fbpx

Dlaczego do Black Friday trzeba się przygotować?

Dlaczego do Black Friday trzeba się przygotować?
Fot. materiał partnera

Wielkimi krokami zbliża się jeden z dni, kiedy rabaty bywają tak duże, że aż szkoda czegoś nie kupić. To spora okazja, ale zarazem wyzwanie! Jak kupować, żeby nie zbankrutować? Przede wszystkim z głową. Poniżej znajdziesz kilka prostych rad, jak się przygotować do Black Friday. Dlaczego warto to zrobić? Żeby kupić dokładnie to co sobie zaplanujesz i zmieścić się w budżecie.

Black Friday – wielkie święto promocji

Black Friday to piątek następujący po Dniu Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, będący oficjalnym początkiem wyprzedaży przed Bożym Narodzeniem. Tradycja przywędrowała do nas zza oceanu i choć w Polsce największe wyprzedaże wypadają już po Świętach i trwają aż do końca stycznia, to Black Friday już na stałe zakorzeniło się w zakupowych zwyczajach Polaków. Niemalże wszystkie firmy obniżają tego dnia ceny na wybrane produkty, a szał zakupów zarówno stacjonarnie jak i online trwa w najlepsze.

Data święta zakupów jest ruchoma i w tym roku wypada 27 listopada. Czarny Piątek jest korzystny dla obu stron – sklepy mogą pozbyć się produktów z poprzednich sezonów, a konsumenci mają możliwość nabycia ich w bardzo korzystnej cenie. To jeden z niewielu dni w roku kiedy ceny tak mocno spadają! Bardzo często sklepy stacjonarne są czynne dłużej niż zwykle, a promocje w sklepach online trwają od północy do północy.

Jak możesz się przygotować Black Friday?

Taka okazja wyprzedażowa trafia się raz do roku. Sklepy tną ceny i możesz kupić wiele rzeczy w naprawdę okazyjnych cenach. Jak sobie poradzić i kupić tylko to co zaplanujesz? Poniżej znajdziesz wskazówki, które Ci w tym pomogą.

  • Zrób listę

Przede wszystkim zastanów się wcześniej, jakie produkty chcesz kupić. Z każdej strony będą atakować Cię reklamy z niskimi cenami produktów. Bardzo łatwo jest ulec pokusie, więc ustal z góry co chcesz kupić i właśnie tego szukaj. Nie daj się zwieść niższą ceną, może to doprowadzić do nieplanowanych zakupów i zbyt szybkiego wyczerpania przeznaczonego budżetu.

  • Ustal kolejność i priorytety

Jeśli na liście znajduje się wiele pozycji, ułóż je tak, aby wiedzieć na czym zależy Ci najbardziej. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z wyborem, jeśli okaże się, że jest ograniczona liczba artykułów kilku interesujących Cię kategorii. Jeśli chcesz kupić niezbędny sprzęt – rób zakupy w jednym sklepie, dzięki temu zwiększysz swoje szanse na dostępność produktów. Kupując towar z różnych sklepów, wydłużasz czas transakcji i masz mniejsze szanse, że dostaniesz wszystko czego potrzebujesz.

  • Nie ulegaj pokusom

Jeśli masz ograniczony budżet, postaraj się nie zwracać uwagi na inne produkty. Jeśli robisz zakupy stacjonarnie, nie rozglądaj się na boki, bo może się okazać, że zobaczysz wiele interesujących rzeczy w niskich cenach i po prostu je kupisz. Jeśli robisz zakupy z domu – wchodź tylko na wybrane strony i trzymaj się wcześniej zrobionej listy.

  • Rób zakupy online

Dzięki zakupom online temu nie musisz walczyć o produkty i martwić się, że danym sklepie jest ograniczony asortyment. Zakupy przez internet sprawiają, że możesz w dowolnym momencie znaleźć się na stronie danego sklepu i kupić interesujące Cię produkty, bez konieczności biegania po galerii handlowej. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i unikniesz rozczarowań w postaci brakującego towaru na półkach.

Black Friday w Media Expert

Jak co roku w Media Expert pojawią się promocje na Black Friday. Jeśli chcesz mieć pewność, że uda Ci się dostać wybrane produkty, postaw na zakupy online! Już teraz odwiedź stronę sklepu, aby wiedzieć, co będzie warto kupić w ten wyjątkowy dzień, a 27 listopada kupuj wygodnie i w wyjątkowo niskich cenach!