1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Zdrowie całego organizmu zaczyna się w jamie ustnej!

Zdrowie całego organizmu zaczyna się w jamie ustnej!

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Świadome oraz regularne stosowanie prawidłowo dobranych produktów stomatologicznych ma istotny wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale i funkcjonowanie całego organizmu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Stomatolodzy od lat podkreślają, że istnieją dowody potwierdzające fakt, iż lekceważone zmiany próchnicowe oraz choroby przyzębia mają związek m.in. z dolegliwościami kardiologicznymi, cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, a nawet chorobą Alzheimera. Dlatego mamy dla Was trzy konkretne wskazówki: jakiej szczoteczki używać, jak wybrać pastę oraz jak czyścić przestrzenie międzyzębowe.

Wskazówka nr 1: Szczoteczka do zębów – jak manualna, to gęsta i miękka

Wbrew pozorom twarde i szorstkie włosie szczoteczki nie jest dobre. Grube i sztywne włoski mechanicznie ścierają szkliwo i podrażniają dziąsła. Dlatego warto sięgnąć po szczoteczkę gęstą i miękką – taką, jak Curaprox CS 5460 ultra soft. Jak sama nazwa wskazuje, posiada ona aż 5 460 ultracienkich włókien Curen, czyli prawie dziesięć razy więcej niż ma konwencjonalna szczoteczka. To zapewnia efektywne czyszczenie bez otarć i uszkodzeń szkliwa, nawet wrażliwych zębów i dziąseł. Uwaga: szczotkować należy małymi, okrężnymi ruchami, najpierw zęby dolne, potem górne, od zewnętrznej strony do wewnętrznej. Ważny jest kąt, pod którym ustawiamy włosie szczoteczki – powinien być to kąt ok. 45° w kierunku dziąseł – tak, aby efektywnie oczyścić również linię dziąsła.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Wskazówka nr 2: Szczoteczki międzyzębowe – o wiele więcej, niż nitka

Chociaż miękka szczoteczka jest bardziej skuteczna niż twarda, to jest w stanie wyczyścić tylko 70 proc. powierzchni zębów. Pozostałe 30 proc. to przestrzenie międzyzębowe, które najlepiej czyścić specjalnymi szczoteczkami międzyzebowymi. Są one bardziej efektywne niż często stosowane nici dentystyczne, które sprawdzają się przede wszystkim przy czyszczeniu przednich zębów. Curaprox proponuje szczoteczki CPS prime, dzięki którym łatwo i skutecznie czyści się bruzdy międzyzębowe oraz te wzdłuż linii dziąseł. Ich zaletą są cienkie i sprężyste włókna, które docierają w trudno dostępne miejsca, a ich użycie jest naprawdę proste: wystarczy tylko pojedynczy ruch do środka i na zewnątrz.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Wskazówka nr 3: Pasta do zębów – skład przekłada się na jakość

Co powinna zawierać pasta? Fluorki, które zapobiegają próchnicy: delikatniejszy fluorek sodu powinny wybierać osoby, które cierpią na podrażnienia błony śluzowej, reszta może sięgnąć po wariant z mocniejszym aminofluorkiem. Ważne są także enzymy ochronne, które wzmacniają przeciwbakteryjne działanie śliny, co sprzyja naturalnej remineralizacji zębów. A czego unikać? SLS, triklosanu i mikrogranulek z tworzywa sztucznego. W ofercie marki Curaprox dostępna jest linia delikatnych enzymatycznych past Enzycal – zwanych przez stomatologów „odpowiednio zbilansowanymi pastami” oraz unikalna na rynku seria Be you, czyli wegańskie pasty w sześciu niespotkanych smakach, od arbuza po gin z tonikiem. Z nimi każdy dzień może smakować inaczej, a przy tym dbamy o najważniejsze: zdrowie jamy ustnej.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze