fbpx

Suszarki do prania – ranking najlepszych urządzeń

Suszarka do prania - ranking najlepszych urządzeń
fot. materiały partnera

Suszarki do prania, które wyglądem przypominają pralkę, cieszą się dużą popularnością na całym świecie. W Polsce dopiero teraz klienci zaczynają doceniać wygodę i komfort, jaki dają tego typu urządzenia. Wciąż jednak wiele osób obawia się zakupu suszarki, gdyż nie wiedzą, na co zwrócić uwagę, aby ich zakup okazał się udany.

Przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią ci zakup dobrej suszarki do ubrań. Podpowiadamy również, gdzie znaleźć porządne urządzenia w niskich cenach.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup suszarki?

Nawet jeżeli do tej pory zakup takiego urządzenia wydawał ci się niepotrzebnym wydatkiem, to już po pierwszym skorzystaniu z suszarki na pewno zmienisz zdanie. Nie dość, że umożliwi ci szybkie wysuszenie wilgotnej odzieży, to dodatkowo zaoszczędzisz czas i miejsce, gdyż będziesz mógł zrezygnować z rozstawiania tradycyjnej suszarki. Jeżeli zakupisz nowoczesny model, nie będziesz musiał obawiać się wysokich opłat za energię.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki ubrań?

Przeglądając oferty sklepów z suszarkami do prania, z pewnością zaskoczą cię różnice w cenach pomiędzy modelami, które na pierwszy rzut oka są bardzo podobne. Wynikają one między innymi z klasy energetycznej (najlepsze są suszarki oznaczone literą A z przynajmniej dwoma znakami +), pojemności bębna oraz dostępu do dodatkowych funkcji. Upewnij się również, że suszarka pomieści wszystkie ubrania. Pamiętaj o tym, że jej bęben, chociaż wydaje się duży, nie powinien być załadowany do pełna, gdyż może to utrudnić suszenie.

Zestawienie najlepszych suszarek do prania

Jeżeli nie masz czasu na przeglądanie różnych modeli suszarek i sprawdzanie parametrów każdego z urządzeń, skorzystaj z gotowego rankingu. Zebrano w nim urządzenia w różnych cenach, dzięki czemu każdy klient może znaleźć coś na swoją kieszeń. Dodatkowo ranking suszarek do prania zapewnia ci od razu dostęp do najlepszej ceny za wybraną suszarkę. Zwróć tylko uwagę na to, że odpowiednio dobrany sprzęt popularnego producenta będzie ci służył przez wiele lat. Nie warto więc dla drobnych oszczędności wybierać suszarki ubrań o gorszych parametrach lub niższej klasie energetycznej. Nie zawsze też wyższa cena przekłada się na lepszy produkt, co widać na przykładzie pierwszego miejsca w rankingu. Zajmuje je suszarka do ubrań marki Beko, którą możesz kupić za mniej niż 2400 złotych. Dla porównania najdroższa suszarka uwzględniona w zestawieniu kosztuje prawie 3200 zł.