fbpx

Materace termoelastyczne Hilding – Twój kręgosłup podziękuje Ci za ten wybór

Materace termoelastyczne Hilding - Twój kręgosłup podziękuje Ci za ten wybór
Fot. materiał partnera

Niezwykłą popularnością cieszą się materace z pianki termoplastycznej. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Materac, który poprawi komfort snu

Sen jest jedną z naszych najważniejszych potrzeb fizjologicznych. Od jego jakości zależy w dużej mierze to jak będziemy się czuli w ciągu dnia. Niewyspani mamy problemy z koncentracją, wahania nastroju, a na dłuższą metę – nawet obniżoną odporność.

Żeby nasz sen był naprawdę efektywny, powinien zostać spełniony szereg czynników. Istotne są warunki jakie stworzymy sobie w pomieszczeniu, w którym śpimy. Powinno być ono odpowiednio zaciemnione i wyciszone, znaczenie ma również temperatura powietrza. Na jakość snu przekłada się też nasz stan psychiczny, nagromadzenie stresu, gospodarka hormonalna organizmu. Istotne jest również czy leżący obok nas partner wierci się lub chrapie czym nas wybudza.

Poprawę jakości snu zapewni nam wygodny materac sprawdzonej firmy, takiej jak Hilding Anders. Dużą popularnością cieszą się materace termoelastyczne. Należą one bowiem do produktów, które pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem czy mięśniami. Świetnie sprawdzają się również w profilaktyce zwyrodnień.

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne charakteryzują się tym, iż w ich wkładach znajdują się pianki o specjalnych właściwościach. Na przykład model Hilding Rumba, dostępny także jako materac 90×200, we wkładzie ma aż dwa rodzaje pianek – Velvet Touch i Visco. Pierwsza z nich jest wysokoelastyczna, dzięki specjalnemu profilowaniu użytkownik nie zapada się w materac. Warto też dodać, że materac z tą pianką ma 7 stref twardości, dzięki czemu w idealny sposób podpiera różne partie ciała, odpowiednio do ich nacisku. Druga pianka, Visco jest właśnie materiałem termoelastycznym, dzięki czemu reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Materac dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Z tego powodu jest on doskonałym produktem przeciwodleżynowym. Technologię użytą w produkcji materacy piankowych wykorzystano także w modelach hybrydowych. Wykorzystują one najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych. Na przykład model Hilding Electro bazuje na technologii Multipocket. Sprężyny są w nim rozmieszczone dużo gęściej niż w materacach sprężynowych, mają też one mniejsze średnice. Dzięki temu producent uzyskał idealną elastyczność punktową i redukcję drgań. Jednak materac nie spełniałby swojej funkcji bez pianki, która podwyższa jego wytrzymałość, elastyczność i komfort snu. Pianka pozwala na uzyskanie idealnego podparcia, odciążenia kręgosłupa i mięśni w czasie snu. Przyczyni się to do lepszej podstawy w ciągu dnia. Warto dbać o profilaktykę zwyrodnień kręgosłupa – poprawi to nasz komfort codziennego funkcjonowania.

Materace termoelastyczne Hilding - Twój kręgosłup podziękuje Ci za ten wybór

Materac to nie wszystko

Jeśli chodzi o piankę termoelastyczną, warto zainteresować się także poduszką wykonaną z pianki. Dzięki temu dopasowuje się ona do kształtu głowy śpiącej na niej osoby. Profilowanie poduszki pozwala dostosować ją do pozycji snu – niezależnie od tego czy śpimy na boku czy na plecach (spania na brzuchu ortopedzi i fizjoterapeuci nie polecają w ogóle), znajdziemy punkt podparcia. Taka poduszka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem czy w pozycji siedzącej – pozwoli im ona odciążyć górny odcinek kręgosłupa. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ problemy z odcinkiem szyjnym mogą przyczyniać się do powstawania długotrwałych migren, problemów ze wzrokiem.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.