fbpx

Dla nich mydło i woda to luksus. Pomóż im przetrwać pandemię

Dla nich mydło i woda to luksus. Pomóż im przetrwać pandemię
Fot. UNICEF/Holt

Od początku pandemii koronawirusa słyszmy, jak ważne jest mycie rąk wodą z mydłem i zachowanie higieny. A co w przypadku, kiedy zdobycie czystej wody jest wyzwaniem? Są miejsca, w których woda jest cenniejsza niż złoto. Są miejsca, w których łatwy dostęp do czystej wody jest na wagę życia lub śmierci. Jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

UNICEF niesie pomoc dzieciom w krajach rozwijających się poszkodowanych na skutek pandemii, dostarczając m.in. czystą wodę i mydło. Wejdź na stronę unicef.pl/koronawirus.

4-letnia Gillian mieszka w Port Moresby, stolicy Papui-Nowej Gwinei. Ona i jej rodzina codziennie czerpie wodę z zanieczyszczonej rzeki w pobliżu ich domu. Piorą w niej ubrania, myją się i piją. Gillian nie chodzi do szkoły. Jej mama i tata również nie mieli takiej możliwości.

Brudna woda jest dla Gillian śmiertelnym zagrożeniem. Tym bardziej w czasie pandemii koronawirusa. Dziewczynka jest wśród 40% ludzi na świecie, którzy nie mają dostępu do urządzeń sanitarnych w domu. Gdyby było inaczej, Gillian codziennie – zamiast po wodę – wędrowałaby do szkoły.

Pomóż dzieciom takim jak Gillian. Wejdź na stronę unicef.pl/koronawirus.

20 marca 2020 r. w Papui-Nowej Gwinei potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Choroba rozwija się w zawrotnym tempie, a dla rodzin takich jak rodzina Gillian koronawirus może być wyrokiem. Bez czystej wody i opieki medycznej, nie zdołają ochronić się przed COVID19.

Czy woda może być luksusem?
Fot. UNICEF/Brown

Brak dostępu do czystej wody i mydła, które chronią przed zakażeniem koronawirusem to codzienność milionów dzieci i ich rodzin na świecie. UNICEF dostarcza im czystą wodę, tabletki do jej uzdatniania, środki higieniczne i sanitarne. Za nieco ponad 80 zł organizacja zakupi i dostarczy 100 sztuk mydła, które jest kluczowe w ochronie przed groźnymi chorobami.

Nie zwlekaj! Pomóż dzieciom – cichym ofiarom pandemii na unicef.pl/koronawirus.

Czy woda może być luksusem?

Każdego roku, dzięki wsparciu UNICEF, ponad 30 mln ludzi otrzymuje dostęp do czystej wody. Woda to życie, a bez niej dzieci i ich rodziny są narażone na śmiertelne ryzyko chorób biegunkowych, cholery czy COVID19. UNICEF jest na miejscu, ale do dalszych działań potrzebuje wsparcia finansowego. Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Każdy może się do tego przyczynić i uratować życie dziecka.

Przekaż darowiznę teraz, a pracownicy UNICEF dostarczą niezbędne artykuły zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby.

Czy woda może być luksusem?
Fot. UNICEF/Simons