fbpx

Dbaj o swoje nogi i zapobiegaj żylakom w każdym wieku

Dbaj o swoje nogi i chroń je przed żylakami w każdym wieku

Jakie pończochy lub rajstopy wybrać na lato? Nie ważne, czy masz lat 20 i żylaki są dla ciebie pojęciem całkowicie abstrakcyjnym, czy masz lat 30 i wiesz dobrze, jak poważne stanową niebezpieczeństwo. Każda z nas powinna poznać produkty uciskowe, bo te – jak żadne inne – chronią nasze nogi przed zagrożeniem, jakim są żylaki.

Żylaki to problem nie tylko kobiet dojrzałych

Wybiórczo publikowane statystyki mogą niebezpiecznie uspokajać młode kobiety. Dane mówią, że problem żylaków narasta z wiekiem, wskazując iż może on dotykać nawet od 20 do 50 proc. kobiet, które przekroczyły 60 lat. A co z kobietami w wielu lat 20 i 30? Choć niewątpliwie żylaki są wśród nich rzadziej spotykane, przecież jednak specjaliści alarmują, że problem ten cały czas narasta. We wspomnianej grupie wiekowej już teraz dotyka on 5-6 razy częściej kobiety niż mężczyzn. Co jest tego przyczyną?

  • uwarunkowania genetyczne – lekarze specjaliści wiedzą o tym doskonale, że jeśli w rodzinie pojawiły się już problemy z żylakami, to szansa na to, że powtórzą się u kobiet, jest znacznie większa, niż że wystąpią także u mężczyzn;
  • praca – w bardzo wielu przypadkach stojąca lub siedząca, co poważnie wpływa na ryzyko pojawienia się żylaków nawet w młodym wieku;
  • nawyki – chodzenie w butach na wysokim obcasie, noszenie obcisłych ubrań, unikanie schodów, nieprawidłowa dieta i inne czynniki, które w mniejszym i większym stopniu wpływają na szansę rozwoju żylaków.

Dla każdego z tych punktów wiek nie stanowi żadnej przeszkody, stąd też i coraz więcej młodych kobiet ma problemy z żylakami. I coraz więcej szuka sposobów na zapobieganie im również latem, ponieważ wysokie temperatury stanowią znaczący czynnik ryzyka dla naczyń krwionośnych.

Produkty kompresyjne chronią Twoje nogi przez cały rok

Rajstopy, pończochy czy podkolanówki kompresyjne to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zapobieganie żylakom. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane i jeśli są to produkty naprawdę wysokiej jakości, z powodzeniem chronią nasze nogi przed żylakami oraz wszelkimi ich konsekwencjami. Ich rolą jest wymuszanie prawidłowego krążenia krwi, ochrona żył i zapobieganie tak często dokuczającej nam opuchliźnie. Co więcej, chronią nasze nogi nie tylko zimą, ale też podczas tych najgorętszych miesięcy. Najlepsze produkty kompresyjne na lato sprawiają, że nawet w czasie największych upałów możemy nie obawiać się opuchlizny i żylaków, do których opuchlizna ta może prowadzić.

Dbaj o swoje nogi i chroń je przed żylakami w każdym wieku
Rajstopy kompresyjne. (Fot. materiały prasowe)

Nie musisz wybierać pomiędzy zdrowym i a pięknymi nogami

Jeszcze do niedawna mało której z nas produkty kompresyjne kojarzyły się z latem, piękną pogodą, lekką sukienką i eleganckim wyglądem. Ale czasy cielistych, nieatrakcyjnych i nieprzepuszczających powietrza rajstop już minął. Najlepsze produkty uciskowe sprawdzają się również latem. Wystarczy spojrzeć na ofertę takich producentów, jak Venoflex, którzy oferują eleganckie, wygodne i przede wszystkim skutecznie chroniące nasze nogi rajstopy, pończochy czy podkolanówki uciskowe na każdą, nawet tę najważniejszą okazję.

Nie musimy już wybierać pomiędzy zdrowiem, a atrakcyjnym wyglądem. O jedno i drugie możemy zadbać z równie dobrym efektem.