1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak wybrać najlepszy letni obóz językowy dla dziecka?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Eksperci w dziedzinie organizacji międzynarodowych wakacji anglojęzycznych – native-speakerka Rachel Campbell i psycholożka Kateryna Borodina – dzielą się swoim doświadczeniem na temat tego, na co rodzice powinni zwrócić uwagę przy wyborze wakacji anglojęzycznych.

(Fot. materiały partnera)

Kwalifikacje native speakerów

Obozy anglojęzyczne często mają native speakerów, ale mogą to być wolontariusze lub studenci bez doświadczenia. Najlepiej zwrócić uwagę na obozy, na których native speakerzy posiadają międzynarodowe certyfikaty, takie jak CELTA, TEFL, TKT. Nauczą oni dziecko poprawnej wymowy, przydatnego słownictwa, reguł gramatycznych i zapewnią praktykę językową.

(Fot. materiały partnera)

Ciągła praktyka języka angielskiego

Aby ułatwić naukę języka angielskiego, należy zanurzyć dziecko w anglojęzycznym środowisku. Dlatego tak ważna jest wielokulturowość obozu. Gwarantuje ona praktykę językową poza klasą, poszerza światopogląd i rozwija umiejętności komunikacyjne. Praktyka powinna być ciągła: zarówno podczas lekcji angielskiego, jak i warsztatów, projektów zespołowych czy aktywności sportowych. W luźnej atmosferze o wiele łatwiej jest przełamać barierę językową niż na indywidualnej lekcji z nauczycielem.

Zobaczcie, jak będzie wyglądał dzień Waszego dziecka na obozie językowym z native speakerami British Camp.

Porady psychologa: jak przygotować dziecko na obóz anglojęzyczny

  1. Warto otoczyć dziecko językiem angielskim przed campem: oglądając serial w oryginalnym języku lub spędzając czas na ulubionym hobby w języku angielskim. Na dobrym obozie językowym dzieci ćwiczą język w komfortowych warunkach i uczą się w grupach dostosowanych do ich poziomu angielskiego.
  2. Aby ułatwić adaptację do nowego środowiska, można zostawić dziecko na noc z krewnymi lub przyjaciółmi, aby miało doświadczenie spędzania nocy bez rodziców. Najważniejsze jest stworzenie wspierającego i bezpiecznego środowiska.
  3. Jeśli trudno jest zainteresować dziecko czymś innym niż gadżety, warto zaproponować mu ciekawą alternatywę: wspólne aktywności lub zajęcia ze sztuki.

(Fot. materiały partnera)

Eksperci od organizacji anglojęzycznych wakacji polecają British Camp

Już 9 lat z rzędu British Camp organizuje obozy językowe dla dzieci i młodzieży. Tego lata międzynarodowy obóz angielski zostanie zorganizowany w Polsce i Wielkiej Brytanii.

British Camp zaprasza na odpoczynek dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Obóz językowy jest częścią sojuszu Światowych i Amerykańskich Stowarzyszeń Obozowych. Program obejmuje codzienną praktykę języka angielskiego z certyfikowanymi native speakerami z Wielkiej Brytanii i USA, wycieczki, art masterclassy, spotkania ze znanymi speakerami i ponad 10 dyscyplin sportowych.

Więcej informacji o campie można znaleźć tutaj.

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze