fbpx

Skompletuj wakacyjną apteczkę z Trisept MAX

Skompletuj wakacyjną apteczkę z Trisept MAX
(Fot. materiały partnera)

Bakterie, wirusy oraz grzyby towarzyszą nam nie tylko w miejscu pracy, domu czy komunikacji publicznej. Możemy się natknąć na nie również w sklepach, toaletach publicznych, a nawet na ławkach w parku – czyli miejscach często odwiedzanych wraz z nadejściem lata. Wybierasz się na wakacje? Jeśli nie chcesz, aby spotkały cię nieprzyjemne sytuacje związane z chorobami wywoływanymi przez te drobnoustroje, musisz pamiętać o kilku istotnych aspektach. Jakich? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jak dochodzi do zakażeń drobnoustrojami chorobotwórczymi?

Wiemy już, że drobnoustroje chorobotwórcze otaczają nas z każdej strony. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jak może dojść do zakażenia tymi mikroorganizmami. Niestety dzieje się to w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że dotkniemy jakiegoś przedmiotu lub powierzchni, na których znajdują się wirusy, bakterie lub grzyby. Zostaną one w ten sposób przeniesione na skórę naszych dłoni. Jeśli następnie dotkniemy ręką okolic ust, oczu lub nosa, drobnoustroje prawdopodobnie dostaną się do wnętrza organizmu. Choroby „brudnych rąk” bywają bardzo groźne, możemy do nich zaliczyć m.in.: wirusowe zapalenie wątroby typu A i E, bakteryjne zapalenie jamy ustnej, salmonellę czy tasiemca, czy COVID-19.

Utrudniony dostęp do wody i mydła może stanowić wyzwanie w trosce o prawidłową higienę dłoni. Z tego powodu do wakacyjnych kosmetyczek często trafiają chusteczki nawilżane, żele antybakteryjne czy inne środki, dzięki którym zadbamy o ten aspekt. Czy jednak to wystarczy, aby skutecznie bronić się przed drobnoustrojami i usunąć je z powierzchni skóry?

Trisept MAX – niezbędnik w wakacyjnej apteczce

Jaki produkt więc wybrać, kompletując wakacyjną kosmetyczkę? Płynem do dezynfekcji rąk, na który warto zwrócić uwagę, jest Trisept MAX. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego wysoką skuteczność w zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. Produkt ten wykazuje potrójne działanie: wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Jako produkt biobójczy posiada także rejestrację w URLP, czyli Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (zgodnie z wymaganiami dotyczącymi tego typu preparatów).

Z uwagi na to, że na drobnoustroje chorobotwórcze możemy się natknąć praktycznie w każdym miejscu – w domu, miejscu pracy czy podczas korzystania z obiektów użyteczności publicznej, płyn do dezynfekcji dłoni warto mieć zawsze przy sobie i pamiętać o jego regularnym stosowaniu. Ma to znaczenie nie tylko podczas korzystania z publicznych toalet, bankomatów czy wózków sklepowych, ale także wtedy, gdy spędzamy więcej czasu na zewnątrz. Podczas letnich aktywności na świeżym powietrzu ryzyko kontaktu z groźnymi drobnoustrojami rośnie, a jednocześnie mamy utrudniony dostęp do wody oraz mydła. Wówczas dezynfekcja dłoni może pomóc nam chronić się przed nadkażeniem. Małe, wygodne opakowanie o pojemności 30 ml, w jakim dostępny jest Trisept MAX, znacznie to ułatwia.

Trisept MAX dodatkowo zapewnia również nawilżenie skóry dłoni – odpowiada za to zawarta w składzie gliceryna. Receptura produktu została opracowana przez ekspertów firmy farmaceutycznej z niemal 200-letnim stażem. Do użycia tego środka nie jest potrzebna woda, dlatego też można go z powodzeniem stosować w podróży oraz podczas spędzania wolnego czasu poza domem. Nie pozwól, aby infekcja popsuła ci urlopowe plany – zapytaj o Trisept MAX w aptece już dziś!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze