1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

„Wstyd”, czyli filmowi „Teściowie” na deskach teatru – czas na premierę Teatru Spektaklove!

(Fot. Tomasz Englert/materiały partnera)
(Fot. Tomasz Englert/materiały partnera)
Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już 9 października.

Spektakl ten jest doskonałym przykładem jak teatr może być źródłem inspiracji dla filmowej sztuki. Na ekrany kin wchodzi kontynuacja losów głównych bohaterów, a Teatr Spektaklove zaprasza na nową wersję komedii weselnej w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Uwaga, to nie jest zwykła komedia!

„Wstyd” to błyskotliwa sztuka rozgrywająca się na tle weselnego chaosu. Nasza polska „komedia weselna” odsłoni burzliwe relacje między rodzicami młodej pary, które stopniowo narastają i wkrótce eskalują do granic możliwości.

Odważny, intrygujący i niezwykle zabawny spektakl, osadzony w atmosferze weselnego szaleństwa. Prześmiewcze spojrzenie na sytuację, która może się zdarzyć w życiu nas lub naszych bliskich czy też znajomych.

(Fot. Tomasz Englert/materiały partnera)

Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin - od pochodzenia, przez status społeczny, aż po styl życia i gusty - jest kanwą dla wydarzeń, które z każdą minutą stają się coraz bardziej ekscytujące. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują opanować sytuację, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: Co właściwie się wydarzyło? Kto ponosi winę? Co dalej z weselną celebracją? Czy witać gości?

Z upływem czasu, uprzednio grzeczne konwersacje przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu emocji.

Z życia wzięte – ale w teatrze!

Każdy z bohaterów (wspaniałe kreacje Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Wojciecha Zielińskiego i Szymona Bobrowskiego) ma swoje powody do niezadowolenia i desperacko broni to, co uważa za najważniejsze. Wszystko z humorem, ale przede wszystkim z nutą refleksji.

Wobec tego tytułu nie da się przejść obojętnie.

(Fot. Tomasz Englert/materiały partnera)

Małgorzata nie kryje niechęci wobec niedoszłej synowej, kapryśnej i niewdzięcznej. Andrzej winą za zaistniałą sytuację obarcza żonę, ale musi się jej podporządkować, bo sam ma sporo na sumieniu. Wanda, dotąd onieśmielona, staje się agresywna i otwarcie domaga się zadośćuczynienia. Tadeusz kalkuluje czy bardziej opłaca się niewinny szantaż, czy załagodzenie sytuacji.

Czy zdołasz rozgryźć ich motywy, pragnienia, obawy i sekrety?

Czas na kolejny hit teatralny

W końcu Spektaklove podąża za widzem i eksploruje różne sfery społeczne, w których obecny jest wstyd. Przedstawienie ukazuje kontrast między zamożną, wykształconą i elegancką Polską, a tą częścią społeczeństwa, która nie odniosła sukcesu pomimo wysiłku i determinacji, aby poprawić swoje życie i żyć ciekawiej.

Iskry lecą od błyskotliwych ripost i dowcipów zaczerpniętych prosto z życia...

"Wstyd" jest perfekcyjną mieszanką humoru, dramatu i tajemnicy, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń teatralnych!

(Fot. Tomasz Englert/materiały partnera)

„WSTYD”

Autor: Marek Modzelewski

Reżyser: Wojciech Malajkat

Kostiumy: Zuzanna Kolanowska, Zuzanna Gąsiorowska

Scenografia: Wojciech Malajkat

Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina

Produkcja: Tito Productions

Spektaklove

Premiera: 9 października 2023

Obsada:

Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński

BILETY:

https://www.spektaklove.pl/repertuar

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze