1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jesień to idealny moment na pozbycie się przebarwień i odnowę skóry z laserem tulowym Lavieen!

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Często są niechcianą pamiątką z wakacji, mogą pojawiać się na skutek działania hormonów lub mieć podłoże genetyczne. Przebarwienia, bo to o nich właśnie mowa, często bywają przyczyną kompleksów. Zupełnie niepotrzebnie, bo dzięki innowacyjnym zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej można się ich pozbyć. O tym, czym dokładnie są oraz jak i kiedy skutecznie z nimi walczyć opowiada lek. Anna Ryczek z IP Cliniq Instytut Piękna.

Przebarwienia to nic innego, jak nadmierne miejscowe nagromadzenie się melaniny (barwnika skóry). Ich powstawanie związane jest z nieprawidłowym działaniem melanocytów. Przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscach eksponowanych na promieniowanie ultrafioletowe m.in. na twarzy, dekolcie, ramionach, rękach. Wiele jest czynników mogących wpływać na powstawanie przebarwień (ostudy), jednak u kobiet kluczową rolę odgrywają zaburzenia hormonalne (kobiety w ciąży są bardziej narażone na ich występowanie, podobnie jak kobiety stosujące antykoncepcję), przyjmowanie niektórych leków np. przeciwbólowych, a nawet substancje fotouczulające występujące m.in. w kosmetykach i perfumach. Ważnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu przebarwień jest ekspozycja na promienie słoneczne.

Czy przebarwienia są groźne?

– Przebarwienia najczęściej są problemem estetycznym, zazwyczaj nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak należy zróżnicować z jakim typem przebarwień mamy do czynienia i czy na ich powstanie miały wpływ choroby towarzyszące u pacjenta dlatego warto skonsultować je z lekarzem – wyjaśnia lek. Anna Ryczek z IP Cliniq Instytut Piękna.

</a> lek. Anna Ryczek z IP Cliniq Instytut Piękna. lek. Anna Ryczek z IP Cliniq Instytut Piękna.

Czy musimy pogodzić się z przebarwieniami?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że nie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się przebarwień, najczęściej zalecana jest terapia laserowa. Do tego celu idealnie sprawdza się laser tulowy Lavieen. – Lavieen to jedyny na świecie innowacyjny laser tulowy ze skanerem frakcyjnym umożliwiający wykonywanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów z zachowaniem minimalnego okresu rekonwalescencji w szerokiej grupie wskazań. Urządzenie jest niezwykle wszechstronne, umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym – tłumaczy lek.  Anna Ryczek. Subablacyjny tryb Lavieen jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów.

W jaki sposób laser usuwa przebarwienia?

Melanocyty, czyli komórki produkujące melaninę, zlokalizowane są w podstawnej warstwie naskórka. To właśnie one odpowiadają za powstawanie nieestetycznych przebarwień. Wiązka lasera przenika do skóry wykorzystując tryb pracy frakcyjnej, co powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Rogowa warstwa naskórka ulega niewielkiemu uszkodzeniu, ponieważ energia jest koncentrowana na poziomie podstawnej warstwy naskórka. W warstwie rogowej naskórka powstają niewielkie strupki, a z czasem, po ich odpadnięciu, następuje redukcja zmian pigmentacyjnych z jednoczesnym efektem napięcia skóry. – Jak już zostało wspomniane – okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, Pacjenci niemalże od razu mogą wrócić do swoich codziennych aktywności. Co ciekawe – zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen można wykonywać przez cały rok, ale wiadomo, że największym zainteresowaniem cieszą się w okresie jesienno-zimowym – dodaje lek. Anna Ryczek.

Moc kryształu z Północy, czyli dlaczego Lavieen jest tak wyjątkowy

Innowacja lasera tulowego polega m.in. na długości fali – 1927nm. Nie bez znaczenia jest również źródło lasera – tul, który jest najrzadszym lantanowcem występującym na Ziemi. Tul, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, jest używany jako źródło promieniowania nie tylko w laserach, ale również w przenośnych aparatach Roentgena. Laser tulowy znalazł również inne szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatologii. Doskonale sprawdza się w zabiegach redukcji zmarszczek, odmładzania, remodelowania skóry, leczenia blizn różnego pochodzenia, rozstępów oraz w celu stymulacji wzrostu włosów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze