, w sklepach znajdziemy biżuterię dla dzieci, ubrania oraz różne akcesoria (kolorowanki, parasolki, przybory szkolne) inspirowane modną serią zabawek.

W jakim wieku dzieci mogą bawić się L.O.L. Surprise?

Choć zabawka jest przeznaczona dla dzieci od lat 3, najczęściej wybiera się ją dla maluchów w wieku 4-7 lat. Należy pamiętać, że w zabawce pojawiają się małe elementy, które stwarzają ryzyko zadławienia.

Na czym polega fenomen L.O.L. Surprise?

L.O.L. Surprise (dostępne w sklepie TaniaKsiazka.pl) przyciąga dzieci nowoczesnym designem, wyrazistą kolorystyką i ogromną różnorodnością, która zachęca do sprawdzania, jakie niespodzianki tym razem uda się wydobyć z kuli. Przyjemność płynąca z odkrywania, jaka laleczka trafiła się w najnowszym zestawie, za każdym razem jest podobna. Dodatkowo dzieci chętnie kolekcjonują L.O.L. Surprise — na takiej zasadzie, jak dawniej kolekcjonowały żołnierzyki, resoraki czy karteczki.

Laleczki L.O.L. Surprise zdają się doskonale podkreślać, jak ważna jest oryginalność, własny styl i bycie sobą. Prosta, niewielka zabawka w oryginalnym opakowaniu, tajemnica związana z tym, na jaką lalkę się trafi — to wszystko pobudza wyobraźnię dzieci, zachęca je do kolekcjonowania i buduje przywiązanie do marki. Na dodatek dzieci chętnie wybierają zabawki, które widziały u swoich rówieśników, a skoro lalki L.O.L. Surprise są wszechobecne, nic dziwnego, że prędzej czy później wielu kilkulatków chce mieć własny zestaw.

Czy warto kupić dziecku L.O.L. Surprise?

Seria laleczek L.O.L. to zabawkowy hit ostatnich lat, dlatego wielu rodziców i opiekunów prędzej czy później staje przed pytaniem — kupić dziecku L.O.L. Surprise, czy nie? Kolorowe zabawki w oryginalnym opakowaniu prezentują się bardzo atrakcyjnie, a dzieci zwykle same namawiają do zakupu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić dziecku miłą niespodziankę i kupić laleczki LOL, a potem sprawdzić, czy złapie kolekcjonerskiego bakcyla.

Zabawki z tej serii co prawda nie mają żadnych wartości edukacyjnych, jednak wystarczy pomyśleć o naszym dzieciństwie. Z pewnością znajdziemy we wspomnieniach przykłady zabawek, które sprawiały nam mnóstwo radości, mimo że nie miały szczególnych walorów edukacyjnych. L.O.L. Surprise służy do zabawy tak, jak inne lalki — jej dodatkowym atutem jest jednak tajemnica związana z sekretnym opakowaniem. Laleczki są trwałe, nie zajmują wiele miejsca, a zabawa nimi wymaga od dzieci kreatywności i stanowi dobrą alternatywę dla oglądania bajek lub grania w gry. Warto sprawdzić, czy nasze dzieci polubią L.O.L. Surprise. Być może świat kolorowych laleczek wciągnie je bez reszty i stanie się ulubioną zabawą?

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze