fbpx

Co dają jony srebra w maseczkach?

Co dają jony srebra w maseczkach?
(Fot. materiały partnera)

W obliczu wciąż rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem, powszechnym obowiązkiem staje się zasłanianie ust i nosa. Wielu z nas traktuje ten nakaz tylko jako nieprzyjemny obowiązek, ale skoro już musimy zdecydować się na zakup środków ochrony, warto wybierać te, które zapewnią nam maksimum bezpieczeństwa, a nie tylko wyeliminują ryzyko otrzymania mandatu. Dobrym przykładem są maseczki z jonami srebra.

Maseczka maseczce nierówna

Na potrzeby obecnej sytuacji światowy rynek oferuje bogatą ofertę środków ochrony, ale dobrze pamiętać, że to, co najbardziej popularne, nie zawsze okazuje się skuteczne.

Zdecydowana większość z nas stawia na co dzień na stosowanie zwykłych, jednorazowych maseczek ochronnych. Często wybieramy je przede wszystkim ze względu na wygodę – po jednym użyciu możemy taką maseczkę wyrzucić do kosza i sięgnąć po następną sztukę. Kolejnym aspektem przemawiającym „za” może być też stosunkowo niska cena zakupu. To niestety złudne przekonanie, bo gdy zsumujemy każdy miesięczny koszt zakupu tego typu środków ochrony, kalkulacja wcale nie będzie już tak optymistyczna.

Warto zatem zdecydować się na nieco droższy, ale pewniejszy zakup w postaci maski z jonami srebra. Tego typu produkt zapewni nam sprawdzoną ochronę przed zakażeniem. W czym tkwi jego sekret?

Dobroczynne jony

Należałoby wyjaśnić na wstępie jak działają maski jonowe. Srebro jonowe Ag124+ obecne w tego typu produktach to połączenie dwóch składników – organicznego boru oraz drobinek srebra o rozmiarach poniżej 0.2 nanometra. Taka mieszanka gwarantuje wysokie bezpieczeństwo, charakteryzując się właściwościami antybakteryjnymi, odkażającymi, dezynfekującymi i antygrzybicznymi.

Maski z jonami srebra to produkt wielorazowy. Zachowa swoje dobroczynne właściwości nawet do kilkunastu prań. Polecany jest wszystkim, którym zależy na zdrowiu swoim i bliskich, a także tym, którzy w swojej pracy stykają się z wieloma osobami, np. pracownikom komunikacji miejskiej czy służby zdrowia.

Gdzie kupić maseczkę z jonami srebra?

Szeroki wybór masek jonowych oferuje sklep Safe Mask. W asortymencie znajdziemy produkty polskiego pochodzenia, wykonane z najwyższej jakości materiałów z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, które nie podrażniają skóry i gwarantują komfort użytkowania.

Wybrane maski z jonami srebra posiadają również zawór wydechowy Safe Valve oraz kieszonkę na filtr PM 2.5 (dołączany również w zestawie z maseczką). Tego typu produkty wykazują właściwości antysmogowe i chronią przed szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, a także przed pyłkami roślin, dokuczliwymi szczególnie w okresie wiosennym.

W sklepie Safemask.com.pl znajdziemy maseczki z jonami srebra odpowiednie na każdą porę roku. Dostępne są w uniwersalnych rozmiarach, dopasowujących się do kształtu twarzy, zaprojektowane z myślą również o tych, którzy zwracają uwagę na nowoczesny design.

Decydując się na tego typu ochronę, możemy być pewni, że jesteśmy odizolowani od bakterii, wirusów i grzybów, a stawiając na maseczki wielorazowe, w sposób świadomy chronimy również środowisko.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze