fbpx

Alternatywa dla retinolu, czyli rewolucja w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej

Jędrną skórę zawdzięczamy odpowiedniej ilości kolagenu. (Fot. materiały prasowe)

Do niedawna niezastąpionym środkiem w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej był retinol. Jego walory są nie do przecenienia, jednak na rynku kosmetycznym pojawił się nowy składnik, który może okazać się jeszcze większym hitem.

Zadaniem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej jest odżywienie skóry, poprawa jej elastyczności i rozjaśnianie przebarwień. Specjalistyczne kosmetyki do skóry dojrzałej mają pobudzać proces tworzenie komórek skóry, a przede wszystkim stymulować produkcję kolagenu. Włókna kolagenowe, które stanowią dla skóry rodzaj rusztowania, odpowiadają za jej jędrność i elastyczność. Naturalnego kolagenu w skórze zaczyna nam ubywać stosunkowo szybko – już od 25 roku życia. Z roku na rok mamy go coraz mniej. Momentem krytycznym jest menopauza – wówczas produkcja włókien kolagenowych gwałtownie spada. Aby zachować zdrowy i młody wygląd cery, trzeba dbać o podtrzymanie odpowiedniej ilości kolagenu w tkankach.

Przełomowa technologia

Firmy kosmetyczne dwoją się i troją, aby stworzyć preparaty, które będą skutecznie przeciwdziałały oznakom starzenia skóry. Jednym z liderów w tej branży jest firma Avon, która stworzyła ponad 750 opatentowanych produktów. Jej najnowszym odkryciem jest technologia ProtinolTM.
ProtinolTM to aminokwas, który aktywuje w skórze wiele ważnych procesów biologicznych. Jednym z ważniejszych aspektów jego działania jest utrzymanie idealnej proporcji pomiędzy dwoma kluczowymi typami kolagenu w skórze: kolagenu typu I i III. Wszyscy prawdopodobnie słyszeliśmy o kolagenie typu I, ale istnieje również inny kolagen (typu III), który pełni ważną funkcję w prawidłowej produkcji i działaniu kolagenu typu I. Najwyższy poziom kolagenu typu III obserwujemy w skórze małego dziecka, ale ten poziom zaczyna się zmniejszać już we wczesnym dzieciństwie. Wiele produktów do pielęgnacji skóry koncentruje się na zwiększaniu wyłącznie poziomu kolagenu typu I, a ProtinolTM przywraca odpowiednie proporcje obydwu typów kolagenu, co powoduje, że skóra odzyskuje jędrniejszy i zdrowszy wygląd.
Co ważne ProtinolTM został tak zmodyfikowany przez naukowców Avon, aby zoptymalizować efekty działania po dodaniu do kremowych formulacji.

Alternatywa dla retinolu, czyli rewolucja w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej
ProtinolTM przywraca odpowiednie proporcje kolagenu typu I i III, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i blask. (Fot. materiały prasowe)

Z ampułki do słoika

Rewolucyjna technologia oparta na ProtinoluTM była do niedawna stosowana wyłącznie w odmładzającej kuracji w ampułkach ANEW Skin Reset Plumping Shots. Teraz jest również składnikiem kremów na dzień i na noc ANEW – ProtinolTM zwiększa ich skuteczność w działaniu przeciwzmarszczkowym.

*95% kobiet zobaczyło pierwsze efekty liftingu i napięcia skóry już po dwóch dniach stosowania kremów z ProtinolemTM

Jak podkreśla dr Jolanta Idkowiak-Bałdys ekspert Instytutu Pielęgnacji Cery AVON w kuracji najlepiej połączyć działanie obu preparatów: na noc stosować przez 7 dni ampułki z ProtinolemTM, a na dzień i na noc dopełniać pielęgnację kremami ANEW z ProtinolemTM.

Alternatywa dla retinolu, czyli rewolucja w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej
Efekty stosowania preparatów z ProtinolemTM widoczne były już po 2 dniach stosowania. (*dotyczy kremu Anew Platinum na dzień; na podstawie opinii wyrażonych w badaniu opinii konsumenckiej z udziałem 114 osób). (Fot. materiały prasowe)

Kremy na dzień i na noc marki ANEW będą dostępne od katalogu 14/2020. Można zamówić je u Konsultantek Avon lub kupić za pośrednictwem strony www.avon.pl i przez iKatalog Avon w cenie od 36,99zł.