1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Kompleks przeciwzmarszczkowy z działaniem liftingującym

Kompleks przeciwzmarszczkowy z działaniem liftingującym

Proces starzenia skóry jest procesem nieuchronnym. Najczęściej jednak za widoczny efekt starzenia uważa się zmarszczki. Tymczasem zbyt szybko starzejąca się skóra staje się wrażliwa i bardzo szybko się przesusza, jednocześnie tracąc jędrność. Większość z tych dolegliwości można skutecznie ograniczać sięgając po silnie działające kosmetyki, wpływające kompleksowo na różne problemy skóry dojrzałej.

 

Starzenie skóry a kosmetologia

Choć na proces starzenia skóry największy wpływ mają czynniki genetyczne, to duże znaczenie ma również środowisko, w którym żyjemy, tryb życia czy nałogi. Palenie, życie w stresie oraz zła dieta mogą bezpośrednio wpływać na skórę przyspieszając jej starzenie. Nie ma jednak ściśle określonej granicy wiekowej, której przekroczenie przemawiałoby na korzyść stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Przyjmuje się, dosyć umownie, że po 25 roku życia warto sięgać regularnie po kosmetyki spłycające zmarszczki. Takie preparaty zostały stworzone przez specjalistów z myślą o powstrzymaniu degradacji włókien kolagenowych oraz zwiększeniu produkcji elastyny, która również wpływa na stan skóry. Ich stosowanie uzależnione jest od dolegliwości skóry, jednak najczęściej specjaliści rekomendują, aby pielęgnacja przeciwzmarszczkowa obejmowała przynajmniej dwa produkty o podobnym składzie, przeznaczone do stosowania jako kremy na dzień oraz kremy na noc. Silnie działający krem na noc powinien uzupełniać codzienną pielęgnację o potrzebne skórze składniki. Krem ujędrniający do twarzy, przeznaczony do pielęgnacji skóry dojrzałej w nocy, zapewnia efekt natychmiastowego liftingu, który utrzymuje się również w ciągu dnia. Skóra staje się bardziej gładka i miękka, jest odpowiednio nawilżona oraz ujędrniona, a to jedynie kilka efektów, jakie zapewnia krem .

Zobacz także kremy pod oczy ujędrniające

Ujędrnianie skóry w nocy

Wspomagający kurację przeciwzmarszczkową krem ujędrniający Liftactiv Supreme na noc może być stosowany także przez osoby o wrażliwej skórze. Krem o bogatej, nietłustej formule powinien stanowić podstawę pielęgnacji przeciwzmarszczkowej osób, które z powodu swojej wrażliwej, alergizującej skóry nie zawsze sięgają po kosmetyki o działaniu silnie ujędrniającym. Liftactive Supreme marki Vichy działa silnie nawilżająco dzięki kompleksowi wody termalnej z Vichy, która zapewnia skórze ukojenie, ale także wzmacnia ją i odpowiednio regeneruje. Krem ujędrniający na noc zapewnia długotrwały efekt liftingu dzięki wykorzystaniu naturalnego składnika, jakim jest cukier ramnoza, pozyskiwany z roślin. Wykorzystuje się go w stężeniu 5%, które w badaniach laboratoryjnych zostało uznane za najbardziej optymalne stężenie składnika dla skóry. Ramnoza przyspiesza regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie fibroblastów do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, które tworzą włókna podporowe skóry. Ich osłabienie staje się zauważalne poprzez zmniejszenie jędrności skóry oraz skłonność do powstawania zmarszczek i pogłębiania zmarszczek już istniejących.

Skuteczna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Nocne procesy regeneracji skóry przechodzą niezależnie od stosowania kosmetyków, jednak to właśnie w nocy, gdy organizm przechodzi w fazę odpoczynku, najbardziej intensywnie działają komórki odpowiedzialne za proces odbudowy. Ich działanie może być wzmocnione poprzez stosowanie preparatów ujędrniających, które jednocześnie głęboko nawilżają i aktywizują komórki do produkcji składników odpowiedzialnych za wzmocnienie skóry.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze