fbpx

Jak zadbać o edukację dziecka?

Jak zadbać o edukację dziecka?
(Fot. materiały partnera)

Twoje dziecko ma problemy z nauką matematyki na poziomie szkoły podstawowej? A może masz wybitnie zdolne dziecko i szukasz dla niego zajęć, które rozwiną i utrwalą kompetencje matematyczne? Szkoła Matematyki Online „Szóstka” jest tym, czego szukasz.

Matematyka online dla dzieci z problemami

W nauczaniu matematyki bardzo ważna jest systematyczność. Tu nie ma miejsca na braki i pominięcie partii materiału. Każde niedociągnięcie będzie miało negatywny wpływ na naukę w kolejnych semestrach. Tymczasem nadal są w szkołach dzieci, którym opanowanie materiału zabiera więcej czasu niż przeciętnemu uczniowi. Jeśli dodamy do tego niedoskonałości nauczania zdalnego, które było obowiązkowe w czasie pandemii, nietrudno zauważyć, że grono dzieci potrzebujących powtórzenia materiału będzie w nowym roku szkolnym większe niż zazwyczaj.

Dla dzieci, które nie opanowały całości podstawy programowej, Szkoła Matematyki Online „Szóstka” przygotowała całoroczny cykl zajęć uwzględniający potrzeby tych uczniów. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co jest dla dzieci dodatkową motywacją i znacznie mniejszym stresorem niż zajęcia w systemie jeden na jeden.

Matematyka online dla uczniów wybitnie uzdolnionych

Drugą grupą uczniów, którzy mogą potrzebować zdalnych lekcji matematyki, są uczniowie wybitnie uzdolnieni. Dla nich niezależnie od tego, jak potoczy się nauka w szkole, podstawa programowa jest zbyt łatwa, by w pełni wykorzystać ich potencjał. To uczniowie, którzy z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, przygotowują się do egzaminów do renomowanych liceów, chcą zdawać na studia na najbardziej wymagające kierunki. To, co może im zaoferować szkoła podstawowa, jest niewystarczające. Po zmianach w systemie edukacji z programu szkoły podstawowej zniknęły takie pojęcia jak np. funkcja. Wprowadzenie ich na zajęciach dodatkowych znacznie poszerza kompetencje matematyczne uczniów.

O ile do tej pory uczniowie uzdolnieni mogli uczestniczyć w zajęciach szkolnych kół zainteresowań, to niestety trzeba liczyć się z tym, że pandemia ograniczy takie działania. W tej sytuacji matematyka online może być jedynym sposobem na naukę wychodzącą daleko poza program szkolny.

Matematyka online – jak to wygląda w praktyce

W Szkole Matematyki Online „Szóstka” lekcje odbywają się na specjalnej platformie do nauki zdalnej. Jej obsługa jest bardzo intuicyjna i, biorąc pod uwagę, ile czasu dzieci spędzają w sieci, każdy uczeń poradzi sobie z nią bez problemu.

W czasie lekcji trzeba mieć włączony mikrofon i kamerę. Nauczyciel, podobnie jak w szkole, utrzymuje z uczniem kontakt wzrokowy, wzywa go do odpowiedzi, odpowiada na pytania. Cały czas jest aktywny czat. Pomocą w nauce są materiały dydaktyczne udostępniane online. Zajęcia prowadzone są przed profesjonalnych nauczycieli doświadczonych w nauczaniu online. W tygodniu odbywają się dwie lekcje. Łącznie w ciągu roku szkolnego tych lekcji jest siedemdziesiąt dwie. Plan zajęć pokrywa się z planem lekcji w szkole – uwzględnione są wszystkie przerwy świąteczne, ferie, dni wolne od nauki.

Pierwsze dwa tygodnie są dla ucznia i jego rodziców swego rodzaju okresem próbnym. Jeśli dojdą do wniosku, że taka forma prowadzenia lekcji im nie odpowiada lub nie spełnia ich oczekiwań, mogą zrezygnować i otrzymać zwrot wpłaconych pieniędzy.

Lekcje matematyki przez internet – dlaczego warto

Nauka online jest tańszą opcją niż korepetycje. To także znaczne uproszczenie pod względem logistycznym. Odpada konieczność dowożenia dzieci na zajęcia, co w godzinach szczytu może zajmować dużo czasu. Biorąc pod uwagę, że obraz tegorocznego roku szkolnego wciąż jest niepewny, trzeba założyć, że przynajmniej w okresie jesiennego wzrostu zachorowań dzieci będą uczyły się zdalnie. To może pogłębić problemy, które pojawiły się wiosną. W tej sytuacji zdalna nauka matematyki będzie panaceum na te problemy.

Poza odgórnym nakazem zdalnej nauki mogą zdarzyć się też sytuacje indywidualne. Dzieci mogą chorować lub przymusowo przebywać na kwarantannie. Zalecenia dla szkół są jasne – uczniowie z najmniejszym podejrzeniem infekcji nie będą mogli przebywać na terenie placówek. W tej sytuacji nawet przeciągające się katar i kaszel mogą wykluczyć dziecko z zajęć na co najmniej miesiąc. Niestety nauczyciel nie poczeka z wprowadzaniem nowych tematów i pojęć. Nauka zdalna będzie już nie tylko uzupełnieniem, ale wiodącym tokiem nauczania. Uczniom wybitnie zdolnym będzie w takiej sytuacji nieco łatwiej, ale im też przyda się wsparcie. Warto też zauważyć, że nauka online jest całkowicie bezkontaktowa, a więc w pełni bezpieczna.

Szczegółowe informacje i cennik dostępne są na stronie szostkaonline.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze