1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Pielęgnacja skóry - oczyszczenie twarzy

Piękna, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości skóra to największy atut każdej z nas. Zadbana skóra wymaga mądrej i przemyślanej pielęgnacji. Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna zawsze rozpoczynać się od delikatnego, aczkolwiek dokładnego oczyszczenia skóry. Staranne usunięcie ze skóry kosmetyków kolorowych, jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (brudu, potu, sebum) doskonale przygotowuje twarz do dalszej pielęgnacji - odżywiania i nawilżania.

Dokładne oczyszczanie twarzy sprawia, że preparaty pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają i jeszcze lepiej działają. Prawda jest taka, że nawet najdroższy krem nawilżający, regenerujący lub przeciwzmarszczkowy nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli skóra nie będzie idealnie czysta. Jak i czym oczyszczać skórę twarzy? O tym w poniższym artykule. Oczyszczanie twarzy - co zamiast mydła

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które zaburzają jej prawidłowe działanie. Nawet jeśli nie malujemy się na co dzień, to i tak powinnyśmy dokładnie oczyszczać skórę twarzy rano i wieczorem. Mówiąc - oczyszczanie twarzy, mamy na myśli zastosowanie specjalistycznych preparatów, a nie mycie twarzy wodą z mydłem, co przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry i uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka.

Zobacz także: Pielęgnacja twarzy

Tradycyjne mydło niszczy tłuszczową barierę ochronną naskórka, czego konsekwencją jest nadmierna suchość, podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Dlatego też zamiast kostki mydła, należy wybierać preparaty przeznaczone do demakijażu twarzy. Do wyboru mamy mleczka oczyszczające, żele i pianki myjące oraz płyny micelarne. Każdy z tych kosmetyków zapewnia dokładne oczyszczanie twarzy. Każdy, świetnie przygotowuje skórę na przyjęcie kremów odżywczych. Ale uwaga! Preparat oczyszczający należy umiejętnie dobrać do typu i potrzeb skóry. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub sucha, sięgnij po mleczko oczyszczające - najlepiej z witaminą E, olejami roślinnymi lub gliceryną. Takie mleczko dokładnie oczyści skórę z zanieczyszczeń, dodatkowo nawilży naskórek i zapewni odpowiednią ochronę przed podrażnieniami. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do przetłuszczania się, zamiast mleczka wybierz piankę lub żel do mycia. Preparaty te pomogą usunąć nadmiar sebum, a przy okazji nie spowodują wysuszenia skóry. Jeśli masz problem z zaskórnikami, nie bój się sięgnąć po żele oczyszczające z drobinkami peelingującymi. Skóra normalna daje o wiele większe pole do manewru. Z taką cerą możesz wybrać zarówno mleczko, emulsję, żel, jak również hit ostatnich czasów - płyn micelarny.

Zobacz kosmetyki do oczyszczania twarzy płyny

Jak oczyszczać skórę

Aby oczyszczanie twarzy odbywało się w sposób właściwy, musimy wyrobić w sobie nawyk systematyczności. Skórę zawsze oczyszczamy dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Poranne oczyszczanie pozwala usunąć ze skóry sebum, które wydziela się podczas nocnej regeneracji i tym samym przygotowuje cerę na przyjęcie produktów do pielęgnacji na dzień. Oczyszczanie wieczorne z kolei ma na celu usunięcie makijażu oraz nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń i przygotowanie skóry na wchłonięcie aktywnych składników z linii do pielęgnacji na noc.

Skórę oczyszczamy bardzo dokładnie i co najważniejsze - regularnie. Brak systematyczności w oczyszczaniu twarzy spowoduje znaczne obciążenie skóry i przyczyni się do pogorszenia jej kondycji. Poranne i wieczorne oczyszczanie twarzy różni się od siebie. Rano wystarczy przemyć twarz tonikiem lub płynem micelarnym. Preparaty te usuną nadmiar sebum, a przy okazji świetnie odświeżą skórę i zapewnią jej właściwy poziom nawilżenia. Dużo więcej uwagi należy poświęcić toalecie wieczornej. Rytuał oczyszczania należy rozpocząć od usunięcia resztek tuszu i pomadki. Czynność ta pozwoli uniknąć przedostania się tych kosmetyków do skóry. Pamiętaj, że demakijaż oczu i ust zawsze wykonujemy w pierwszej kolejności. Następnie przy pomocy emulsji, mleczka lub pianki dokładnie myjemy twarz. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku. Dzięki niemu usuniemy pozostałości po preparacie oczyszczającym, odświeżymy skórę i przywrócimy jej naturalne pH. Tonik przygotuje też skórę do wchłonięcia substancji odżywczych / regenerujących / przeciwzmarszczkowych. Każdy "zabieg" oczyszczania twarzy kończymy nałożeniem na skórę odpowiedniego kremu.

Zobacz: makijaż twarzy

Podsumowując: to pierwszy i najważniejszy krok do zdrowej, promiennej i pozbawionej niedoskonałości skóry, która jest prawdziwą wizytówką każdej z nas. Pamiętaj, że nawet najlepszy i najdroższy podkład, puder czy róż do policzków nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie nałożony na odpowiednio przygotowaną skórę. Oczyszczanie skóry nie zajmuje dużo czasu, a profity jakie z niego czerpiemy są nieocenione!

Sprawdź również naturalne kosmetyki do ciała

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze