fbpx

Ranking materacy do spania – innowacyjne materace Hilding niezmiennie na topie

Ranking materacy do spania - innowacyjne materace Hilding niezmiennie na topie
Fot. materiały partnera

Dowiedz się, jaki materac kupić w 2020 i dlaczego niektórzy producenci wyróżniają się na tle innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem materacy do spania.

Jaki materac wybrać? Przyglądamy się propozycjom na rynku

Zanim zdecydujemy się na konkretny materac, musimy wiedzieć jak rozpoznać najlepszy dostępny produkt. W tym celu warto zapoznać się z najważniejszymi cechami materacy, które pomogą w dokonaniu dobrego wyboru.

Konstrukcja materaca – najważniejszy parametr. Materac piankowy, lateksowy, hybrydowy czy sprężynowy?

W kwestii wyboru odpowiedniego rodzaju materaca ważne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na własne potrzeby. Niektóre modele radzą sobie lepiej, jeśli chodzi o właściwości antyalergiczne – na przykład materace lateksowe. Inne z kolei wykazują się ogromną twardością i mogą służyć przez wiele lat w swojej pierwotnej, idealnej formie – chodzi o materace sprężynowe.

Jeśli zaś mowa o materacach piankowych, powinniśmy oceniać je przez pryzmat okresu gwarancyjnego. Kilku- czy kilkunastoletnia gwarancja oznacza, że materac został dobrze zaprojektowany i producent wierzy w jego konstrukcję. Materace hybrydowe to produkty klasy premium – komfort korzystania stoi tutaj na najwyższym poziomie. W ich przypadku kluczową rolę gra także pozytywna opinia medyczna, na co szczególną uwagę powinny zwrócić osoby z problemami z kręgosłupem.

Kolejny parametr, o którym musimy pamiętać – twardość

Wiele materacy dysponuje różnymi poziomami twardości w zależności od strony, na której są ułożone. To tak zwane materace odwracalne – to cecha, którą powinniśmy traktować jako duży plus. Sama twardość musi być dostosowana do wagi użytkownika:

  • H1 to materace dla osób o masie do 60 kilogramów,
  • H2 – 60–80 kilogramów,
  • H3 – 80–100 kilogramów,
  • H4 – powyżej 100 kilogramów.

Materace od najlepszych producentów zazwyczaj dostępne są w kilku wariantach twardości.

Ranking materacy do spania - innowacyjne materace Hilding niezmiennie na topie
Fot. materiały partnera

Dodatkowe cechy materaca, na które warto zwrócić uwagę

Materac ma zapewnić nam spokojny, wygodny, bezpieczny sen. Będzie to jednak niemożliwe, jeśli dany produkt nie wykazuje właściwości antyalergicznych, jego konstrukcja nie jest odporna na rozwój bakterii i grzybów, a całość odkształca się po krótkim czasie użytkowania. Na takie materace nie ma miejsca w naszym rankingu – bierzemy pod uwagę tylko te, które mają do zaoferowania wygodę, dobry mikroklimat i antyalergiczne właściwości.

Jak tworzony był ranking?

W celu jak najlepszego oddania realnej wartości materaca i jego właściwości przyjrzeliśmy się wielu propozycjom na rynku. Wybór padł na materace o długim okresie gwarancyjnym, renomie i pozytywnej opinii wśród użytkowników. To produkty, które oferują różne pożądane cechy – wiele stref twardości, odwracalność oraz wysoką jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wybraliśmy kilka propozycji, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Nasz ranking materacy to świetna szansa na zapoznanie się z aktualnymi trendami i popularnymi modelami, które skradły serca polskich klientów.

Przejdźmy do naszych propozycji – top 3 w różnych kategoriach

Kategoria: materac kieszeniowy. Hilding Fandango – świetny stosunek ceny do jakości

Najlepsze materace kieszeniowe cechują się doskonałą jakością przy korzystnej cenie. W zestawieniu nie mogło zabraknąć materaca Hilding Fandango – to niezwykle popularny produkt, który można nabyć w wielu wariantach rozmiarowych. Materac ma wkładkę z maty kokosowej i oferuje 7 stref twardości.

Kategoria: materac piankowy – Hilding Rumba

Jest to materac klasy premium, który doskonale sprawdzi się jako długoterminowy zakup – Hilding Rumba ma aż 15 lat gwarancji. To naprawdę udana konstrukcja, która wykorzystuje 7 stref twardości, piankę termoelastyczną o doskonałych parametrach oraz łatwe w czyszczeniu pokrowce. Hilding Rumba został doceniony przez wiele instytucji – może pochwalić się unijnym certyfikatem produktu medycznego, certyfikatem jakości AEH i certyfikatem Oeko-Tex Standard 100.

Kategoria: materac medyczny – materac SleepMed Premium

Jest to medyczny model marki SleepMed, przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić swój stan zdrowia. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób walczących z bólem kręgosłupa lub zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami. Mamy do dyspozycji 7 stref twardości, 15 lat gwarancji i doskonałe parametry względem higieny – mikroklimat materaca jest idealny. Wysokość materaca to 23 centymetry, a dzięki możliwości przełożenia pianki elastycznej zyskuje on niesamowitą funkcję – może dostosować swoją twardość w praktycznie dowolny sposób do wagi użytkownika.

Materace w tym rankingu to przeważnie modele o standardowych wymiarach – od 80×200 do 160×200 i więcej. Do mniejszych ram potrzebne będą materace 140×190 – te 10 centymetrów różnicy może mieć zauważalny wpływ na jakość snu.

____________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.