1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Peeling kawitacyjny – co musisz o nim wiedzieć?

Peeling kawitacyjny – co musisz o nim wiedzieć? (Fot. stock.adobe.com, autor: Robert Przybysz)
Peeling kawitacyjny – co musisz o nim wiedzieć? (Fot. stock.adobe.com, autor: Robert Przybysz)
Peeling kawitacyjny doskonale oczyszcza i złuszcza skórę twarzy. Dzięki niemu, substancje aktywne zawarte w kremach czy serum mogą wniknąć w skórę i skutecznie zadziałać. Jest też niezawodny w walce z trądzikiem oraz niedoskonałościami cery. Dowiedz się, co to jest peeling kawitacyjny i jakich możesz spodziewać się po nim efektów.

Pewnie nie raz stosowałaś serum, krem czy odżywczą maskę, ale skuteczność produktu okazywała się niewielka. Wiedz, że częstym problemem jest tutaj nie jego słaba jakość, lecz niewłaściwe oczyszczanie skóry twarzy. Zanieczyszczenia w powietrzu, makijaż, bakterie czy serum – to tylko przykładowe czynniki, które zatykają pory lub tworzą warstwę, przez którą nie może przeniknąć nawet wysokiej jakości serum lub krem. Za ich sprawą skóra jest coraz bardziej zanieczyszczona, a liczne kuracje nie dają zadowalających efektów. Jak poradzić sobie w takim przypadku? Pomóc może , który dogłębnie oczyści skórę i usunie nagromadzone zanieczyszczenia. Dzięki niemu cera odzyska dawny blask.

Peeling kawitacyjny – co to?

Kawitacja to skuteczna alternatywa dla tradycyjnych peelingów manualnych. W porównaniu z nimi jest nie tylko bardziej delikatna, ale pozwala uzyskać lepsze efekty. Głęboko wnika i złuszcza warstwę skóry, a jednocześnie skutecznie usuwa martwe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia, takie jak pozostałości po makijażu, bakterie czy sebum. Istotny jest też fakt, że nie podrażnia delikatnej cery, jak to nierzadko zdarza się po przeprowadzeniu klasycznego peelingu. Jest to możliwe, ponieważ w kawitacji wykorzystywane są ultradźwięki, dzięki którym nie dotykamy i nie trzemy skóry.

Zastosowanie specjalnej głowicy wytwarzającej ultradźwięki sprawia, że na wilgotnej twarzy pojawiają się mikroskopijne pęcherzyki powietrza. To wskutek ich pękania ściera się wierzchnia warstwa naskórka. Dlatego też, cały zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Peeling kawitacyjny – efekty

Efektem peelingu kawitacyjnego jest oczyszczona, nawilżona i pełna blasku skóra twarzy. Zabieg pobudza krążenie, dzięki czemu twarz staje się dotleniona, wygładzona i napięta; to z kolei przyczynia się do zredukowania drobnych zmarszczek i przebarwień. Oczyszczenie, które pozwoli ci pozbyć się martwych komórek naskórka, w połączeniu ze wspomnianym dotlenieniem, przyczyni się również do szybszej regeneracji i odbudowy skóry. Co więcej, zabieg zmniejszy ilość wągrów, zwęzi pory, a także zahamuje proces namnażania się bakterii. Dzięki tej ostatniej korzyści zmniejszysz liczbę niedoskonałości na swojej cerze.

Peeling kawitacyjny – wskazania

Oczyszczanie skóry to podstawa jej skutecznej pielęgnacji. Dlatego peeling kawitacyjny polecany jest niemal dla każdego typu cery. Jego działanie docenią szczególnie osoby, które na co dzień borykają się z trądzikiem różowatym lub pospolitym, a także z wągrami czy zaskórnikami. Sama kawitacja oczyści ich skórę i odblokuje pory, a ultradźwięki pozwolą pozbyć się bakterii oraz zmniejszają ilość serum, co pozytywnie wpłynie na walkę z niedoskonałościami cery.

Peeling kawitacyjny doskonale radzi sobie z drobnymi przebarwieniami czy zmarszczkami. Polecany jest dla skór pozbawionych blasku, właściwego odżywienia, czy o ziemistym kolorycie. Kosmetolodzy wykorzystują peelingi kawitacyjne przed dalszymi zabiegami pielęgnacyjnymi, bowiem pozwalają one na lepsze wchłanianie substancji odżywczych.

Na peeling kawitacyjny powinny natomiast uważać osoby z cerą naczyniową, podrażnioną lub wrażliwą. W tego typu przypadkach warto zasięgnąć opinii lekarza dermatologa.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być choroby tarczycy, metalowe implanty, zakażenie skóry, rozrusznik serca, padaczka, niewydolność krążenia, nowotwór czy osteoporoza. Poza tym, niezalecany jest też peeling kawitacyjny w ciąży.

Peeling kawitacyjny jak często wykonywać?

Osobom z cerą trądzikową, przebarwieniami, czy problemami zaskórników lub wągrów, zaleca się wykonywać peeling kawitacyjny co tydzień przez okres sześciu kolejnych tygodni. Po takim czasie powinny wystąpić zauważalne efekty. W przypadku cer bez problemów skórnych, peeling kawitacyjny można wykonywać raz w miesiącu, wraz z odżywczymi kuracjami dopasowanymi do potrzeb skóry.

Peeling kawitacyjny w domu?

Na rynku dostępne są urządzenia do kawitacji przeznaczone do użytku domowego, niemniej jednak obchodzenie się z nimi wymaga sporej wprawy. Nieumiejętne posługiwanie się urządzeniem może przynieść więcej szkód niż pożytku. Problem stanowi też fakt, że trudno jest precyzyjnie wykonać zabieg samemu sobie, zwłaszcza jeśli jest się posiadaczem skóry wrażliwej lub problematycznej. W takim przypadku lepiej jest zaufać profesjonaliście, który zrobi to w dokładny i bezpieczny sposób. Można go znaleźć między innymi w ośrodku .

Wykwalifikowany kosmetolog skutecznie i z wyczuciem przeprowadzi zabieg, ale również zaproponuje odpowiednią domową pielęgnację oraz zabiegi w salonie, które pomogą uporać się z danym problemem skóry.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze